Přejít na obsah

Brzdová kapalina - výměna, problémy


Šíňa

Doporučené příspěvky

Ahoj, mám problém s brzdama. Měnil jsem zadní desky a brzdovou kapalinu. Po výměně je pedál měký a propadá se. Je to hlavním brzdovým válcem? Kotouče jsem nestáčel, nebylo potřeba. Dík za radu.

Nechytilo ti to při odvzdušňování vzduch do hlavního válce? Měl jsi vždy dost v nádobce?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...

Nikde jsem tady téma na brzdovou kapalinu nenašel tak tady je.

Řešíme tady jaké kotouče, desky, pakny a bubny ale na funkci brzd má vliv i brzdová kapalina , tak si myslím, že by bylo dobré o tom tady podebatovat.

Třeba jaké výrobky jsou na trhu. Která je dobrá. Které se raději vyhnout.

Nebo je to jedno jakou použiji? Hlavně min. DOT 4?

Brzdovku na své octavii měním pravidelně před technickou. Servisu v tomto nedůvěřuji a místo placení práce raději koupím litr kapaliny navíc a systém pořádně propláchnu. Brzdovku jsem kupoval u Aralky a teď když už Aral zmizel z trhu benzínových pump jsem koupil od Hekry.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je fakt, že o brzdovce tady žádné téma není a myslím,že fakt tady chybí. Jen se občas něco psalo v různých tématech o brzdách. Já měním brzdovku každé dva roky na jaře a jsem věrný Syntolu HD 265 od Velvany. Teď má novinku HD 265 plus, takže na jaře jdu do ní. http://www.velvana.cz/index.asp?page=600&catalogItem=164 :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem to trefil s tématem?

Syntol určitě dobrá volba. Dovezl si ho tchán tak jsme propláchli Kango. Tu novinku jsem ještě na pumpě neviděl.

Tady je hodně vidět brzdovka Sheron ale ten já obcházím obloukem. Odbočím od tématu: jen jak jsem sháněl chladící kapalinu tak jsem narazil na test a tam Sheron pěkně setřeli.

Na jaře budu taky měnit brzdovku. Technická se blíží.

Editováno: , autor: Wojnar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím, že tady návod není, ale docela dobře je to popsané v knížce Jak na to. Nějak mě zlobí scan, tak to zkusím aspoň takhle přes foto. Hlavně se nesmí navzdušnit ABS, pak se to odvzdušňuje přes vag, ale to nevím jak, ale když se pořád dolejvá kapalina, tak se člověk nemá čeho bát a je to jako u auto bez ABS. :)

post-5941-1202560489_thumb.jpg post-5941-1202560563_thumb.jpg

Ještě doplním to, že stačí tak max 1 litřík. Auta s ABS a kotoučema vzadu mají obsah něco málo přes 0,5 litru brzdovky. U bubnů asi né celý půl litřík.

Editováno: , autor: KaJe
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak i návod tady máme ale nikdo asi nemění? Tak jsem si myslel, jak se to tady rozjede a tak to vypadá, že brzdovku snad nikdo nemění?

Kutilů je tu snad dost a nic. Nebo to necháváte na servisu?

Řeší se tady nemrznoucí kapalina do chlazení, olej do převodovky, které jsou dle výrobce doživotní ale brzdovka, která se má měnit co 2 roky ......? :wacko::kol-26:

Editováno: , autor: milix
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale mění a poctivě každé dva roky. Už se to tu na foru nespočetněkrát řešilo. Syntol DOT4.

Já dávám už několik let OMV brake fluid DOT 5.1

Je to někde popsané kapalina musí splňovat některou z těchto norem SAE J 1703 nebo FMVSS116.

Vím, že třeba normální DOT5 předepsanou normu neplní ale tato OMV DOT5,1 ano.

Editováno: , autor: Wojnar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...