Přejít na obsah

Dálkové ovládání centrálního zamykání - nefunguje


alco

Doporučené příspěvky

Mohou se na Fabii nahradit klíče s DO povešenými na klíčku(viz.obr)je to 100% orig. škoda za vystřelovací trojtlačítkový? Myslím tím jestli je rozdíl ve frekvenci, nebo jestli na frekvenci nezáleží a stačí jenom nastavit přes VAG. A pokud tam nemám otevírání 5.tých dveří DO kde sehnat zámek s tímto systémem a jetam kabeláž připravena stačí zapojit nebo se musí dotáhnout?

tohle ale není originál DO škoda, ale pouze takzvané originální příslušenství Škoda. A to je hodně velký rozdíl - originál dálka (= z továrny) komunikuje přes komfortku, tohle co máš (montuje to buď prodejce vozu nebo servis) přes zvláštní modul. Pokud chceš vystřelováky, tak musíš vyměnit i komfortku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo a ještě k těm pátým dveřím - mělo by to fungovat bez jakých koliv úprav. To znamená - vyměníš komfortku, nakóduješ klíče a budou fungovat všechna tři tlačítka.

Můžeš si sehnat buď nevybroušený vystřelovák, ten nechat vybrousit podle svého klíče a přehodit imobilizér, nebo sehnat celou sadu nových zámků včetně klíčů a prohotit to. Druhá možnost je podle mě jednodušší a cenově to vyjde podobně (za dva klíče) a nemusíš se patlat s přendaváním tyčinky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo a ještě k těm pátým dveřím - mělo by to fungovat bez jakých koliv úprav. To znamená - vyměníš komfortku, nakóduješ klíče a budou fungovat všechna tři tlačítka.

Můžeš si sehnat buď nevybroušený vystřelovák, ten nechat vybrousit podle svého klíče a přehodit imobilizér, nebo sehnat celou sadu nových zámků včetně klíčů a prohotit to. Druhá možnost je podle mě jednodušší a cenově to vyjde podobně (za dva klíče) a nemusíš se patlat s přendaváním tyčinky.

Mám teda r.v 2003 - takže koupím komfortku 6Q0959433E(3.gen), nové vystřelováky, nechám vybrousit ke stávajícím zámkům planžety ,nakodovat immo a hotovo? Ještě kde je komfortka umístěna a jak se k ní dostat? A půjde na ní připoji ovládání el. oken?

Editováno: , autor: Pavel Píša
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a ještě když koupím nový klíč nevybroušený tak má immo 3.gen pobere mi ho komfortka i starší bazarová, ale s číslem 6Q0959433E? a musí se komfortka při výměně nebo při přidání s vozem nakodovat? nebo už spolupracuje a kodují se jenom klíče a immo? a pokud jsem tam komfortku nikdy neměl tak tam na ni asi jsou kabely co? :)

Editováno: , autor: Pavel Píša
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Centrál mám dodělávanej, ale přímo v servisu Mladá Boleslav. Ale ty jsi psal cituji:

tohle ale není originál DO škoda, ale pouze takzvané originální příslušenství Škoda. A to je hodně velký rozdíl - originál dálka (= z továrny) komunikuje přes komfortku, tohle co máš (montuje to buď prodejce vozu nebo servis) přes zvláštní modul. Pokud chceš vystřelováky, tak musíš vyměnit i komfortku.
. Proto se o to teď zajímám.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak jestli máš dodělávaný i centrál, tak to je docela blbý. Předpokládám, že se opět bude jednat o ono "originální příslušenství" což je úplně něco jiného než to, co se montuje v továrně (dodělávku origo centrálu bys v autorizovaném servisu nezaplatil). Takže pokud chceš opravdu originál vystřelováky, tak musíš mít nejdříve origo centrál = natáhnout dráty, přidat komfrorku, vyhodit straý centrál a vyměnit zámky (origo centrál je součástí zámku). To bych se na skoro vyprdl. Jestli v budoucnu plánuješ i okna, tak to určitě udělej v jednom zátahu. Stahovačky se navíc na vrakárnách často prodávají i se zámky (prostě kompletní obsah dveří, včetně kabelového svazku).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 1 rok později...

treba resynchronizovat ovladac.

to znamena takyto postup : vlozte kluc do spinacej skrinky poloha 0

stlacte obe tlacitka na ovladaci po dobu asi 12s uvolnite tlacidla

led dioda sa rozsvieti na trvalo.

zapnite kluc do polohy I ,stisknite lubovolne tlacitko na ovladaci 3x po sebe na dobu min 1s smerovky bliknu 5krat kratko bliknu.vypnite kluc do polohy 0 a overte spravnu funkciu,a musi to ist....

Dobrý den,

mám fabku 1,4 mpi a dálkový ovladač mi přestal odemykat a zamykat.

Vyměnil jsem baterku a stale níc, mám druhý klič tak jsem vyzkoušel a ten taký nejde.

Už nevím co s tím. Mam kliče original nebo si to myslim takhle už jsem to koupil, dalkač ma pouze dvě tlačitka otevřit a zavřit.

Prosím poradte

post-32481-012635400 1284022037_thumb.jp

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Mam podobný problém s ovladačem který má jen dvě tlačítka (odemykání a zamykání). Vyměnil jsem baterku, jenže ovladač funguje jen někdy. Je to divné, zkoušel jsem to i resynchronizovat podle návodu, který už tady někde psal, ale prostě je to celkem náhoda, když se mi to podaří odemknout. Nevíte prosím někdo co s tím?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Ahoj omlouvám se předem za dvojitou otázku - již v jednom tématu jsem se na toto ptal, ale nebylo mi zodpovězeno a tak se ptám podruhé.

:help: nedávno přestalo fungovat DO - vyměnil jsem pochopitelně baterku - dokonce klíč vyčistil, jelikož hůř fungovalo jedno tlačítko a nešlo to. Zkoušel jsem ještě po radě kamaráda podržet tlačítko a odemknout ("naladit") ale opět bez výsledku. Provedl jsem i kontrolu pojistky 49 - ta je v pořádku. Při zmáčknutí tlačítka na klíči bliká dioda - takže vysílá. čeho jsem si ale nedávno všiml je to, že nebliká červená dioda na dveřích ( u čudlu otevírání ). Tak nevím co s tím mám dělat, jestli je někde něco vypadlýho, nebo za autoelektrikářem, či do servisu. Tady na fóru jsem něco prošel, ale nic konkrétního - krom výměny baterky, kontroly pojistek jsem nenašel. Díky za radu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Zdravím všechny!

Mám podobný případ s dálkovým ovládáním. Byla vybita malá baterie v ovládači, asi po 2 měsících jsem dal novou a ouha! Vysílač funguje, ale ani ťuk na dveřích.

Chtěl jsem ho naučit aby zase fungoval. A právě tady je ten problém. Dálkové ovládání je v mé fabii doděláváno a já nevím na jaké pojistce je připojeno.

Pojistka 49 tam není a ani nejde vložit. Jen by mě zajímalo jak zjistím co nejednodušeji, která pojistka chrání dálkové otvírání dveří.

Děkuji předem všem co mi napíšou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Dobrý den,

než abych zakládal nové téma, zeptám se raději tady. Mám fabii první generace, ročník výroby 2002, 1.4 MPi. Snažil jsem se můj problém najít v jiných tématech ale nepodařilo se. Můj problém spočívá v tom, že čas od času mi prostě začne stagnovat dálkové ovládání a v tom smyslu, že když chci zamknout auto tak probliknou blinkry, ale kolíky nezapadnou. To můžu opakovat třeba dvacet minut uvnitř nebo vně auta. Vždy pouze probliknou blinkry ale kolíky nezapadnou, pak se to zase z ničeho nic vzpamatuje a já mám na měsíc pokoj. Je to docela velký problém a to hlavně díky tomu, že na žádných dveřích není zámková vložka kterou bych mohl manuálně zamknout, respektive předpokládám, že minimálně u dveří od řidiče ta vložka je ale je krytá tj. je tam normálně černý plast jako kdyby tam žádný zámek pod tím nebyl. Chci se tedy zeptat, čím to může být? Jestli stačí pouze vyměnit, nebo to bude problém většího rázu a tedy jakého, kolik by oprava mohla stát cca. Pokud stím mám otravovat pány v servisu nebo ne. Dál bych se chtěl zeptat, kolik by stála výměna kliky/krytky u řidiče, abych mohl i manuálně zamykat.

Nejsem vyloženě typ, který by se o auta zajímal a popravdě jim moc nerozumím, možná se ptám na uplnou prkotinu, ale pro můj klid to budu mít raději potvrzené od lidí co tomu rozumějí.

Díky za odpověď. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...

Zrovna jsem to řešil u Fabie II, asi jsem pomačkal v dlani klíč při zavírání garáže a odpojilo se to, ani náhr klíč nefungoval. Podle manuálu se má zmáčknout lib. tlačítko a do 30 vteřin odemknout klíčem - taky nefungovalo.. pak náhodou při otevírání klíčem, když jsem zasunul do zámku a zmáčknul při tom tlačítko, tak se auto odemklo a od té doby to zas funguje.. zkuste, uvidíte ;)

Editováno: , autor: Petr Fabi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Ahoj omlouvám se předem za dvojitou otázku - již v jednom tématu jsem se na toto ptal, ale nebylo mi zodpovězeno a tak se ptám podruhé.

:help: nedávno přestalo fungovat DO - vyměnil jsem pochopitelně baterku - dokonce klíč vyčistil, jelikož hůř fungovalo jedno tlačítko a nešlo to. Zkoušel jsem ještě po radě kamaráda podržet tlačítko a odemknout ("naladit") ale opět bez výsledku. Provedl jsem i kontrolu pojistky 49 - ta je v pořádku. Při zmáčknutí tlačítka na klíči bliká dioda - takže vysílá. čeho jsem si ale nedávno všiml je to, že nebliká červená dioda na dveřích ( u čudlu otevírání ). Tak nevím co s tím mám dělat, jestli je někde něco vypadlýho, nebo za autoelektrikářem, či do servisu. Tady na fóru jsem něco prošel, ale nic konkrétního - krom výměny baterky, kontroly pojistek jsem nenašel. Díky za radu.

Ahoj, ako si dopadol? Ja mam podobny problem. Diky za radu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Ahoj mám fábii tdi centrál a alarm Jablotron accent 301 který má DO. chtěl bych zakoupit nové uni vystřelovací klíče http://auto.bazos.cz/inzerat/17947427/Dalkove-ovladani-LA005-vw-skoda-audi-seat-univerzalni.php a jde mi o to, zda to půjde nějak zapojit aby chodilo vše jako teď, jen s rozdílem, že bude jen ten vystřelovák.

děkuji za info

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...