Přejít na obsah

Samostmívací zrcátko


j0ska

Doporučené příspěvky

ad dešták: jde to i na původní sklo

ad CAN do zrcátka: kdyby to byly 2 dráty CANu tak v zrcátku musí být nějaká elektronika a elektronika potřebuje co ? potřebuje napájení. takže kdyby byla kostra braná z kastle (což se nedělá) tak musí být minimálně 3 dráty

pokud má Doli 2 dráty a má stmívání tak to má asi přes bluetooht

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ad CAN do zrcátka: kdyby to byly 2 dráty CANu tak v zrcátku musí být nějaká elektronika a elektronika potřebuje co ? potřebuje napájení. takže kdyby byla kostra braná z kastle (což se nedělá) tak musí být minimálně 3 dráty

pokud má Doli 2 dráty a má stmívání tak to má asi přes bluetooht

Ano, mas pravdu. Omlouvam se za sireni blbosti. Ted jsem se dosel podivat. A opravdu jsem prehlidnul jeden maly cerny dratek. :blbec:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no určitě jeden drát navíc tam mít musí. zrovna v pátek jsem v práci zkoumal jedny pseudo 3D brýle na počítač. je to vlastně něco podobného jako skla v zrcátkách. mají defakto jen 3 drátky, jednu společnou zem a na každou stranu vede po jednom drátku.do toho drátku se pustí normálně napájení a se zvyšujícím se napětím sklo ztmavne,až je úplně černé (fungijí na principu rychlého zakrývání levého a pravého oka při promítání 3D filmů,či hraní3 D her, jsou řízeny z grafické karty) . předpokládám,že u zrcátek to bude stejné, ve vnitřním zrcátku je umístěn senzor a ten podle intenzity světla na něj dopadající zvyšuje napětí jdoucí na ovládání ztmavení odrazové plochy zrcátka. v zásadě by mohlo stačit rozvést od vnitřního zrcátka po jednom drátu do venkovních zrcátek a mělo by to fungovat.zatím jsem zrcátko se ztmíváním neměl v ruce, poptával jsem je tady u Grygiho,kterej je nabízel asi za 1900, ale nějak se dlouho neozval,tak nevím :(

ale rád bych to někdy vyzkoušel, možná až bude tepleji,rozeberu vnitřní zrcátko a zkusím na něm změřit,jestli je také řízené napětím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no určitě jeden drát navíc tam mít musí. zrovna v pátek jsem v práci zkoumal jedny pseudo 3D brýle na počítač. je to vlastně něco podobného jako skla v zrcátkách. mají defakto jen 3 drátky, jednu společnou zem a na každou stranu vede po jednom drátku.do toho drátku se pustí normálně napájení a se zvyšujícím se napětím sklo ztmavne,až je úplně černé (fungijí na principu rychlého zakrývání levého a pravého oka při promítání 3D filmů,či hraní3 D her, jsou řízeny z grafické karty) . předpokládám,že u zrcátek to bude stejné, ve vnitřním zrcátku je umístěn senzor a ten podle intenzity světla na něj dopadající zvyšuje napětí jdoucí na ovládání ztmavení odrazové plochy zrcátka. v zásadě by mohlo stačit rozvést od vnitřního zrcátka po jednom drátu do venkovních zrcátek a mělo by to fungovat.zatím jsem zrcátko se ztmíváním neměl v ruce, poptával jsem je tady u Grygiho,kterej je nabízel asi za 1900, ale nějak se dlouho neozval,tak nevím :(

ale rád bych to někdy vyzkoušel, možná až bude tepleji,rozeberu vnitřní zrcátko a zkusím na něm změřit,jestli je také řízené napětím.

nevím jestli i u OII ale většinou bývá displej s tekutejch krystalů kde vlivem napětí se naklápí krystali a tím snižují propustnost světla

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Já jsem dodělával jenom vnitřní, vnější se mi nechcou dodělávat... stříkat atd.. zapojil jsem + a -, dále napojení na vnitřní osvětlení když se otevřou dveře a na zpátečku... to aby nestmívalo v noci když couváš... už mi chybí jenom zapojit deštový senzor, který je součástí úchytu zrcátka a zároven světelný senzor pro coming home - leaving home.. před montáži zrcátka jsem měnil okno - bylo prasklé od kamínku, tak jsem hned nechal namontovat okno pro deštový senzor..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nevím jestli i u OII ale většinou bývá displej s tekutejch krystalů kde vlivem napětí se naklápí krystali a tím snižují propustnost světla

Je to tak, je to elektroforetická technologie na bázi LC(D), používá se to např. i pro plynulé řízení propustnosti střešních oken, nebo celých prosklených střech, to myslím v automobilovém průmyslu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem dodělával jenom vnitřní, vnější se mi nechcou dodělávat... stříkat atd.. zapojil jsem + a -, dále napojení na vnitřní osvětlení když se otevřou dveře a na zpátečku... to aby nestmívalo v noci když couváš... už mi chybí jenom zapojit deštový senzor, který je součástí úchytu zrcátka a zároven světelný senzor pro coming home - leaving home.. před montáži zrcátka jsem měnil okno - bylo prasklé od kamínku, tak jsem hned nechal namontovat okno pro deštový senzor..

Ty vnější mě právě zajímají nejvíc.

Někdo tady na fóru nabízel jenom sklíčka. Jenom sklíčko podle mě vyměnit nestačí.

Napadlo mě jestli když koupím vnější v jiné barvě jestli by šel vnitřek nějak jednoduše přehodit do těch stávajících.

Je tady někdo kdo to řešil?

Dešťový senzor klidně oželím.

Stejně je ta automatika divná.

Prostě se nezapojí.

Coming/leaving nepotřebuju.

Chci hlavně aby mě neoslňovala auta za mnou.

Editováno: , autor: j0ska
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Musíš mít samostmívací vnitřní, podle toho se řídí vnější... Coming home už bys měl mít z výroby, pokud máš maxidot, jinak se to dá nakodovat, taky sem si to dělal... Hlavní je to vnitřní samostmívací, které jsem dodělaval.. a když už tak rovnou s deštovým senzorem, který je součástí úchytu zrcátka na skle... v pondělí mi to bude Cosby zapojovat...doufejme..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky jsem si to chtel zapojit .Ale sehnal jsem jen ten senzor za 1900,- . Ale uz to zapojovat nebudu.Nema chut schanet zbytek a taky ta montaz asi nebude tak jednoducha. Tak jesli by jste nekdo chtel tak ten destovy senzor (novy,nepouzity) prenecham tak za 600Kc.

rcahlik@quick.cz

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...
  • o 1 měsíc později...
  • o 2 týdny později...

Chtěl bych se zeptat těch, co mají vnitrřní samozatmavovací zrcátko a fólie na sklech, jestli vám to funguje bez problémů.

Potom, jestli někdo neví, jestli je možný zprovoznit i světelný senzor např. s funkcí leaving home.

Ptám se, protože se mi právě líbí kemarova nabídka, kterou tu dal.. byl by někdo schopen a ochoten mi to namontovat?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chtěl bych se zeptat těch, co mají vnitrřní samozatmavovací zrcátko a fólie na sklech, jestli vám to funguje bez problémů.

Potom, jestli někdo neví, jestli je možný zprovoznit i světelný senzor např. s funkcí leaving home.

Ptám se, protože se mi právě líbí kemarova nabídka, kterou tu dal.. byl by někdo schopen a ochoten mi to namontovat?

funguje ok

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...