Přejít na obsah

servisní prohlídka - za kolik ?


rampik

Doporučené příspěvky

Zdravím.

Kolik platíte za pravidelnou servisní prohlídku u vašeho autorizovaného servisu?

Když si necham prohlídku udělat u neautorizovaného servisu, může mi to zapsat do originál servisní knížky?

Díky

Zdar

No zapsat ti to tam muze, ale pak to nema zadnou vahu. Pokud si kupuju auto se servisni knizkou, podivam se na ni a zajdu si do skoda servisu, kde to bylo servisovany a k tomu autu si necham vypsat vsechny faktury, ktery se pak musej shodovat s tim co je v servisni knizce. Pokud ne, je jasny, ze ta serviska je falesna, nebo si tam nekdo nechava davat stempl od kde koho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No zapsat ti to tam muze, ale pak to nema zadnou vahu. Pokud si kupuju auto se servisni knizkou, podivam se na ni a zajdu si do skoda servisu, kde to bylo servisovany a k tomu autu si necham vypsat vsechny faktury, ktery se pak musej shodovat s tim co je v servisni knizce. Pokud ne, je jasny, ze ta serviska je falesna, nebo si tam nekdo nechava davat stempl od kde koho.

Jo to máš asi pravdu.

Ja ted řešim problém, že mam octavku se zavedenou serviskou. Ale dosud jsem moje předcházející škodovky dával do jednoho servisu, se kterým jsem byl vždy spokojený, co do peněz i kvality. Jsem tam v podstatě zavedenej a nechci to měnit. A jezdit si do škodovky jen pro štempl se mi taky nechce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo to máš asi pravdu.

Ja ted řešim problém, že mam octavku se zavedenou serviskou. Ale dosud jsem moje předcházející škodovky dával do jednoho servisu, se kterým jsem byl vždy spokojený, co do peněz i kvality. Jsem tam v podstatě zavedenej a nechci to měnit. A jezdit si do škodovky jen pro štempl se mi taky nechce.

Já když sem se byl ptát v autorizovaném servise za kolik by mi udělaly servisní prohlídku i s rozvodama tak mi udělaly proně skvělou cenu chtěly 17000Kč, tak sem zajel do neautorizovaného servisu a tam mi to udělaly skoro za 7000Kč docela rozdíl ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já když sem se byl ptát v autorizovaném servise za kolik by mi udělaly servisní prohlídku i s rozvodama tak mi udělaly proně skvělou cenu chtěly 17000Kč, tak sem zajel do neautorizovaného servisu a tam mi to udělaly skoro za 7000Kč docela rozdíl ;)

To je celkem ranec no ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No u nás v klokočkovi chtějí za servisní prohlídku 1200Kč nevím teda co v tom vše je ,ale tipuju tak maximalne kapaliny a vymaz service , jinak podle mě je jedno jestli do servisní knihy píše ten či onen otázka je pak v důvěře lidí k sobě. Já třeba mám oktavku předtim jetou na operativní leasing takže byla pravidelně v autorizovanem servisu , ale copak si to bežný člověk může dovolit ? má odpověd je ne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No u nás v klokočkovi chtějí za servisní prohlídku 1200Kč nevím teda co v tom vše je ,ale tipuju tak maximalne kapaliny a vymaz service , jinak podle mě je jedno jestli do servisní knihy píše ten či onen otázka je pak v důvěře lidí k sobě. Já třeba mám oktavku předtim jetou na operativní leasing takže byla pravidelně v autorizovanem servisu , ale copak si to bežný člověk může dovolit ? má odpověd je ne.

Duvere lidi ? No prave, ze vetsinou kdyz si kupujes auto, tak neznas toho od koho si ho kupujes a proto se hodi mit servisku ;) Tam je to jasne dano.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No u nás v klokočkovi chtějí za servisní prohlídku 1200Kč nevím teda co v tom vše je ,ale tipuju tak maximalne kapaliny a vymaz service , jinak podle mě je jedno jestli do servisní knihy píše ten či onen otázka je pak v důvěře lidí k sobě. Já třeba mám oktavku předtim jetou na operativní leasing takže byla pravidelně v autorizovanem servisu , ale copak si to bežný člověk může dovolit ? má odpověd je ne.

Za 1200Kč ? To se ti na to tak podívaj přes plot :) . Tam toho asi moc nebude.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nevím, ale servisní knížka asi nebude to rozhodující při koupi nebo prodeji. Kolik lidí si do ní nechává ty razítka cpát po známosti. Pak si sice člověk zajde nebo zavolá do servisu a pokud tam dělá ten, co ty razítka do servisky dával, tak stejně všechno potvrdí. Raději to chce nějakého dobrého známého mechanika s sebou a pořádně vše vyzkoušet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja jsem auto koupil s originalni serviskou, ale jelikoz uz to neni zadna novinka, tak jsem se rozhodl neprovadet servis v autorizovanym servisu a servisuju v autodilne, kde mam znamyho. Dela to za hubicku, je ferovej a kvalitni. Ma svoji firemni servisku, tak jsme zacali vest tu. Takze mam original do ty doby, nez jsem to koupil a pak mam neoriginal servisku vedenou u te autodilny, kde taky piseme, co se s autem dela. Jestli to pri prodeji pomuze nevim, ale ja z toho spatnej pocit nemam... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

Ahoj,

- nepamatujete si nekdo, na kolik vas (cca?) prisla servis prohlidka pri 60.000 km?

Je to u TDi 81 kW. Ceka mne pristi tyden a laboruju jestli ject do skodovky nebo to vyresit jinde (a levneji).

Olej budu mit vlastni. Jestli jsem se dobre dival, tak by se meli menit zhavici svicky - nebo ne?

Ve formulari skodovky je psano zapalovaci, tak nevim.

Diky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nevím, ale servisní knížka asi nebude to rozhodující při koupi nebo prodeji. Kolik lidí si do ní nechává ty razítka cpát po známosti. Pak si sice člověk zajde nebo zavolá do servisu a pokud tam dělá ten, co ty razítka do servisky dával, tak stejně všechno potvrdí. Raději to chce nějakého dobrého známého mechanika s sebou a pořádně vše vyzkoušet.

Souhlas! Ja kupoval již 4 ojetiny od značky škoda a 2 z nich vyzkoušel můj bratranec (mechanik ve Škodovce) a prostě bylo hned jasný, co u nich je potřeba udělat za opravy atd.. hned zjistil, že ta první Octávka byla ready a ta 2. už bouraná na předek a zadek..(že by řetězová nehoda??:D) Takže jsem radši vzal tu nebouranou, i když ta bouraná měla lepší výbavu atd..ale bez něj bych to prostě nepoznal, že je to bouračka. Prodejce samozřejmě mlčel jak jehňátko lol Zbylé 2 ojetiny jsem vybíral sám a jednalo se o Peugeot 206 a Škodu SuperB. U SuperBa odešlo cca. po půl roce čerpadlo a vstřiky, později i turbo, takže sem za něj dal skoro o 100 tisíc navíc v konečném počítání.

Na 206sku sem měl větší štěstí - mam jí dodnes a asi ještě dlouho mít budu - I když lambdu, regulátor volnoběhu, cívku a kabely jsem už vyměnil taky:D Francouzi jsou slabý na elektrosoučástky.. spíše na jejich koncepce (jak je to tam všechno prapodivně poskládaný-:)

Takže z toho všeho plyne, že pokud máte k dispozici mechanika z rodiny, tak vždy s ním - jinak se v dnešní době nedá věřit nikomu ani ničemu ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...