Přejít na obsah

Vnejší zpětná zrcátka


Krapik

Doporučené příspěvky

ahoj mam oct2 MR 2005 chtel bych vymenit zrcatka, ted mam elektricke, vyhrivane, a chtel bych Zrcátka s osvětlením výhřevem, blinkry samostmivacímí skly a potenciometry: ale nevim co z toho mi bude fungovat... uz jste to nekdo menil???

ja mam mr 12/04 a chtel bych mit osvetleni nastupniho prostoru protoze mam navic LEDky, ktere mely prijit do parkovacek..

takze diky za radu..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

lol lol lol

jakou funkci má potenciometr u zpětných zrcátek?

Noo??? :huh: Kdo poda vysvetleni...

Potenciometr je elektrotechnická součástka, která slouží jako regulovatelný odporový napěťový dělič. Používá se k přímému řízení elektronických zařízení (například audio a video technika), někdy též jako snímač.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Zdar.

má OII Elegance r.v. 2/2005 zrcátka s osvětlením nástupního prostoru. Potřebuji vyměnit spodek PP zrcátka mám naprasklý kryt a LED blikají nějak divně. Matisekmechanik zde nabízí spodek zrcátka také s osvětlením nástupního prostoru...poslal mi fotku ale oba vnitřky se mi zdá, že vypadají jinak a....dokonce se mi zdá i jiný tvar....moje je obr. vlevo.... je více protáhlé, Matiskovo je obr. vpravo ... to je víc jako zakulacené, Moje zracátko je upevněno dvěma šrouby jeden u otočného kloubu a druhý u hrany...na tom Matískovo jakoby ten otvor pro druhý šroub u hrany docela chybí.

Ví teda někdo jak to s těmi tvary zrcátek je?

Pítr :help:

post-2950-1201741798_thumb.jpg

post-2950-1201741860_thumb.jpg

Editováno: , autor: Pítr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Skoumal jsem ty fotky podrobně...to moje má zevnitř jinak umístěný i tvarově jinak provedený blok s LED diodama....mě jde o ten, zda ten druhý typ je rozměrově a připojením alespoň montážním stejný....pokud bude jiný konektor tak ucvaknu ten u svého zrcátka a předělám ho na to druhé.....jinak má OII je jeden z prvních Combi neb je rok výroby 2/2005 , OII se dělá od 2004 tj. to moje zrcátko (levé) asi bude starší...

PS. Pokud někdo má poslední ETKu bylo by dobré se podívat tam....já žil do teď v tom, že zrcátka jsou dvojího druhu s podsvícením nástupního prostoru a bez, no pak modifikace samozatmavovací,....a pak verze Classsic co nemá lakovanej kryt (tu beru ale jen také jako modifikaci)

Editováno: , autor: Pítr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zní to logicky...bude stejnej ten lakovanej kryt a vnějšek, když pominu ten jiný tvar LED segmentu směrovek... kde je ale potom na tom druhém zrcátku tem otvor u kraje pro šroub? ten u kloubu je asi stejný....pokud je jinde ...pak je jinej i vnitřek zrcátka tj...ta část s kloubem ke které se připevňuje ten spodek...no ETKA by měla dát odpověď

:help: kdo má ETKU

Editováno: , autor: Pítr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zní to logicky...bude stejnej ten lakovanej kryt a vnějšek, když pominu ten jiný tvar LED segmentu směrovek... kde je ale potom na tom druhém zrcátku tem otvor u kraje pro šroub? ten u kloubu je asi stejný....pokud je jinde ...pak je jinej i vnitřek zrcátka tj...ta část s kloubem ke které se připevňuje ten spodek...no ETKA by měla dát odpověď

:help: kdo má ETKU

Etka mam, zrovna delam aktualizace.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem to zakroužkoval a po úpravě se to prohodilo...abys to líp viděl je nutno to rozkliknout...moje je teď vpravo upevňuje se přes čevené označení, to druhé má to upevnění u kloubu stejné - červeně...a pak druhé druhé...červeně co je vidět šroub je jinde proti mému ...to nevím zda ten šroub drží ten LED segment...nebo je to možné upevnit tam co je to modře...to je rozmazané...ale něco tam je...pak byto asi bylo stený s tí mým...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem to zakroužkoval a po úpravě se to prohodilo...abys to líp viděl je nutno to rozkliknout...moje je teď vpravo upevňuje se přes čevené označení, to druhé má to upevnění u kloubu stejné - červeně...a pak druhé druhé...červeně co je vidět šroub je jinde proti mému ...to nevím zda ten šroub drží ten LED segment...nebo je to možné upevnit tam co je to modře...to je rozmazané...ale něco tam je...pak byto asi bylo stený s tí mým...

Fakt nevím , ta fotka je dost špatná , aby bylo možné vidět ten držák u segmentu LED. Já ho tam prostě nevidím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...
Asi funguje, nejspíš ve spolupráci s něčím, jako čidlo dopadajícího světla, ne?

Ze by samozatmavovani? kol119

mam otazku co to sou za zrcatka,s tim plastem okolo? jsou samo zatmavovaci,ale to maji i ostatni a nemaji ten plast okolo,tak co to mam? :blush:

post-14806-1217967163_thumb.jpg

Editováno: , autor: zdeno77
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Noo??? :huh: Kdo poda vysvetleni...

Potenciometr je elektrotechnická součástka, která slouží jako regulovatelný odporový napěťový dělič. Používá se k přímému řízení elektronických zařízení (například audio a video technika), někdy též jako snímač.

Naprosto přesně řečeno, jen to tu funkci nevysvětluje - no já si myslím, nebo tak něco, že to tam je proto, že když má někdo el. sedadlo u řidíče(tj. řídící jednotku) tak si to pamatuje na základě hodnot z těcho potenciometrů polohu zrcátka při nastavení po zařazení zpátečky...a pak zase zpět.

Ještě bych rozlyšil zrcátka na automaticky stmívací a samostmívací....ať je veselo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...