Přejít na obsah

Výměna ložisek předních kol


Doporučené příspěvky

Po 170 tis. km začaly hučet ložiska na předku, nastal čas výměny.

Pustil jsem se do toho sám, mé rozhodnutí udělat si na autě maximum sám, nezklamalo a přesvědčení nesvěřit auto do cizích ruk zvítězilo, ikdyž jsem se dočetl tady na fóru, že servis je nejlepší cesta.

U zdejšího člena - Sebo - jsem objednal ložiska, upozorňuju, že vše další tady publikované je na autě MR05, brzdy FSII, posilovač a abs, jde především o rozměry přípravků, u kterých jsem neověřoval shodu s brzdy FSII, ale předpokládám, že by to mohlo být stejné.

Přidán návod v pdf-ku ;)

kouknul jsem do DP, abych zjistil jaké pomůcky budu potřebovat, tady jsou náčrty:

výkresek přípravku pro vylisování

Editováno: , autor: JaKr
přidána varianta pdf
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nastává druhá etapa, krizové místo - vylisování stávajícího ložiska, pokud nepůjde ven tak bohužel, sundat celou těhlici (odšroubovat horní uložení tlumiče) a huráááá na lis,

já namontoval přípravek, napružil, trochu poťukal těhlici a šlo to jako po másle, jen utahovat a utahovat

vložený majzlík slouží jako vymezující opěrka pro opření přípravku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ložisko nalisovat až k hliníkovému pásku, tady bude potřebná trocha laborace, pomalu lisovat dál a zároveň je potřeba dvouma většíma šroubovákama cpát hliníkový kroužek do těhlice a to po celém obvodu,

konečná je až je ložisko nadoraz a hliníkový kroužek v těhlici - nesmí vyjíždět - jeho výstupky se zaklesnou do drážky na okraji otvoru v těhlici

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

konec etapy a nastává sborka, vše pěkně očistit, máznout (drážkování poloosy) a smontovat zpět,

nakonec zašroubovat matku poloosy, závit se NEMAŽE, tuto matici dotáhnout po shození auta z heveru.

Nikdy jsem to nedělal, akce jedné strany mě trvala cca 3 hodiny a dělalo se mi to líp než silenbloky ramen.

:) a docela jsem si u toho odpočinul od papírování a cestování, ;)

P.S. než se poprvé rozjedete, napumpovat brzdy, ať si hned něco nerozbijete :feve:

a za domácí úkol vyrobím půlené mezikruží, které při lisování pěkně zatlačí i ten hliníkový kroužek

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 let později...
  • Luďa uzamkl následující téma
  • Luďa odemkl následující téma
  • o 1 rok později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...