Přejít na obsah

Porucha - skáče


Vinca

Doporučené příspěvky

Nazdar inzenyri, jelikoz mam porad problem, ze pri rozjizdeni skacu, jak na oprcanej koze, tak jsem koukl na motor, spis jsem si chtel zkotrolovat, zda-li neni nejaka praskla hadice, protoze se me zda-lo, ze mi to nekde saje vzduch a zjistil jsem, ze mam utrhlou v takovem husim ohybani " trubku odvetrani " ( 06A103217A ) , ktera vede od vicka plneni oleje nekam dole do motoru. Chci se zeptat, zda-li to muze mit vliv spise, k cemu ta trubka slouzi. A druhy dotaz, kde se da koupit, nasel jsem si ji na www.skoda-dily.cz , jenze nechapu, proc pisou 2ks. Ta trubka se sklada ze dvou kusu? nemyslim pocetne. A nebo kde esce nakupuje te. Jinak mam octu 2002 1.6/75kW a motor AVU. Zatim jezdim s tim utrzenim, ale nevim,est-li to necemu nevadi, samozrejme to musim dat do poradku. Dik za radu :kol-35:

post-8151-1202684105_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

aha,njn, dva kusy na sklade ;) jinak co me vysvetloval znami, tak pry ta hadicka tam slouzi proto, ze v motoru vznikaji nejaky vypary, tak ze driv se dala normalne hadicka z motoru a vedle do zeme - cili do zivotniho prostredi a uz to zakazali, tak ze to jaksi vede zpet do motoru...mno uvidime :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

aha,njn, dva kusy na sklade ;) jinak co me vysvetloval znami, tak pry ta hadicka tam slouzi proto, ze v motoru vznikaji nejaky vypary, tak ze driv se dala normalne hadicka z motoru a vedle do zeme - cili do zivotniho prostredi a uz to zakazali, tak ze to jaksi vede zpet do motoru...mno uvidime :palec2:

to bude asi odfuk od klikovky,jestli je to fakt on tak to zamotej jenom paskou a neres

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak,mam tu fotku, paskou to bohuzel nejde, protoze kde se to uplne pretrhlo v tom husejm krku, tak ted tam mezi temi konci te truky je tak 10 cm mezery, ona je ta trubka uplne vejpul, ale premyslim, abych nekupoval novou, ze ji napojim nejaku hadici a stahnu temi plastovymi pasky a hotovo.

post-8151-1202678376_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak,opraveno kol120 , normalne jsem to spojil hadici do zahrady, prumer 2,5cm a delka 10 cm :kol-147: . Nebudu kvuli tomu kupovat novou za 1400 ,- :fakac:

jinak skakani pri rozjezdu uz skoncilo a kdyz radim mezi stupni, tak je to jedna basen, zadne cukani a skubani. Doporucuji, kteri maji stejne problemy jako ja, poradne z kontrolovat hadice v motore :palec2:

Editováno: , autor: Vinca
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak,opraveno kol120 , normalne jsem to spojil hadici do zahrady, prumer 2,5cm a delka 10 cm :kol-147: . Nebudu kvuli tomu kupovat novou za 1400 ,- :fakac:

jinak skakani pri rozjezdu uz skoncilo a kdyz radim mezi stupni, tak je to jedna basen, zadne cukani a skubani. Doporucuji, kteri maji stejne problemy jako ja, poradne z kontrolovat hadice v motore :palec2:

Můžu se zeptat, jestli ti to při přidání plynu na volnoběh tochu "nekvíklo" z motoru a trochu nepoklesly otáčky, než vystřelily nahoru?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Můžu se zeptat, jestli ti to při přidání plynu na volnoběh tochu "nekvíklo" z motoru a trochu nepoklesly otáčky, než vystřelily nahoru?

to nevim,est-li kviklo, ale kdyz jsem jezdil s tou rozpulenou trubkou, tak pri pridani plynu me plyn padal dolu, cili otacky a pak to skublo nahoru necekane a skakal jsem. Ted jak jsem to opravil, tak je to o mnohem lepsi, ale vsiml jsem si, kdyz jsem nastartoval, tak otacky se drzely na tisicu a kdyz jsem lehce trosinku pridal na volnobehu, tak ty otacky poklesly asi na cca 980-950. takze si myslim, ze tam esce nejaky malinky problem je, taky jsem si vsiml, ze jak je ten aparat, takovej hribek na pridavani plynu, ze ho mam cely zasrany, poteceny od olejee a zapraseny, takze tam cucham neco nekaleho a musim se na to poradne podivat. mas stejne problemy? co jsem tak cetl, tak hodne octavianum s 1.6 to skacu, padaji otacky pri rozjezdu atd. asi soudruzi udelaly nekde chybu fuck jinak ta rozpulena trubka zapricinila, ze chybel vykon, proste jsem se rozjizdel, jak posrany a pripadal jsem si, jak kdybych jel v zigulovi. ted slapnu a jedu :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jojo, s otáčkama mám furt problém. Když se rozjíždím tak spadnou potom zase vyskočí a zvenku to nevypadá dobře. Jediná možnost je to dost regulovat spojkou a to znamená točit třeba při rozjezdu 2700ot, a to hrozně řve. A ty otáčky na volnoběhu mám taky, ale pouze když je to studený, tak to tak možná má bejt nevim. Nejvíc mě ale trápí ten pokles otáček při rozjezdu.

Editováno: , autor: Petr E
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jojo, s otáčkama mám furt problém. Když se rozjíždím tak spadnou potom zase vyskočí a zvenku to nevypadá dobře. Jediná možnost je to dost regulovat spojkou a to znamená točit třeba při rozjezdu 2700ot, a to hrozně řve. A ty otáčky na volnoběhu mám taky, ale pouze když je to studený, tak to tak možná má bejt nevim. Nejvíc mě ale trápí ten pokles otáček při rozjezdu.

presne mas pravdu, regulovat spojku jak blazen nebo pridat otacky, coz docela ve. jinak vseci rikaj procistit klapku sani, ale co tam chces cistit, kdyz do ni se nema jak ten bordel dostat. :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Klapku jsem jednou čistil(na autě, jenom jsem sundal sání-plast) a byla taková umazaná jako od oleje, no zasviněná byla, a nechal jí nastavit, ale nic jsem nepoznal. Stejný výsledek jako když jsem čistil váhu vzduchu. Myslim si, že je bud chyba někde v elektronice, nebo to saje někde navíc vzduch.

Editováno: , autor: Petr E
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
tak,opraveno kol120 , normalne jsem to spojil hadici do zahrady, prumer 2,5cm a delka 10 cm :kol-147: . Nebudu kvuli tomu kupovat novou za 1400 ,- :fakac:

jinak skakani pri rozjezdu uz skoncilo a kdyz radim mezi stupni, tak je to jedna basen, zadne cukani a skubani. Doporucuji, kteri maji stejne problemy jako ja, poradne z kontrolovat hadice v motore :palec2:

Ja som ju mal roztrhanu nielen na tom husom krku, ale aj v mieste, kde sa napaja do motora - konstrukcne to bolo zle navrhnute, kupil som druhu a ta mala toto miesto uz spevnene. Skus sa pozriet este tam, spoznas to podla toho, ze budes mat cele okolie toho miesta zasvinene od oleja :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som ju mal roztrhanu nielen na tom husom krku, ale aj v mieste, kde sa napaja do motora - konstrukcne to bolo zle navrhnute, kupil som druhu a ta mala toto miesto uz spevnene. Skus sa pozriet este tam, spoznas to podla toho, ze budes mat cele okolie toho miesta zasvinene od oleja :(

zdar,takze jsi je mel utrzene na dvou mistech? mno motor mam torcha od oleja,ale napred umyji motor a pak uvidim,nicmene na to mrknu ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Měl jsem ten stejnej problém s cukáním auta, byla to taky prasklá hadice odvětrávání klikovky. Na štěstí to bylo prasklý v přístupným místě a nebylo to úplně vejpůl. Opravil jsem to omotáním silným alobalem a stáhnul jsem to 2 svorkama na zahradní hadice. Tak to proběhlo už vloni v létě a od té doby je auto v pohodě. Jak tady někdo psal, že nová hadice stojí 1400,- Kč - z toho jsem docela v šoku. Ještě když si to někdo nechá dělat ve značkovým servisu, kde lidem rádi natroubí, že je to složitější než to je, aby z nich vyvařili, může za to dát i 2500,-. To je dost maso cena.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
Nazdar inzenyri, jelikoz mam porad problem, ze pri rozjizdeni skacu, jak na oprcanej koze, tak jsem koukl na motor, spis jsem si chtel zkotrolovat, zda-li neni nejaka praskla hadice, protoze se me zda-lo, ze mi to nekde saje vzduch a zjistil jsem, ze mam utrhlou v takovem husim ohybani " trubku odvetrani " ( 06A103217A ) , ktera vede od vicka plneni oleje nekam dole do motoru. Chci se zeptat, zda-li to muze mit vliv spise, k cemu ta trubka slouzi. A druhy dotaz, kde se da koupit, nasel jsem si ji na www.skoda-dily.cz , jenze nechapu, proc pisou 2ks. Ta trubka se sklada ze dvou kusu? nemyslim pocetne. A nebo kde esce nakupuje te. Jinak mam octu 2002 1.6/75kW a motor AVU. Zatim jezdim s tim utrzenim, ale nevim,est-li to necemu nevadi, samozrejme to musim dat do poradku. Dik za radu :kol-35:

Ahoj,

mel jsem podobny problem na 1.8T, hadice byla totalne praskla. Nova za 1100,- docela sila. Takze omotat paskou, aby to trochu drzelo. Zadny tlaky tam nejsou, takze bud v klidu.

H.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

čau kluci,

včera jsem umyl auto a dal jsem se i do motoru a jak čistim, tak se mi vyskytl nemilý pohled. Hadice (viz obr.) je prasklá v místě označeném červeně. Lze s tím jezdit nebo musim vyměnit. Zdá se mi, že tam neni tlak, ale přesně nevim k čemu slouží. Když s tim budu chvíli (14 dní) jezdit, nezkur.. něco? Je to čerstvé, takže jsem nepocítil žádné problémy, ale co mě může čekat za potíže? Nahoře je napojená přes umělohmotný ventil do hadice sání (směrem z airboxu k turbu) a dole vychází taky ze sání (sání jak tam jsou vstřiky). Dá se to nějak podomácku provizorně spravit? Prasklina má asi 1cm.

1.8T AUQ

foto motoru jsem použil od kolegy Martypa (nemám u sebe kabel na foťák) snad se nebude zlobit :)

motor.doc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdar,takze jsi je mel utrzene na dvou mistech? mno motor mam torcha od oleja,ale napred umyji motor a pak uvidim,nicmene na to mrknu ;)

Mal som ju roztrhanu na harmonike, co som lepil paskou na koberce a neskor som si vsimol, ze okrem toho je to uplne roztrhane v mieste, kde sa to napaja na motor, pri olejovom filtre.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

čau kluci,

včera jsem umyl auto a dal jsem se i do motoru a jak čistim, tak se mi vyskytl nemilý pohled. Hadice (viz obr.) je prasklá v místě označeném červeně. Lze s tím jezdit nebo musim vyměnit. Zdá se mi, že tam neni tlak, ale přesně nevim k čemu slouží. Když s tim budu chvíli (14 dní) jezdit, nezkur.. něco? Je to čerstvé, takže jsem nepocítil žádné problémy, ale co mě může čekat za potíže? Nahoře je napojená přes umělohmotný ventil do hadice sání (směrem z airboxu k turbu) a dole vychází taky ze sání (sání jak tam jsou vstřiky). Dá se to nějak podomácku provizorně spravit? Prasklina má asi 1cm.

1.8T AUQ

foto motoru jsem použil od kolegy Martypa (nemám u sebe kabel na foťák) snad se nebude zlobit :)

Mam iny motor, ale ak sa jedna o odveranie klukovky, chvilu to vydrzi - ja kym som dosiel nato, ze je trubka prasknuta aj inde ako na harmonike, jazdil som s tym pol roka minimalne, mozno aj viac...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Trubka odvetravania opravena..

Okrem poskodenia v husom krku, bola poskodena aj dolna cast - kusok trubky zostal vo vnutri otvoru drziaka olejového filtra. Podarilo sa mi ho vsak vytiahnut. Som rad, ze som tu trubku vymenil este pred uplnym rozpadom - vyzera, ze vydrzi cca 4 roky, alebo 70 tis. km - tolko mam teraz najazdene.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...