Přejít na obsah

Spravte si digitalny rychlomer!


kuyon

Doporučené příspěvky

Zdravim vsetkych fandov Fabie!

Rozhodol som sa ozivit svoju dosku budikov o maly palubny pocitac a digitalny rychlomer. Pouzil som cyklopocitac od firmy SIGMA GERMANY BC1106 ( odkaz: http://www.sigmasport.com/en/produkte/bike...?punkt=features ) ktory je vyrobany pre bicikle. Nie je podmienkou , ale upozornujem na pouzitie vyrobku, ktory meria nad 100 km/h! Umiestnil som ho do stredu pod indikatory , tak aby som casom mohol pouzivat dalsie spodne 3 znaky, ktore este nie su zapojene (otv. dvere , nizka hladina tekutiny v ostrekovacoch a otvorene 5 dvere). Osvetlenie je riesene dosadenim SMD diod (6ks) po stranach). Napajanie je zobrane z regulacie jasu podsvietenia budikov, takze sa da regulovat. (svorka 30 -POL a svorka 58d +POL reg.) Snimac je umiestneny na zadnej lavej naprave. (pevna cast) a magnet je upevneny na kolese pomocou tenkeho drota (pohybliva cast). Potom uz staci nastavit obvod kolesa a uzivat si niecoho noveho vo svojej FÁBIŠČI!

PS: S osvetlenim nie som spokojny, lebo je nedostacujuce. Vie niekto z vas mi poradit ako osvetli display z vrcnej a samozrejme bocnej strany? Dakujem!

A tu su fotografie montaze: v prilohe.

post-6955-1202479604_thumb.jpg

post-6955-1202479663_thumb.jpg

post-6955-1202479730_thumb.jpg

post-6955-1202479766_thumb.jpg

post-6955-1202479874_thumb.jpg

post-6955-1202479946_thumb.jpg

post-6955-1202480007_thumb.jpg

post-6955-1202480041_thumb.jpg

post-6955-1202480093_thumb.jpg

post-6955-1202480150_thumb.jpg

post-6955-1202480216_thumb.jpg

post-6955-1202480273_thumb.jpg

post-6955-1202480306_thumb.jpg

post-6955-1202480348_thumb.jpg

post-6955-1202480382_thumb.jpg

post-6955-1202480392_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pani, na moje pocudovanie je to velmi presne! Slusal som to v rozmedzi od 20 km/h a ukazovalo to 19,5 az 20 km/h a pri 140km/h to bolo podobne 137,5 - 140 km/h. Chvilku to trvalo kym som tam nastavil ten spravny obod kolesa, ale po par jazdach to bolo v poriadku! Tak smelo do toho, je vela tychto veciciek a s roznymi funkciami na trhu!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to je brutus... :laugh.gif

Jen taková poznámka...mám za to, že i zadní bubny jsou ve výrobě vyvažovaný, aby neházely...co tam udělá připevněný magnet při stovce...no nevim, nevim....

Ten držák magnetu je taky docela šílenej o vedení kabelu taky....minimálně by měl být vedený v plastové chráničce....

Jen pro info...kam máš vyvedený ovládací tlačítka?

Mě osobně to přijde naprosto šílený, ale je to tvoje autí a proti gustu....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

prijde mi to docela divne.kdyz uz musis mit rychlost digitalne(ono to ale presnejsi byt ani memuze) tak proc tahat kabel k zadnimu kolu ? vzdyt mas signal rychlosti cca 30 cm od toho panelu,staci prevest urovne a jede to.

ale napad se ceni,ten treti displej zvysi hodnotu zobrazenych dat ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No čo ja viem?Ako nápad je to dobré,kámošovi nejde na P 106 origo tacho,tak aspoň máme inšpiráciu čo a ako zapojiť.Mne osobne by tam viac pasoval teplomer,keďže nemám PP,ale vyrezať tam otvor na displej by som asi nemal odvahu.Predsa len ak niečo dorábam v aute,tak aby sa to dalo neskôr pri prípadnom predaji auta demontovať a zahladiť stopy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tlacitka v pocte 3 kusov su vyvedene vedla tlacidla vyhrievania zadneho skla vo forme mikrospinacov. Snimac nie magnet je upevnemy na pevnej casti napravy ktora kopiruje teren, takze na vyvazovanie to nema ziadny dosah a nerobi to vobec nic ani pri 140 km/h. Magnet je velmy lahucky, takze koleso ani nezaregistruje zataz navyse a pracuje to super!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen taková poznámka...mám za to, že i zadní bubny jsou ve výrobě vyvažovaný, aby neházely...co tam udělá připevněný magnet při stovce...no nevim, nevim....

Nema nahodou magnet pripevneny na kole, nikoliv na bubnu? ..staci prevazit kolo s magnetem a je to.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K podsvieteniu:

Ak má ten displej zospodu lesklu fofiu (nieco ako alobal), tak by to mohlo ist. Opatrne odstranit tu foliu, miesto nej tam dat nejaku mliečnu rozptylovu foliu a tu podsvietit. Robil som to tak s prehistorickym 3,5 znakovym LCD displejom digitalnej stupnice na tuner a vysledok bol celkom OK. Trochu sa tym sice znizi kontrast cislic, ale vysledok stoji za to.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
  • o 2 týdny později...
  • o 2 měsíce později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...