Přejít na obsah

Vnejší zpětná zrcátka


Krapik

Doporučené příspěvky

  • o 1 měsíc později...

Mám pár otázek ohledně zrcátek.

1. V autě mám samostmívací...pokud za mnou jede auto, jeho světla v zrcátku jakoby zmodrají a ztratí na intenzitě. Vněší však nikoli....ty jsou pořád stějně bílá..pokud jsem to dobře pochopil z návodu, tak pokud je vnitřní zrcátko se stmíváním, jsou automaticky stmívaná i vnější?

2. Dál jsem zjistil (s prvním mrazíkem) že mi netopí pravé vnější. Jak se dá dostat dovnitř? Dá se "vyloupnout" jen sklíčko, a pokud jo tak jak, a nebo se musí demontovat celé zrcadlo? Pokud jsem koukal, jsou vnější zrcátka na jedné pojistce, takže tam by problém být neměl...

3. A poslední..jakej je princip činnosti stmívání zrcátek? Mám na mysli to modrání

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám pár otázek ohledně zrcátek.

1. V autě mám samostmívací...pokud za mnou jede auto, jeho světla v zrcátku jakoby zmodrají a ztratí na intenzitě. Vněší však nikoli....ty jsou pořád stějně bílá..pokud jsem to dobře pochopil z návodu, tak pokud je vnitřní zrcátko se stmíváním, jsou automaticky stmívaná i vnější?

2. Dál jsem zjistil (s prvním mrazíkem) že mi netopí pravé vnější. Jak se dá dostat dovnitř? Dá se "vyloupnout" jen sklíčko, a pokud jo tak jak, a nebo se musí demontovat celé zrcadlo? Pokud jsem koukal, jsou vnější zrcátka na jedné pojistce, takže tam by problém být neměl...

3. A poslední..jakej je princip činnosti stmívání zrcátek? Mám na mysli to modrání

ad 1.) Ne, není to automatické mít k vnitřnímu stmívacímu zatmavovací i venkovní.

ad 2.) JJ, sklo se dá vytrhnout - naklopí se do krajní polohy a vytrhne.

ad 3.) Senzor vyhodnotí světelné podmínky a přivedením proudu do vrstvy jakéhosi kovu na zrcátku se mění jeho vlastnosti. Když vydržíš do zítra, najdu to přesně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ad 1.) Ne, není to automatické mít k vnitřnímu stmívacímu zatmavovací i venkovní.

ad 2.) JJ, sklo se dá vytrhnout - naklopí se do krajní polohy a vytrhne.

ad 3.) Senzor vyhodnotí světelné podmínky a přivedením proudu do vrstvy jakéhosi kovu na zrcátku se mění jeho vlastnosti. Když vydržíš do zítra, najdu to přesně.

Mas pravdu

jedno vnejsi zatmavovaci zrcatko jsem si minuly teden dodelaval, az bude cas dodelam i druhe.

jinak pokud mate original vnitrni zatmavovaci tak je kupodivu natazena priprava az do A sloupku svorkovnice pred husim krkem co jde do dveri.

Podle intenzity oslneni jde do vnejsiho zrcatka (sklicka) od cca 0,8 po 1,5V

Pri zapojeni na polarite nezalezi, proste ty dva kabliky od sklicka propojis na dva co jsou ve svorkovnici a jede to jak vino!!!!

Jestli nezapomenu nafotim nekdy to zatmavovaci sklicko (zrcatko)

Editováno: , autor: kemar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nic. Podle mě je sklo lehce větší.

Potřebuju se dostat do levého zrcátka (mám nějakej bordel ze vnitřní strany blinkru) a dívám se na tvoje fotky. Ten vrchní kryt blinkru se dá takhle jednoduše odloupnout?? Nehrozí nějaké poškození nebo ulomení plastového úchytu?? Díky za radu jak na to....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mas pravdu

jedno vnejsi zatmavovaci zrcatko jsem si minuly teden dodelaval, az bude cas dodelam i druhe.

jinak pokud mate original vnitrni zatmavovaci tak je kupodivu natazena priprava az do A sloupku svorkovnice pred husim krkem co jde do dveri.

Podle intenzity oslneni jde do vnejsiho zrcatka (sklicka) od cca 0,8 po 1,5V

Pri zapojeni na polarite nezalezi, proste ty dva kabliky od sklicka propojis na dva co jsou ve svorkovnici a jede to jak vino!!!!

Jestli nezapomenu nafotim nekdy to zatmavovaci sklicko (zrcatko)

Fakt jsou dráty až do sloupku a stačí připojit na dráty od skla? To by značně zjednodušovalo montáž :palec:!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fakt jsou dráty až do sloupku a stačí připojit na dráty od skla? To by značně zjednodušovalo montáž :palec:!

jj jsou draty az do A sloupku...

Taky jsem tomu neveril,vzhledem k tomu, ze skodovka nedela vicemene pripravu na nic tak s natazenim kabelaze do A sloupku docela mile prekvapili.

Jinak mam model 2006 elegance na vyvoz do D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Samozatmavovaci mam z vyroby...

Miscicko oblozeni A sloupku neznicis...

Sem psal snad srozumitelne ze staci sundat pouze gumový husi krk , je to pouze nacvakle do A sloupku, staci to jemne podebrat sroubovakem a jde to vycvaknout.

Tam je propojeni tusim 3ks svorkovnic jedna je silova, druha je pripadne na snimac narazu pro bocni airbag a jak je tam ta treni se slabsimi kabliky a tak to je ona.

Staci se podivat ze z A slopku jsou v svorkovnici osazene x pozic a do dveri pokracuje o dve pozice min, ty dve pozice to je prave ta proprava pro zatmaveni venkovniho zrcatka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj jsou draty az do A sloupku...

Taky jsem tomu neveril,vzhledem k tomu, ze skodovka nedela vicemene pripravu na nic tak s natazenim kabelaze do A sloupku docela mile prekvapili.

Jinak mam model 2006 elegance na vyvoz do D

Mám to samý jako ty...MR 06, Elegance, D, tak pak dej vědět jestli tam tu přípravu máme nebo ne...časem bych si sehnal ty stmívací skla a povyměňoval

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Samozatmavovaci mam z vyroby...

Miscicko oblozeni A sloupku neznicis...

Sem psal snad srozumitelne ze staci sundat pouze gumový husi krk , je to pouze nacvakle do A sloupku, staci to jemne podebrat sroubovakem a jde to vycvaknout.

Tam je propojeni tusim 3ks svorkovnic jedna je silova, druha je pripadne na snimac narazu pro bocni airbag a jak je tam ta treni se slabsimi kabliky a tak to je ona.

Staci se podivat ze z A slopku jsou v svorkovnici osazene x pozic a do dveri pokracuje o dve pozice min, ty dve pozice to je prave ta proprava pro zatmaveni venkovniho zrcatka

To obložení mi je jasné že bude na těch kovovývh perech, ale někdy drží tak, že mám strach...

A kde se to teda pak připojuje? Někde v A sloupku nebo až do té svorkovnice ve dveřích?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Oblozeni vnitrniho A sloupku vubec nerozdelavej!!!!!!!!!!!

vzdyt jsem to psal nee?

Tak jeste jednou

Otevres dvere

mezi dvermi a A sloupkem a dverma je gumovy "husi krk"

Ten odcvaknes opatrne plochym sroubovakem na strane A sloupku u karoserie, husi krk je nasazeny na takovem plastovem ramecku se 4mi zacvaky (jsou z boku) jinak je to stejny system jako ma Fabia, jestli jsi nekdy sundaval husi krk

dostanes se ke svorkovnicim ktery jsou v A sloupku

Vyndas tu jednu vice pinovou co ma slabsi kabely

v ni pak porovnas kolik je na kazde strane "samecku a samicek" a mel by jsi zjistit, že samecku je tam o 2 vice nez samicek ktere pokracuji do dveri a ty samecci jsou ty na ktere se pripoji dva kabely od venkovniho zrcatka

pro jistotu si nasimuluj zatmeni vnitrniho zrcatka a merakem si zmer na tech dvou pinech jaky je tam napeti, melo by to byt cca mezi 0,8-1,5V

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejdřív musíš vycvaknout plastovej kryt zrcátka. Drží tam na 4 zobáčcích. Nejdříve si trochu uvolníš lem okolo skla a potom to vezmeš od dveří a opatrně postupuješ podél spodního okraje krytu až ke "špičce" zrcátka. Ten blikač je tam taky nacvaknutej a je ještě jištěnej jedním šroubkem. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejdřív musíš vycvaknout plastovej kryt zrcátka. Drží tam na 4 zobáčcích. Nejdříve si trochu uvolníš lem okolo skla a potom to vezmeš od dveří a opatrně postupuješ podél spodního okraje krytu až ke "špičce" zrcátka. Ten blikač je tam taky nacvaknutej a je ještě jištěnej jedním šroubkem. :)

Dík za radu pokusím se to podle tvého postupu udělat - snad tam něco nutrhnu..:-))

Žárovky nebo led diody se asi měnit nemusí?? Mám jen prasklé to čiré plastové sklíčko a zatýká mně do blinkru voda.

Brnkli jsme o sebe na úzké silnici s protijedoucím autem.. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...