Přejít na obsah

Oleje jaké?


tlumenak

Doporučené příspěvky

Musím souhlasit s JohanemJFV ten olej zcela jistě není to pravé ořechové pro motory PD (oleje pro PD obsahují speciální aditiva) a to nemusím číst přesný překlad... Je pravda, že spousta lidí v servisech ví o olejích hovno.. bohužel...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak za prve nejsem idiot a anglicky mluvim dobre, za druhe tam píše 5w-30 prodávaný v Severní Americe takze neni patrné zda se jedná o ten co jsem koupil tady v CR, za treti kvuli jakym par korunam, me ta vymena stala 3400! Za ctvrte vzdy tam byl 5w30 akorat LL a ted je tam na 15000km, za pate ty vykricniky si odpust.

Sorry za vykřičníky, jen jsem to chtěl nějak zdůraznit. Do stresu tě neházim, to ty sám :-)

Ale hlavně oni jinej Supreme 5W-30 než ten co tam ty máš, nevyráběj ... mrkni se na jejich stránky.A 3400,--? Dražší než origo Castrol Long Life a ještěnesplňuje spec. já bych si došel do servisu pro jiný olej.

Editováno: , autor: JohanJFV
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 2 týdny později...

Petrocta .. nejsem si jist, ale tvoje 96 KW je PD, takže 50501 pro krátkou výměnu :-)

Pavel5: dá se i o trošku levněji litr za 211.- Kč, ale ten co byl přímo pro VW byl předchozí model tohoto oleje SLX professional powerflow, tenhle edge je určenej i jako LL pro BMW LL2, čímž by mohl být o kousek lepší. 

Ale jak někteří říkaji: Castrol?  Voda mi do motoru nesmí! Jedině mobil 1, nebo cokoliv jiného :-)))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 4 týdny později...

Chci se zeptat čeká mě vyměna oleje mám Superba 1.9 TDI 96kw 2003rv najeto 23OOOOkm puvodní majitel tam měl Castrol SLX Professional Powerflow LongLife III - 5W-30 .Najedu asi do 10tis ročně ...cenu řešit nechci ,Long life taky ne ale chci dat motoru to nejlepší ...zvažuji Castrol Edge 5W30.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chci se zeptat čeká mě vyměna oleje mám Superba 1.9 TDI 96kw 2003rv najeto 23OOOOkm puvodní majitel tam měl Castrol SLX Professional Powerflow LongLife III - 5W-30 .Najedu asi do 10tis ročně ...cenu řešit nechci ,Long life taky ne ale chci dat motoru to nejlepší ...zvažuji Castrol Edge 5W30.

Dávám Castrol Long life a měním po 15 tis.Najeto 150 tis.a bez problémů. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kuciii s 1.9TDI 96kW PD :)

Kdo co jezdite za olej ?? :) ptam se ponevadz sem na aute udelal chip a doporucuje se menit olej po 10-15tis km ...ja budu menit po 10tkm ...

http://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/999000061-olej-shell-helix-va-diesel-plus-5w30-fabia-fabia-2-roomster-octavia-octavia-2-superb-superb-2-yeti.html co toto ??

Jeste sem koukal ze mam doma po sluzebni OI TDI 5W40 Castrol ale nevim ted z hlavy zda spnuje ty normy ...zda by sel taky pouzit ...

Dekuji za odpoved

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Citovat jsem musel :-DDDDDDD

Olej splňuje ACEA A3/B3, A3/B4, C3 a jinak je spíš určen pro diesel než benzín ale vzhledem k tomu, že doliješ a stejně po 15 vyměníš, bo to není LL.

Motor to rozchodí bet újmy :-)

Ahoj, a já jsem dal tento olej, do 2.8 V6 ,a ted mi řekněte že je na prd!!

http://oleje.cz/esho...rod.php?id=1634

Editováno: , autor: JohanJFV
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Petříku petříku, ty kluku ušatá! :clap::help: potřebuješ-li pomoct, napiš nám, neboj. Taky občas ne vše přečtu, nebo najdu.

Uložil jsem tu dokument word, kde jsou i obrázky dvou olejů ČR, kde je i ten tvůj .. a jeho nástupce je vedle.

Ale obrázky pro vysvětlenou přidávám: Oba oleje jsou téměř totožné EDGE je nový.

post-51929-0-11360000-1298190402_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zdravim chlapi,

koupil jsem superba 2002 po prvnim majiteli se serviskou a 330 najeto, dostal jsem jeste fakturu na ktere bylo 10w-40 (ale 2 rokama), na stitku u motoru byl long life shel 60700,

slysel jsem ze se nesmi prejit z 10w-40 zpetne na 5w-30 a ze desitkou nejde co zkazit, tak jsem nalil 10w-40 (vcera) a budu menit po 15 a mam z toho takovy divny pocit...

Je to chyba ??? (mam 10w-40 a 5w-30 zadarmo tak bych rad vyuzil jeden z nich) najezdim tak 50tkm rocne...

Poradte prosim nejlepe na email, dekuji moc jiri.hemelik@seznam.cz...diky moc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A co nám třeba napsat co máš za motor? a třeba ten typ toho shellu :-) ale vypadá to na tdi a předchozí majitel asi přešel z LL na 10W40 .. dělá to hodně kluků na koktách a na audinách na 2.5 to bylo snad povinné :-D

Každopádně pokud by jsi někdy chtěl přejít zpět na 5W30 LL, doporučuji provést trv. výplach motoru. Při výměně oleje, naliješ přípravek pro výplach, necháš to klapat, vypustíš a pak dáš novej olej a filtr a necháš to 30 min klapat na volnoběh a pak se děj vůle boží.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Pánové co jezdí supíky se specifikací 50400 benzín a 50700 nafta (longlife) máte někdo zkušenost s tímto olejem?

Shell Helix Ultra VX (AV-L) 5W-30

měl by to být přímo olej od shellu pro koncern ... jelikož jeho kolega Shell Helix Ultra bez označení AV-L je taky určen jako LL pro více automobilek. AV-L postrádá třeba specifikaci BMW.

Kdyby někdo měl info, děkuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Splnuje specifikaci a je dobrej jako každej jinej.. Škodovka používá Castrol. Shell jim pouze sponzoruje motorsport a Škodovka mu dělá reklamu...

Nezáleží na značce i Mogul v dané kategorii musí mít stejné parametry...

Editováno: , autor: seler
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...