Přejít na obsah

srouby na sedacku


OIZIK

Doporučené příspěvky

  • o 10 let později...

Tak skusim otvorit toto stare tema...menil som sedacky a bohuzial som spravil blbost. na spolujazdcovej zadny srob jeden isiel po vymene sedaciek velmi tazko.

 

Nenapadlo mi ho ocistit ani streknut WDčkom, namiesto toho som ho vybral a znova nasadil a snazil sa ho tam nejak silou dostat. Tie sroby tam vsak velmi zvlastne držia. Neviem to pomenovat ale akoby v takom pohyblivom nasadci maticovom, cize ten srob lieta zo strany na stranu az pokial ho uplne nedotiahnete. No a ten maticovy nasadec ma zrejme nejaku zapadku aby sa nepretacal. Kedže som na to siel silou, asi som tam nieco domrvil alebo je to kvoli tomu lepidlu na srobe tak zaseknute, že ten srob nemozem povolit ani dotiahnut lebo ta matica sa neustale pretaca. Da sa to vobec nejak vyriesit? Strekol som tam silikonovy olej ale asi je uz neskoro.

Potreboval by som to nejak zašrobovat lebo mat sedačku len na 3 šroboch nie je OK. Neviem čo stym, jedine skusit od niekoho požičat pneumaticku pištol a skusit to prerazit???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Postihol ma ten isty problem pri zakrucany skrutiek hop a toci sa dookola matica v kasny, su to len take kocky zo zavitom volne zasunute v plechu. Ruky oblamat tomu kdo toto navrhol. Teraz ju neviem ani pritiahnut ani povolit. fsociety19x ako si to vyriesil?? Ostatne zavity som prerezal od toho posrateho lepidla zavitnikom a skrutky zavitovym ockom. Kua ze ma to nenapadlo hned ostatne idu dotiahnut uz rukou. Napadlo ma nasroubovat do vedlajsich dier na kolajnici nejake 6 texy do zeleza a nehat to tak, len ta pretocena srouba tam hrka. Co stim ako to fixnut??????

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak som to teda najprv fixol dvomy texamy do vedlajsich dier na kolajnici sedadla drzalo to dobre, ale nedalo mi to tak sme to nakoniec s kamosom odvrtali, kockatu maticu sme bodli a potom za tepla stift uz isiel hravo odkrutit. Kockatu maticu sme obvarili dookola. Domec sme zo spodku vystriekali riadne voskom a vrch sme zatrely hemerajtom. do prednej diery ktora ostala po texe sme narezaly zavit, bolo tam dost mesa asi 5mm, preistotu do buducna ak by to nedrzalo. Takze ponaucenie pre vsetkych pri vyberani sedadiel prerezat zavity aj na sroubach aj maticiach to lepidlo je riadny hnus.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...