Přejít na obsah

automatické rozsvěcení světel


Filas1

Doporučené příspěvky

  • o 3 měsíce později...

ales-r: Ano já také takto startuju.

Jen nechápu, proč to tak je, že nějaké auto svítí už před startem, pak zhasne a některé až po nastartování. Zajímalo by mě, co je jinak a proč. Mě osobně by víc vyhovovalo, kdyby se světla rozsvítily až po nastartování

 

Nepřišel už někdo náhodou proč to tak je?  U mý fabie rok 2008 se světla rozsvítí až po nastartování, ale u kámošovo fabie konec roku 2009 se světla rozsvítí už při zapnutí klíčku, při startování zhasnou a pak se znovu rozsvítí.

Co je na těch autech jinak?

Editováno: , autor: Jarda-k
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Nepřišel už někdo náhodou proč to tak je?  U mý fabie rok 2008 se světla rozsvítí až po nastartování, ale u kámošovo fabie konec roku 2009 se světla rozsvítí už při zapnutí klíčku, při startování zhasnou a pak se znovu rozsvítí.

Co je na těch autech jinak?

 

V tom případě změna denních světel musela nastat dříve, protože kámošovo fabie 2009 je taky ještě před fl.

To trochu inteligentní relé denních světel náhodou do novějších modelů asi nepasuje, co?

Facelift je od MY 2010. Některý změny se ale zavádějí i mimo klasickej přechodovej termín během celozávodní dovolený ve Škodofce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Minimálně musíš zjistit zapojení "český" verze, ta tam má tzv. "relé denního svícení" plus ten přepínač (ani jedno ty nemáš). Pokud to porovnáš, najdeš rozdíly v instalaci a můžeš si je doplnit ...

Druhá možnost je ubastlit krabičku, která by potřebnou funkci realizovala bez nákupu origo továrních dílů, ale i k tomu potřebuješ určitě schéma svýho auta, abys dokázal ty funkce denního svícení "natvrdo naprogramovat" do zapojení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 3 měsíce později...

Ahoj. Mám problém s tím, že po nastartování se rožnou třeba jen parkovačky. Někdy to naskočí celé a po pár minutách zhasne. Může být tedy problém v tom zmíněném relé? Jde o to, že parkovačky společně se zadními světly se rožnou vždy.

 

No byl jsem se teď podívat do auta, a zjístil jsem, že už to nefunguje vůbec. Ten přepínač má mít opravdu tak krátký chod pro přepnutí? Hne se asi o dva milimetry při přepnutí. Jako by byl zaseklý. Ale k těm relé jak jsem koukal se stejně nedostanu a dceru s malýma rukama taky nemám. Jen syn 3roky. To by nedopadlo dobře :D

Editováno: , autor: TraCker
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, jsem asi blondýna, ale Fabia II 2008 nemá automatické rozsvěcování světel? To měl aji můj starý megane 2003. Musím pokaždé po nastartovaní zapnout světla vypínačem u volantu. A to stejné po ukončení jízdy. Jinak auto pípe. 

 

Dělám něco špatně nebo to tak prostě je?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten vypínač pri poistkach je normálne na denné svietenie tj. na Fabi a Roomstri pred Faceliftom sa rozsvietia hlavné svetlomety. 

 

Podľa mňa budeš mať len rele denného svietenia pokazené. A mám pocit, že všetky Fabie/Roomstri pred FL mali takto vyriešené denné svietenie bez ohľadu na výbavu. Skôr záležalo od  toho do akej krajiny sa auto vyviezlo a podľa zákonov v danej krajine.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano ano vypínač tam je. Ono to pár let fungovalo, jenže pak jsem si jednou všiml, že během jízdy se světla vyply a postupem času to přestalo fungovat úplně.

Případně dotaz na ty, co ho měnili. Jak jste se k němu dostali? Je nutné sundávat celý ten díl palubovky? Protože spodem ani bokem nemám šanci....

Editováno: , autor: TraCker
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jako na té stránce, kde se hádají o tom komu jak co svítí apod., nebo kde popisuje někdo, že mu to vyměnila dcera, která tam strčila svou malou ruku? Četl jsem, a taky jsem to tady napsal ;-) :-) Ale já tam svou ruku nestrším a určitě né ani nějáký mechanik. Takže se tam musí dát dostat jinudy. A nezlob se, ale někdy se probírat tématama kde k věci je jen pár řádků je někdy cesta do nikam. Tím určitě nemyslím, že tady je to pravidlo. To samozřejmě ne.

 

A opravdu jsem našel v jednom řádku zmínku o tom, že se to podařilo někomu spodem. Ještě že to tady nemá 20 stran :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...