Přejít na obsah

EPC za vlhka


horhe

Doporučené příspěvky

Pomooc prosím, jakmile začne pršet, nebo je vlhko, tak se mi rozsvítí kontrolka EPC, a auto vůbec nejde do votáček. Nastaví to asi nějakej nouzovej režim na dojezd do servisu. Byl jsem na diagnostice, tam to našlo nějakou sporadickou chybu senzor polohy škrtící klapky, nevěrohodný signál. Zkusil jsem prostříknout kontakty Kontaktem, zabalil řídící jednotku do igelitu kvůli vlhkosti, ale víc nic mě už nenapadá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

bavíme se o hlavním kabelovém svazku který vede od přepážky ( mezi interiérem a motorovým prostorem) a pak se větví po celém motoru...problém je v místech kde kabel jde strmně dolu a pak se lomí a dotýká se karoserie ...je tam často vlhkost ... prohledej forum...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

spis ti to nepomohlo, tuhle zavadu jsem resil asi 10 mesicu se skoda servisem a vyrobnim zavodem, nez dosli k nasledujici veci...vymenili postupne ruzne veci a nakonec vrchni cast kabelaze...od rj ke vstrikum, skrtici klapce apod., zatim to pomohlo, ale dlouho si nevedeli rady, moje auto byl ojedinely pripad...nyni co mam informace primo ze skodovky, tak se jim v posledni dobe techto zavad na 1.2 40 kw projevilo vice, vzdy to pise v diagnostice chybu skrtici klapky, dolni doray nebyl dosazen...pry to poresili novym softwarem, ktery to resi. mam modelovy rok 2005, ktery byl doposavad vybaven nejnovejsim softem, pokud te to jeste zazlobi, zkus se zeptat na prehrati noveho softu, dokonce bych rekl, ze by to skodarna mohla uznat i na kulanci

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ahoj tak dnes se mi při jízdě v dešti rozsvítilo EPC+ASR :help: motor jel zdechle 5X start+stop engine prodlevy cca 3 minuty a nic....pak auto 6hodin stálo nastartuju a vše ok....Na VAS to psalo něco o klapce a o plynovém pedálu a pár sporadických závad v elektronice brzd.....

Auto je rv.2007!!! svazek jako nový odmotaný,najeto 15 000Km motor 1,2-47Kw

Z toho co jsem se zde dočetl vše vyvrací fakt že mám nové auto :feve: tak nevím:( žeby ŘJ motoru šla do kytek?

Prosím poraďte :worthy

Editováno: , autor: xtrack
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No takže svazek odmotán, ale v poslední době už to zase svítí. Navíc jsem zjistil, že mi nesvítěj světla zpátečky. Teoreticky by to mohlo mít souvislost. Pod auto se dostanu stěží, takže až to pudu přezout tak nechám zkontrolovat káble na spínači, případně vyměnim spínač zpátečky a budu doufat, že už se epc nerozsvítí..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj ten spínač zpátečky to asi nebude(můj názor) zkus si nechat přeflaschovat soft řj motoru jak zde někdo psal....mě sice zpátečka svítí soft mám nový a včera svítilo i EPC + ASR :( viz výše

Ještě mě napadlo tak preventivně zkazit spínač brzdových světěl(u tebe vyměnit cca300Kč) a nechat si jej vyměnit v záruce :p po neděli to pořeším a pak sem dám vědět jestli je nějaká změna k lepšímu ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pomooc prosím, jakmile začne pršet, nebo je vlhko, tak se mi rozsvítí kontrolka EPC, a auto vůbec nejde do votáček. Nastaví to asi nějakej nouzovej režim na dojezd do servisu. Byl jsem na diagnostice, tam to našlo nějakou sporadickou chybu senzor polohy škrtící klapky, nevěrohodný signál. Zkusil jsem prostříknout kontakty Kontaktem, zabalil řídící jednotku do igelitu kvůli vlhkosti, ale víc nic mě už nenapadá.

Určitě bych nebalil řídící jednotku do igelitu, vlhkost se tam stejně dostane a pak nemá kam uniknout. Nakonec by to uvnitř všechno uhnilo. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj tak brzdový spínač mám vyměněný od včerejška a zatím se žádná závada nevyskytla..

ještě jsem natankoval "OMV 100Plus" kvůli pročištění spalovacího prostoru(nevím jestli to pomůže ;) ) tak uvidím...

zdá se mi že na tenhle benzín to má klidnější chod na volnoběh a jde to líp do otáček...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

tak me to take chcipne za deste... mam 1.4MPi r.v.01, navic mi do toho prestava jit servo... asi senzor uhlu rizeni... Muze ten senzor souviset s tim, ze mi auto za deste chcipne, rozsviti se EPC a ASR prestane jet a po opetovnem nastartovani zase jede, ale neni to moc prijemne... dekuji vsem za rady. A myslite odmotat svazek a nechat ho byt odmotany nebo jak???

diky moc...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj tak brzdový spínač mám vyměněný od včerejška a zatím se žádná závada nevyskytla..

ještě jsem natankoval "OMV 100Plus" kvůli pročištění spalovacího prostoru(nevím jestli to pomůže ;) ) tak uvidím...

zdá se mi že na tenhle benzín to má klidnější chod na volnoběh a jde to líp do otáček...

no vidim ze nejsem sam, kdyz to zaclo blbnout me, tak o tom ve skoda servisech nikdo nevedel, kontaktoval jsem znameho co skoli servisy na ruzne zavady na motory a vubec zkoumaji vsechnz zavady na motorech aby se vedelo co a jak, a ten taky spekuloval, proklepli jsme mozne i nemozne a nakonec mi vymenili horni kabelovy svazek k motoru...od te doby klid...avsak me kontaktoval a rikal, ze se z niceho nic stejne zavady jak jsme mel ja zacinaji objevovat i na dalsich autech v dost velkem poctu, tak skodovka vypustila novy soft, ktery snad tohle resi....asi orezali nejake podminky v softu, ktere to hned prepli do nouzoveho rezimu, tudiz se to ted chova v pohode....ono totiz asi vesmes o zadnou velkou zavadu nejde, spis jen nejaky pokles napeti nebo trochu hodnoty mimo tolerance z nejakeho cidla a rj to hned odstavi, takze asi nastavili vetsi tolerance a je po problemu....apeluj na ne at ti daj novy soft, rozhodne neudelej tu chybu jak ja, ze si nechas smaznout zavady, protoze oni zrovna nevi co s tim a budes cekat az se to projevi znova...at to resi hned nebo se to potahne rok jak u me...cau

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte EPCčkaři :feve:

Takže závada EPC+ASR u mě opět aktuální....projevuje se to i po výměně brzd. spínače a plynového pedálu (Lucas za Bosch) v poslední době se s tím vůbec nedá jezdit..v pondělí to jde do servisu na 4 dny tak uvidím...

(za měsíc bylo auto 20X v servisu an ikdo neví co s tím..z toho 8 dnů když jsem byl v Tunisku)

TO Bubi: Díky za radu ohledně softu...Tvůj příspěvěk vytisknu a těm debilům v servisu ukážku...snad to ty voly nakopne...máš ještě nějaké konkrétní info ohledně toho softu????třebas verzi nebo tak něco??DÍKY MOC!!!!!!!!!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,takže dneska jsem zavezl auto do servisu a před cvhvílí se na něj byl podívat....nakonec mám prej v háji škrtící klapku lol

Vážně nevím co si o tom mám myslet....nahráli mi nový soft do řj.motoru(DÍKY BUBI) a prej počkají s výměnou té klapky jestli se to ještě projeví...Toť zatím vše...o své případné zážitky s EPC se s Vámi opět podělím.

Dám vědět jestli přehrátí softu pomohlo... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ahoj,takže auto mám zpět ze servisu,soft řj je updatovany....zatím nepršelo tak nevím jestli to pomohlo nebo ne-e..:(

Ale musím říct že auto mám rapidně menší spotřebu :palec2:

Vsetín>Podbánské(tatry) 210Km s AC na 22stupnů a dálnice cca30 km...spotřeba tam i zpět 5,1l/100Km dle PC i dle dotankování...

Dříve jsem jezdil delší trasy s AC za cca 6l...to jen tak pro zajímavost ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahojky, již delší dobu se mi stává, že za deště (spíš liják) se mi rozsvítí EPC a ASR najednou a auto nejede a nereaguje na plyn, nechcípne ale vůbec nereaguje na plyn. Mam 1.4 MPI r.v.01... Také mi začalo blbnout servo(snímač otáček asi) již mam objednané nové. A teď jsem to načítal na VAGu a napsalo to toto:

Adresa 01 -------------------------------------------------------

Řídící jednotka: 047 906 033

Komponent: 1,4l SIMOS3PB G00HSSJ47

Kódování: 00071

Opravna #: WSC 13765

TMBMB26Y413216440 SKZ7Z0A0813807

2 Nalezeny chyby:

16556 - rada 1: system odmerovani paliva System prilis bohaty

P0172 - 35-10 - - - Sporadicky

17658 - Prilis nizka hladina paliva v nadrzi

P1250 - 35-00 - -

přitom je nádrž plná...

Jo jinak svazek jsem odmotal a čekám na elektrikáře aby mi ho přemostil... Může to být vše svazkem? To čidlo serva se zdá jako jasný. Napsal to i VAG, ale spíš mam dosti zvláštní pocity s tim chcípáním auta za deště, což je dosti nepříjemné a hlavně nebezpečné...

Děkuji všem, co mají nebo měli podobný problém...

David

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...