Přejít na obsah

Co je to ???


mr.pecoun

Doporučené příspěvky

mnoooooo jasne blacky ....

ale dobre ja sa s tebou nehadam .. ved ty mas vzdy pravdu :-) a nic nez pravdu ..

btw .. kolegu zastavili policajti ze presiel cez zakaz ... a pred tym nez ho skešovali tak mu povedal ze nech si to ide prv overit aby im veril ..... a az potom mu dal pokutu ...

hmm takze v porovnani s tym co pises to je super postup :-)

len hovorim ze ja by som si vypytal fotku alebo premietnutie zaznamu ..

ale zrejme sa mi to nestalo lebo sa snazim neprehanat to z rychlostou tam kde sa to nema :-)

Editováno: , autor: LUKY-007
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jak pubertaci...jazdite normalne a nemusite tu taketo somariny riesit. Raz ked zabijes pri takej jazde svoju zenu alebo deti, az potom pochopis co je to jazdit 160km/h. Cesty ani vodici nie su prisposobeny na piratov ktori takto sa blaznia po verejnych cestach. A ked takeho chyti policajt, tak som len rad a pokutu si zasluzi. A ked je este rozptylovany antiradarom... A nemusite sa bat, ked vam dava policajt pokutu za rychlu jazdu, mozete si byt isty ze ma dokaz ze ste tak rychlo naozaj sli (aj ked vas meria z dvoch kilometrov). A ako dokaz nemusi mat iba video zaznam ci fotografiu. Aj svedecka vypoved dalsieho policajta na to staci a myslim ze ani to nevykecas ani pri spravnom konani ani na sude. Aj ked v kazdom pripade to skusit mozes ak ti to stoji za tu pokutu. Lebo vzdy na mieste je pokuta nizsia ako potom pri spravnom konani ci sude a nehovoriac o inych vydavkoch.

A policajt nezastavuje ak prekrocis rychlost o 5 km/h na dialnici. I ked v meste je to ine. Ale kde je zona 40 lebo je v blizkosti skola, tak to beriem ze tam su striktnejsi. A je to spravne. Ak sa niekam ponahlas, privstan si a chod o 20minut skor a nemusis ohrozovat ostatnych...

Ale nikdo tady nemluví o tom, že někdo jezdí 160. Já jsem dostal pokutu kdy mě změřili ve 40tce, policajt mi rekl ze mi namerili 50km za hodinu, ze vsechno co je nad 49 tak berou a o 4 mesíce později, jsem si nechal udělat výpis z karty řidiče a byl tam napsaný onen přestupek kde mi ve 40tce naměřili 46km za hodinu. Což si myslím, že je buzerace. Kdybych mu řekl ať mi ukáže fotku tak kdo ví, jak by to dopadlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to uz netvrdim ze sa neda fotka vypytat. Myslim ze vacsinou natacaju alebo fotia. Takze ak mas pochybnosti ani nie o tom ze si urobil priestupok, ale o tom ze sa ti namerana rychlost nezda, samozrejme ze mozes poziadat o vypis z radaru. A bud ti ukazu vypis v tlacenej forme, na fotke alebo videozaznam. Len nie je dobre sa tvarit ze som nesiel rychlejsie ked sam viem ze som siel. Ale ak naozaj sa ti zda ze ides 45 a on ti povie 50km/h, tak by som ho o to poziadal alebo len priznal rychlost o ktorej som presvedceny ( i ked sa mozem mylit). No spravne by malo byt ze ti tvoj priestupok dokazu na mieste bez tvojho dotazovania. Ono je fakt ze niekedy su aj policajti uchylaci...ale to si ta chytia na inej somarine a nie na rychlosti. napriklad ze ti nesvieti svetlo, ze nemas reflex vestu v dosahu a ine...

Ako som ale vravel, ja som proti antiradaru (osobne). V amerika som na takom aute jazdil (kamaratove) a len ma to rozptylovalo lebo pri kazdej blbosti mi to piskalo svietilo a neviem co. A 9/10 to bol plany poplach bud to bola praca na ceste alebo nieco ine to rusilo... Jednoducho ma to okrem znervoznovania aj rozptylovalo. A to je podla mna nebezpecne... :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak z policejniho prezidia prislo nasledujici.

"policista nemá ze zákona žádnou povinnost ukazovat řidiči videozáznamy či fotografie." Takze nazdar bazar. Predpokladam, ze pokud by byli pochybnosti, tak to pujde k soudu, kde by nejake dukazni rizeni probehnout muselo. Ja osobne bych do toho ale nesel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...
jak pubertaci...jazdite normalne a nemusite tu taketo somariny riesit. Raz ked zabijes pri takej jazde svoju zenu alebo deti, az potom pochopis co je to jazdit 160km/h. Cesty ani vodici nie su prisposobeny na piratov ktori takto sa blaznia po verejnych cestach. A ked takeho chyti policajt, tak som len rad a pokutu si zasluzi. A ked je este rozptylovany antiradarom... A nemusite sa bat, ked vam dava policajt pokutu za rychlu jazdu, mozete si byt isty ze ma dokaz ze ste tak rychlo naozaj sli (aj ked vas meria z dvoch kilometrov). A ako dokaz nemusi mat iba video zaznam ci fotografiu. Aj svedecka vypoved dalsieho policajta na to staci a myslim ze ani to nevykecas ani pri spravnom konani ani na sude. Aj ked v kazdom pripade to skusit mozes ak ti to stoji za tu pokutu. Lebo vzdy na mieste je pokuta nizsia ako potom pri spravnom konani ci sude a nehovoriac o inych vydavkoch.

A policajt nezastavuje ak prekrocis rychlost o 5 km/h na dialnici. I ked v meste je to ine. Ale kde je zona 40 lebo je v blizkosti skola, tak to beriem ze tam su striktnejsi. A je to spravne. Ak sa niekam ponahlas, privstan si a chod o 20minut skor a nemusis ohrozovat ostatnych...

Pokud já vím tak výpověď druhého policjta se u soudu nebere v potaz. Vysvětlím jednoduše: vždy se pár "2 policisti" bere jako jeden a tím vzniká tvrzení proti tvrzení. Proto když tě zaměří a změří, měli by mít i fotografii. Pak by vůbec nemuseli fotit a stačilo by tě změřit a nechat si to potrvdit druhým policistou.

Kuriozita:

Mám kamaráda u policie a vyprávěl. To jsme změřili řidiče a jel v obci 60 km/h. Při kontrole jsme mu řekli že jel o 10 kmh/h více a že dostane pokutu. On jim na to řekl máte fotku? NE! Ale máme záznam z radaru. On: A máte radar zkontrolovanej a schválenej kontrolou - ukažte mě protokol o tom zda neproměřuje. NEMÁME ! Tak nemáte pro ti mě ani čárku. Z toho i také plyne - druhý polista nemůže dát svědectví proti vám. TO SI VŠICHNI PAMATUJTE ! ! !

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj to o protokolu o metrologicky zkousce na radar vime, ale clovek musi mit naturu se snima dohadovat. :) Ja sem clovek s prirozenym respektem k uniforme. Pokud neco provedu, tak se nehadam, pokud by to ale nebyla pravda, tak bych se branil. Je ale fakt, ze zalezi jaci dva se potkaj, pokud bude clovek dost ryhclej a zacne ze sebe sypat paragrafy atd, tak asik policajta zastrasis a nez by se dohadoval a resil tuny papiru s nejistim vysledkem, tak te radsi pusti a chytne jinyho, kterej se nehada. Spravny to neni, ale je to tak. Zvlastni, ze nevim ze by se neco takovyho delo jinde. Resp. asi deje, ale pochybuju, ze v takovym meritku. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemyslim ze ti polajt musi nieco dokazovat na mieste. Potvrdenie o cajchovanom radare staci ked ma v kancelarii v sufliku a nemusi ti dokazovat na mieste ze ci ho ma alebo nema. Lebo ak by ta zastavil bezdovodne, hrozi mu trestny cin zo zneuzitia pavomoci verejneho cinitela. A preto si myslim ze si tadny policajt nedovoli stopovat za rychlost ak nema cajchovany radar, alebo nema aspon nejaky dokaz. A to ci sa dvaja policajti beru ako jeden, to sa mi nezda...rad by som videl paragraf podla ktoreho to tak je. Ale ak je to tak, tak je to poriadna hovadina. :) Potom musia jazdit traja? :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a k cemu je to dobry?

zakon č.361/2000 Sb, HLAVA II, Díl 1, § 3, bod (4) Nikdo nesmí používat technické prostředky a zařízení, které znemožňují nebo ovlivňují funkci technických prostředků používaných policií nebo Vojenskou policií při dohledu na bezpečnost provozu na pozemních komunikacích (dále jen „antiradar“).

je pak otazkou, jestli to ze te na radar upozorni, je nebo neni ovlivnovani.

Pokud jezdis casto v rozporu se zakonem, tak to vyuzijes, ale na druhou stranu porad porusujes zakon. Pokud jezdis slusne, tak ti to bude jen porad piskat a odvadet tvou pozornost od rizeni. A recicky v navodu, ze ti to pouze zbytecne neplatit pokuty, kdyz jedes o 2km/h rychleji, nez je povoleno jsou jen keci. Za 52 te nikdo pokutovat nebude. ;)

Zakonum je nadrazena ustava a mezinarodni smlouvy. A tohle ustanoveni je jaksi v rozporu s necim, cemu se rika:

Listina zakladnich prav a svobod

Oddíl druhý

Politická práva

Článek 17

(1) Svoboda projevu a právo na informace jsou zaručeny.

A kdyz se muzu divat na to, kde policajti maji radar, proc bych to nemohl zjistovat na jinym kmitoctu nez je vlnova delka svetla? UStanoveni toho zakona je silne problematicky, asi tak jako zamer trestat majitele auta za ciny spachany jeho autem...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

fylozof. Vies preco nemozes? lebo pristroj ktory pouzivas nie je legalny v danom state. Ak by bol legalny, tak mozes. To iste akoze ked sa mozem na policajnej stanici (ale aj v inych vojenskych ci inych strategickych objektoch) pozerat, tak potom podla ustavy mozem tam aj natacat aj ked je to zakazane?

To iste plati s autom. Vlastnit auto mozes, ale to neznamena ze s nim mozes robit co chces. A nehovoriac o cinoch, kedy sa da auto specifikovat i ako zbran. Ale ty asi nehovoris o cinoch ale len priestupkoch. No je to to iste a tvoje ustavne prava nie su tym nijak dotknute.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevim jak na uzemi Šlovenskeho Štatu, ale u nas vseobecne neni silnice povazovana za vojensky objekt, nebo areal mistni policie. I kdyz je pravda, ze i tady spousta lidi touzi po totalite a hende hoch.

Jestli je neco legalni nebo ne jeste neznamena, jestli je to spravne a spravedlive. V okamziku, kdy zacne fungovat policie tak jak ma prestane mit smysl branit se proti jeji zlovuli. A mne definice hrube nebezpecneho chovani jako jizdy rychlosti 55km v obci na rovnem prehlednem useku opravdu vadi a je to podle me zlovule.

Uvazovat podle papiru umi kdejakej burt. Uvedomit si, ze brzdna draha neni ovlivnena pouze rychlosti, to uz je zaber na palicu. Zacina to treba pitomejma kotoucovejma brzdama, kolama s kvalitnim obutim (sahnete si do svedomi, kolik z vas ma na aute sity z matadoru nebo barumky), pokracuje pohodlim ridice a koncentraci (uz jenom pitomy prenastavovani topeni a klimatizace vyzaduje pozornost, autoradio, telefon) a konci treba tim, jestli ma dobre nastaveny svetla.

A vsadim se o pul veplaty, ze rozdil mezi brzdnou drahou auta s bubnama, pneumatikama sitmade z 50km/h a idealnim obutim s poradnejma brzdama z 55km/h nebude skoro zadnej. A to nepocitam takovy pripady, kdy ridic cumi misto na cestu na ovladani ventilace, protoze je mu proste a jednoduse bud vedro a nebo zima.

Antiradar nemam a nechystam si ho poridit. Rozhodne su ale dalek toho odsuzovat to jako vec hodnou polniho soudu. O tom, jak ma daleko rozum od legality viz.

Pro info, 45% z pokuty soukrome firme - http://www.ct24.cz/doprava/21689-diky-rada...t-tisic-ridicu/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

bojler, to co je spravne a co nie je ina vec...len som nesuhlasil ze ustava ti zarucuje pouzivat zakazane zariadenia na vyhladavanie. To ze mas pravo byt informovany, ta este neopravnuje pouzivat zariadenie napriklad na odpocuvanie mobilnych telefonov...lebo ti to vyplyva z ustavy. Ked je raz nieco v zakone zakazane pouzivat za urcitych podmienok a ty to pouzivas, je to protizakonne. Oni ti vlastnit antiradar nezakazuju, ale nesmies ho pouzivat a vyhladavat radary za urcitych podmienok avene zakonom. :)

To ze brzdna draha je taka ci onaka je ina vec. Rucim ti za to za aj ked mas kotuce a super trupr pneumatiky este znamena ze budes mat kratsiu brzdnu drahu. tvoja reakcna schopnost moze byt dlhsia o pol sekundy a rucim ti ze nejaky chlapik v trabante moze zabrzdit skor ako ty. Takze to je zase len velmi subjektivny pohlad na vec, nie? A inak mam Matadory. A nem antiradar... :p

A aby som to zhrnul...medzi policajtami su svine, ale su tam aj slusny policajti. Ako aj medzi vodicmi. To dufam suhlasis.

Editováno: , autor: RomanKo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jejda zase se to rozjizdi :palec2:

Vytahovat ustavu je myslim prehnane a navic nepresne. Do toho bych se radsi nepoustel. :kuk: To ze pokutovat za 55 v obci je blbakov se shodnem, ale myslim, ze skutecne pripady, kdy nekdo za 55 pokutu dostal pujdpou spocitat na prstech. Prez proklamace politiku o nulove toleranci.

Reakcni dobu, gumy a dalsi zalezitosti majici vliv na brzdnou drahu, reste prosim tam, kam to patri. Tady je to o antiradaru. :palec2:

Editováno: , autor: Blacky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...