Přejít na obsah

Problem seřízení xenonů


Power156

Doporučené příspěvky

Dneska jsem chtěl vyštelovat xenony na superbovi, dělal jsem to přes VASila a mám tam nějaký problém, vyskočí potom na mě chyba že mam problem se zkušebním programem, na ostatní auta to funguje tak nevim kde hledat chybu, snímače chodí, tak nevim a ted mi jeste sviti kontrolka prasklých vlaken a přitom žádný prdlí neni :-/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud ti svítí symbol žárovky a jinak všechno svítí tak se ti to snaží říct že je chyba v xenonech. Pokud bys to načetl VAGem tak tam budeš mít chybu - "světla nejsou seřízena" nebo tak nějak. Dokud to nesešteluješ tak ti ani chyba nepůjde vymazat a bude to svítit.

VAS neznám, takže s tím to neporadím, ale VAGem mi to štelovat šlo. Přesně jak píše VIS.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
  • o 6 měsíců později...

Chlapi poradte. Mám pocit že mi bixeny svietia nie ďalej ako 30 metrov pred auto. Je jedno či idem 60 alebo 130 km/h. Mechanika vyzerá byť v poriadku lebo ked otočím klúčom svetlá sa pekne híbu dole a hore.

Chcem sa spýtať odkial si presne svetlá berú info o rýchlosti? Ide to všade od ABS alebo je na to nejaké osobitné čidlo?

Hľadám dobre?

Editováno: , autor: Michal25
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak světla si udaj o rychlosti neberoou,sklon světla je danej fixně a auto si to pořád hlídá ze snímačů a udržuje pořád stejný sklon světel ,at jedeš v jakekoliv rychlosti,to jako myslíš že při 50km za hodinu budou svítit víc dolu a ve 150 nahoru a oslnovat? to asi nééé

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak světla si udaj o rychlosti neberoou,sklon světla je danej fixně a auto si to pořád hlídá ze snímačů a udržuje pořád stejný sklon světel ,at jedeš v jakekoliv rychlosti,to jako myslíš že při 50km za hodinu budou svítit víc dolu a ve 150 nahoru a oslnovat? to asi nééé

Som laik. Hovorím len to čo tu čítam. Našiel som to v sekcii elektrika. Myslim že pri 50km mi budú svietit viac do zeme a v 150 budu svietit predo mna dalej. Myslím že je to možné aj bez oslňovania.

Hovoríš že tie motorčeky sú len na to aby ich sklápali pri zaťažení kufru?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dělá se jen základní nastavení jako u klasických světlel imbusem shora. Ale k tomu potřeba vag. Zkontroluj si sklon paprsku o 1,2% proti zdi. Někde se to tu už řešilo.

Vďaka ACE, zajtra s tým idem do servisu. Tam kde som sa pýtal pred tým boli taký neistý akoby nevedeli čo stým preto som sa pýtal aby my nemotali na nos čo všetko trebalo vymeniť.

Juke box-mal si pravdu, naozaj sa nenastavujú podľa rýchlosti

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak som dnes bol v tom servise. Vraveli že dobre že som s tým prišiel labo boli celé rozštelované. Okrem toho že my svietili pod kolesá tak boli vytočené ešte aj do strán. Tak my to nastavili a teraz je to už super. Nechápem ako s tým predošlí majitel mohol takto v noci jazdit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ŘJ xenononů (neplést s VN boxem) skutečně údaj o rychlosti zpracovává - jak praví ACE. Potřebuje ho k úpravě sklonu světel při rychlosti ad cca 100 km/hod. Pokud tento údaj chybí, jednotka při vyšší rychosti pindá a regulaci zruší. A ze zkušeností bacha - tato chyba se neprezentuje ve výpisu fault code, tak, jak bz operátor čekal,ale jako současná chyba obou snímačů... světe div se, ale je to tak... tekonc to zrovna řešim...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 roky později...

Zdravim Vás pánové,

 

stále se mi generuje hláška porucha světel  v rj č. 55 mám stále chybu že svetla nebyly  kalibrovány (DTC si nepamamtuju)

 

vím že je nutné udelat základní nastaveni kanal 1 a 2 ale mě to nic nedovoli.... resp zákl. nastaveni je šedivy

přikládám to absenci loginu který nevím- víte prosím tento login do rj 55 (regulace dosvitu)

 

dekuji napřed všem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...