Přejít na obsah

Brzdová kapalina - výměna, problémy


Šíňa

Doporučené příspěvky

  • o 1 měsíc později...

Jednoduše, šlápneš na spojku, pomocník povolí odvzdušňovák na pomocném spojkovém válci ( to je ten u spojky ), kapalina uteče ( doporučuju nasadit hadičku :) ), pomocník zavře odvzdušňovák a ty pustíš spojkový pedál. Tohle párkrát zopakujede a máš vyměněno. Jo a je dobré mít dost kapaliny v nádobce jelikož sání je v cca její jedné polovině.

Sice DP Škoda píše cosi o odvzdušnění skrz brzdy spojením se spojkovím válcem, ale to se mi zdá jako zbytečné, kor tenhle postup co jsem psal výš mám vyzkoušený na hodně autech VW group a vždy bez problémů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 2 týdny později...

tak mam brzdovu kvapalinu vymenenu dal som to vymenit v Skoda servise dali vlastnu nejakym pristrojom ju vytiahli a automaticky dotlacili novu a dal som aj vycistit zadne brzdy specialny sprejom boli max. zanesene a piskali pri brzdeni teraz je to ok bez zavad !!! takze odporucam servis je to za par korun a mate na to zaruku ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 2 měsíce později...

Zdravíčko kolegové Škodováci,

na své Koktě jsem zjistil další problém.. Poprvé jsem jej pozoroval po 30denní stáni auta "nebyl alternátor" když jsem jel, tak mi po strašné chvíli začala na přistrojovce blikat "ruční brzda" že mam minimum kapaliny brzdicí "dával jsem to za vinnu rezavým brzdám, jelikož jsem si říkal asi se seřizují a mažou jak píšou v manuálu" Dolil jsem jí, a byl cca 14dní klid, ale poté zase!, a teď co jsem ji dolil tak opět po 14dnech mi hlásí brzdicí kapalina že je pod minimem, a je to fakt.. Brzdný účinek brzd je chabý, a musím strašně brzo na brzdy, aby to začalo vůbec brzdit. Únik kapaliny jsem nepozoroval, a následně všechny vodicí hadičky jsou v naprostém pořádku a suché.. Je možné že by mi jej žraly zadní bubnové brzdy? "Octavia 1.6 74kw" strašně docela při brzdění poslední dobou dřou, mírně i za jízdy, jedna brzda "pravá".. Nemohlo dojít k zaseknutí brzdného lanka, u ruční brzdy na jednom kole? a proto teď neustále dře a dochází ke ztrátě kapaliny? :) Děkuji za Vaší odpověď.. :p

Btw.. ŠPATNÉ ZAŘAZENÍ PROSÍM O PŘESUN :) SORRY, MODERATORUM =)

Editováno: , autor: RiderPaul
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rozebráno rozděláno, okoukáno.. Brzdicí váleček neteče :palec2: Co teď? Ke všemu mi začali pískat brzd desky ve předu :o) A to byly v prosinci měněné údajně v servise Autodům Vrána, mám to na faktuře, jako položku 1600kč :o) Je snad možné abych je za 4měsíce sjel? Uplně totalně? Při najeti 6tisic KM max?? Nebo prostě k výměně nedošlo? :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

člověče destičky za 1600 kč ? to je palba celkem. Jinak je třeba se podívat pod gumičku toho válečku, a taky mrknout jestli nemáš brzdovku vytečenou do bubnu

Taky jsem si říkal že je to celkem palba, bohužel jak jsem dostal fakturu tak jsem to radši bez protestu zaplatil, s dalšími 25tisici za kompletní opravu auta, kde bohužel nějak zapomněli vyměnit rozvody :o) Takže mě to čeká teď lol Jsou to kuny na prachy :smich: Jinak ale jak rozdělat buben? to jen tak přeci neudělám k tomu je potřeba nějaké spešl nářadí ne? :help:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sundá se kolo a pod ním je v bubnu jeden šroubek na křížový šroubovák, vyšroubuje se a buben půjde sundat, pokud ne, natočí se buben tak aby dírou na šroub od kola byl vidět takovej klínek na pérku. Dírou se prostrčí šroubovák a ten klínek se trochu nadzvedne, čímž se uvolní čelisti a buben půjde sundat. Tak snad sem to popsal dobře ... :-)

Editováno: , autor: FilipV
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sundá se kolo a pod ním je v bubnu jeden šroubek na křížový šroubovák, vyšroubuje se a buben půjde sundat, pokud ne, natočí se buben tak aby dírou na šroub od kola byl vidět takovej klínek na pérku. Dírou se prostrčí šroubovák a ten klínek se trochu nadzvedne, čímž se uvolní čelisti a buben půjde sundat. Tak snad sem to popsal dobře ... :-)

A pak nechápu proč je toto téma v sekci motor, hodilo by se to spíš do podvozku ;)

Díky moooc =) Jinak psal jsem to už první příspěvku, nějak jsem se překlikl a zařadil jsem to sem :o Bohužel to nikdo ještě nepřesunul :feve: Jinak ještě jednou díky, zítra to zkusím =) Bude sekec mazec, ale snad ho nasadím potom z5 lol Btw... Nic na mě nevyskočí? když to otevřu? :smich:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Ahoj všem, chtěl bych se vás zeptat na radu: provedl jsem výměnu kapaliny u brzd u fabie a auto brzdí dobře, tak snad úspěšně. Ale nepodařilo se mi asi žádnou kapalinu vyšlapat ze spojky a tak mám obavy, zda-li se spojka ještě nezavzdušnila. Řadit jde snad stejně. Víte někdo, jak ji přesně vyměnit a odvzdušnit?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nakolko brzdy a spojka majú spoločnú nádobku na kapalinu,tak stará kapalina ti ostala max.v trubke do pomocného valčeka a vo valčeku..

ak ju chceš aj tam vymeniť,tak nasaď na odvzušňovák valčeka hadičku,povol ho a nechaj tiecť...bude ti vytekať samospádom z valčeka

alebo vyšlapávaj spojk.pedálom,tak ako si robil brzdy.. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...