Přejít na obsah

Výměna čelního skla


Lancelot

Doporučené příspěvky

Zdravím

Kolik tak stojí výměna čelního skla na OII? Dík

P.S Hledal jsem jestli to tady už není a nic jsem nenašel, kdyby tomu bylo jinak tak se omlouvám.

Na OI sklo s tónovaným pruhem (zelenou clonou) origo - 4.800,- Kč, vč. práce a DPH.

Autosklo - TS, Praha 4 - Modřany. Za dopoledne hotovo (nutno se ale objednat dopředu).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na OI sklo s tónovaným pruhem (zelenou clonou) origo - 4.800,- Kč, vč. práce a DPH.

Autosklo - TS, Praha 4 - Modřany. Za dopoledne hotovo (nutno se ale objednat dopředu).

Origo se zeleným pruhem? A původně jsi měl zelený nebo šedý pruh? Já totiž zelený nechci vypadalo by to hrozně, ale tak snad v origo servise by měli mít i se šedým.

Editováno: , autor: Lancelot
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokuď máš dešťový senzor a chceš měnit sklo, tak se musí měnit i ten senzor! Takže cena je vyšší...

Přesně tak mění se i senzor stěračů . Pokud máš pojištěný čelní sklo už od koupě vozidla tak je pojištěný i senzor v té částce. Prostě když měnit sklo , tak jedině se senzorem a v autorizovaném sevise.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak koukám, že ještě že mám připojištěný sklo, mám taky prasklý, mám i dešťák a po zimě chci nechat vyměnit a jak tak čtu, tak to je docela ranec

No záleží,kde ho máš pojištěný...Jestli pojišťovna ten dešťák uzná.třeba u český to bude asi problém.

post-12232-1201647097_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tam nic o dešťáku nepíšou, píšou něco o příslušenství, ale dešťák (nebo uchyt, nevim jak to funguje) je součást skla. nicméně mam to u koop

Já se toho také nebojím ,protože ve smlouvě o pojištění mám ,že pojištění čelního skla se řídí VPPH 2005 a DPPS 2005 a tam není žádná zmíňka o dešťovém senzoru. Ty podmínky co sem dal Black 007 jsou už novější a na mě se nevzahují a to jsem koupil auto v roce 2007 . Což je paráda .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

uvidíme, nechám to až na jaro, protože při mý smůle vyměnim sklo a za tejden mi rupne znova.

No já sklo se senzorem mám, nedělali mi to v autorizovaném servise, ale normálně ve firmě co dělá do autoskel, je to originál sklo, šedý pruh ( žádný šunt z Polska ), dešťový senzor neměnili, po výměně skla aubsolutně bez problémů jede. Cena v Ostravě jestli si dobře vzpomínám, bylo to v 12/2007 do 4500,- i s prací. Takže je možná rozumné projet přes pojišťovnu, nechat jako já výměna svépomocí a zaplatili mi tuším 6500,- . Takže 2000 vyděláno a no problem. :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

správně,skla se liší. pro dešťový senzor je ve sklu takové okénko,které určitě nemá tónování,aby bylo úplně propustné pro senzor. zjednodušeně princip viz např " Dešťový senzor je umístěn v malé schránce, která slouží současně pro uchycení vnitřního zpětného zrcátka. Princip senzoru je jednoduchý: ve schránce jsou dvě LED diody, které vysílají paprsky směrem ven z vozu. Tyto paprsky prochází čelním sklem a na jeho vnější straně se lámou zpět (podle zákonů o odrazu světla) a dopadají na přijímací fotodiodu. Je-li sklo pokryté kapkami, odrazí se zpět jen část vyslaných paprsků a část jich zamíří ven, mimo sklo. To samozřejmě citlivá elektronika zaregistruje a dá pokyn stíračům, aby sklo očistily. "

takže sklo v místě senzoru musí být vyrobeno naprosto čiré,aby v něm nedocházelo k lomu světla a ke zkreslení odražených paprsků.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vcera mi nejaky idiot odrazil zo svojich kolies kamen do skla. Som nastvany, celu cestu ma ostreloval, az sa mu to nakoniec podarilo. Dufam, ze mi poobijal lak na karoserii este k tomu. Sklo nie je puknute, ale je tam nieco akoby mala hviezdicka, menit sa mi ho zatial neoplati. Neviete niekto nejaky pripravok na zaliatie tej ryhy? S lepenim puknutych skiel navrtavanim nemam dobre skusenosti. Dik za odpoved. :help:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vcera mi nejaky idiot odrazil zo svojich kolies kamen do skla. Som nastvany, celu cestu ma ostreloval, az sa mu to nakoniec podarilo. Dufam, ze mi poobijal lak na karoserii este k tomu. Sklo nie je puknute, ale je tam nieco akoby mala hviezdicka, menit sa mi ho zatial neoplati. Neviete niekto nejaky pripravok na zaliatie tej ryhy? S lepenim puknutych skiel navrtavanim nemam dobre skusenosti. Dik za odpoved. :help:

ďubka se dá zalít spešl přípravkem, stojí to cca 700,-Kč v servise

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...