Přejít na obsah

vule v řízení octavia 1.6 55kw


DaniBobo

Doporučené příspěvky

Můžeš mít vymačkaný kloubky i na spojovací volantové tyči. A pokud máš výškově stavitelný volant, tak pokud je to už taky trochu vymačkaný, tak tam nasbíráš taky nějaký milimetry. Mimojiné na řízení máš štelovací šroub, kterým vymezuješ vůli hřebenu. Pokud to ale přeženeš, tak se ti nebude sám vracet volant.

Editováno: , autor: Laci
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máš tam vakl, když třeba i na místě cukáš volantem ze strany na stranu? Protože jestli ano, může to být klidně i tyčí řízení a to si připrav raneček, neboť to nejde nijak dotáhnout, jsou tam dva klouby a v nich se můžou časem udělat vůle (dost nákladná věc a nedoporučuji kupovat s vrakáče, protože "v ruce" tu vůli nemáš šanci poznat, to až po nasazení do auta)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky. ja to zkoušel na místě s nastartovanym motorem kuli servu, a ta vule je i když stojim na místě. nejhorší je to když se jede na dálnici, třeba dneska to je fakt hrozny když je ještě ten boční vítr. Mam to asi dat někam do Škodovky nebo by nekdo měl nějakej dobrej servis kolem Prahy jsem totiž z Měšic u Prahy. :help:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud je to vymlácený, takto pozná i v ruce. U své první okty jsem to dělal i s polohovatelnym volantem. Pak se to projevuje už i na nerovnostech, že to tluče do volantu.

No když myslíš?

Já jsem měl vakl u své bývalé Octule, tak jsou koupil zánovní sloupek a v ruce jsem poznal akorát prd. To, že je vakl i na tomto sloupku jsem poznal až po nasazení. Takže abys to poznal v ruce, tak tam už musí býr extra velkeý vakl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

taky jsem měl 1,6 55kW z konce roku 98, měla vůli v řízení a kamarád mechanik říkal, že je to tyč řízení-sloupek, je teleskopická a mezi nima byla vůle. Ale já to už nezpravoval, modráček už je pryč. kamarád říkal, že pokuď oželím výškovou regulaci volantu tak to lehce bodnout co-čkem. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

cau díky moc všem za odpovědi -- dnes jsem zozebral ty plasty v aute pod volantem zvedl jsem předek z dvou stran a zjistl jsem kde ta vůle je -- v tech kloubech co vedou od volantu az k hřebenu to není -- je to ale jakoby v tom hřebenu. Jde to teda nejak utahnout tam? psali jste, že tam je nějakej šroub -- ale ja nevim kde je a kudy se na něj dostat? :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

cau díky moc všem za odpovědi -- dnes jsem zozebral ty plasty v aute pod volantem zvedl jsem předek z dvou stran a zjistl jsem kde ta vůle je -- v tech kloubech co vedou od volantu az k hřebenu to není -- je to ale jakoby v tom hřebenu. Jde to teda nejak utahnout tam? psali jste, že tam je nějakej šroub -- ale ja nevim kde je a kudy se na něj dostat? :feve:

Jak jsem psal kamrád to popisoval někde nad pedálama, trubka a tyč v sobě. Teleskopické vedení pro výškovou regulaci, prý to je tříhran a mezi nima byla vůle. Jen tlumočím, auto je prodáno a už jsem to nehledal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...
Návštěvník
Jak jsem psal kamrád to popisoval někde nad pedálama, trubka a tyč v sobě. Teleskopické vedení pro výškovou regulaci, prý to je tříhran a mezi nima byla vůle. Jen tlumočím, auto je prodáno a už jsem to nehledal.

Ano je to hran a uvnitr je vule. Ale nema to nic spolecneho s nastavenim volantu, to se deje uplne nahore. Jinak to slouzi pri deformaci pri narazu - posun podlahy - tyce se pouze do sebe zasunou, myslim ze max 10cm pak dale jsou klouby rizeni ty uz maji zase jiny deformacni posun.

Jinak zrejme to bodnout CO, ale jen treba jednim bodem :) aby mel svar opravdu svuj zamer pouze vymezit vuli :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...

Ahoj,

chci vymenit tycky rizeni vcetne kulovych cepu na sve octavii, jen by me zajimalo zda me ceka nejaky technicky problem ? Jsou potreba nejake specialni klice na povoleni? Da se provest vymena na aute, nebo se musi demontovat predni napravnice? Rozhodl jsem se koupit tycky rizeni zn. TRW je to dobra volba znacky?

Diky za odpovedi

Chozee

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
cau díky moc všem za odpovědi -- dnes jsem zozebral ty plasty v aute pod volantem zvedl jsem předek z dvou stran a zjistl jsem kde ta vůle je -- v tech kloubech co vedou od volantu az k hřebenu to není -- je to ale jakoby v tom hřebenu. Jde to teda nejak utahnout tam? psali jste, že tam je nějakej šroub -- ale ja nevim kde je a kudy se na něj dostat? :feve:

Ahoj,

mám na autě stejný problém s řízením, taky jsme měli rozebrané plasty pod volantem a žádnou vůli jsme nepoznali ...... . Rozhodlo se, že je to přímo v řízení. No dnes jsem se vrátil ze servisu a vyměnili my dle mého přání řízení a problém je pořád...... . Mechanik říkal, že je špatný první kloub od tyče řízení-sloupku (jak tady píšou kluci).

Tak jestli nechceš na nic investovat cca 18.000,-Kč, tak se zaměř na ten "sloupek".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

mám na autě stejný problém s řízením, taky jsme měli rozebrané plasty pod volantem a žádnou vůli jsme nepoznali ...... . Rozhodlo se, že je to přímo v řízení. No dnes jsem se vrátil ze servisu a vyměnili my dle mého přání řízení a problém je pořád...... . Mechanik říkal, že je špatný první kloub od tyče řízení-sloupku (jak tady píšou kluci).

Tak jestli nechceš na nic investovat cca 18.000,-Kč, tak se zaměř na ten "sloupek".

Ahoj,

který kloub mas namysli?

post-23189-1235532182_thumb.jpg

post-23189-1235532206_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za info - já už jsem ten sloupek řízení vyměnil. Koupil jsem ho za 500kč na vrakáči bez záruky. dal jsem to tam sám a je to fakt v pohodě super, ale je fakt že tu lidi psali na vrakáči nekupovat je to risk že bude v hajzlu taky. Dej vědět jak jsi dopadl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
Díky za info - já už jsem ten sloupek řízení vyměnil. Koupil jsem ho za 500kč na vrakáči bez záruky. dal jsem to tam sám a je to fakt v pohodě super, ale je fakt že tu lidi psali na vrakáči nekupovat je to risk že bude v hajzlu taky. Dej vědět jak jsi dopadl.

Měl bych dotaz: lze sloupek vyměnit bez výměny zámku volantu? Zámek je přeci součásti sloupku... Nebo ne?

Mám stejný problém - vůli v teleskopické tyči ve sloupku. Pokud si někdo nejste jisti kde vůle opravdu je, stačí rozebrat plasty v interieru a první kloub u sloupku opravdu pevně podržet kleštěma nebo hasákem (nebo jinak zafixovat)... pokud se při pootáčení volantu vůle projeví - pak je vůle v té tyči. Pokud ne - pak je někde dál (převodka, klouby,.....).

Než jsem to zjistil tak jsem vyměnil všechny klouby na řízení... zbytečně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
Čau neporadil by mi někdo jak poznat čím to je když mam v jaké-koliv poloze volantu vůli na řízení cca 1.5cm :help: mam nové ramena a kulové čepy takže tím to není

jen dodám že ta vúle se objevila najednou v mém připadě....

poradí někdo kde přesně se to stahuje nechci chodit s každým hov... k mechanikovi :help:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...