Přejít na obsah

Oleje jaké?


tlumenak

Doporučené příspěvky

Tak to máš jen dojem...

Už jsem to tu psal, problém s mletím vaček byl u starších typů LL s vyskozitní třídou 0w-30.

Nové oleje už problém nemají a obsahují kvalitní složky, používají se oleje třídy 5w-30.

Co se týče hlučnosti, měl jsem možnost porovnat přímo v 1.9 96Kw olej LL Castrol EDGE 5W-30 a olej Castrol EDGE 5W-40 .

Já a ani nikdo z mých kolegů rozdíl v hlučnosti nepoznal, jak za jízdy tak na volnoběh...

Editováno: , autor: Olin
Nekopírovat předchozí příspěvek - porušení pravidel !
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

LL hloupost není, kdysi byl problém se starší vyskozitní třídou a dodnes se to s ním táhne, pořád někde slyším o vačkách a podobně...

Dnes už jsou LL trochu jinde, ale pokud někdo dává olej 15tisíc/km interval není problém proč ne. Já osobně si ted v zimě LL pochvaluju maže o něco dříve..

Najedu prd, měním okolo 22 tisíc za dva roky... Cenově vyjde LL líp, než 15tisíc/km olej a hlavně nemusím výměnu řešit tak často, mám jinejch starostí až až...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 3 týdny později...

Je to Castrol.

Malá citace již jednou napsaného..

" Na kazde auto lepi skodovka nalepku -SkodaAuto doporucuje Shell Helix- "

" Je pravda že ve všech Škodovkách jsou nálepky Shell nicméně tyto oleje sériové VW motory nikdy neviděly. Jedná se pouze o marketing (Shell sponzoruje Škodovku v motosportu atd.). Prvonáplní je vždy olej Castrol. Prodejce (servis) by měl před prodejem nový vůz opatřit nálepkou Castrol přes nálepku Shell aby nedošlo ke zmatení uživatele. Vím že to děla např. Porsche ale také vím že jich to spousta nedělá třebas proto že má smlouvu s jiným dodavatelem(Aral, právě Shell) a potřebují prodávat… "

... koncern VW je významným spoluvývojářem olejů Castrol

Editováno: , autor: seler
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim všechny superbáky. Rád bych se zeptal jaký motorový olej by jste mi doporučili do 1.8T najeto 100 000km?Nejde mi ani tak o značku( i když uvítám osobní zkušenosti z nějakou) jako hlavně o typ? Děkuji Kingfishers

Dal bych olej specifikace VW 502.00, viskozitu 5w-40 a měnil bych klasicky 15tis nebo rok.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vykašli jse na Cimbu,doporučuje se pevny vyměny interval tj. max 15 tis a s tim vyměnit samozřejmně i fltr.Pokud se jezdi kratši trasy tak je interval vyměny oleje vhodne ještě o něco zkratit.Intervaly longlive nejsou co jse tyče životnosti oleje a motoru moc vhodne(mam potvrzeno z více zdroju).Navíc tyto oleje jsou i dosti drahe.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...