Přejít na obsah

automatické rozsvěcení světel


Filas1

Doporučené příspěvky

Když není u F2 r.v. 2011 přepínací vypínač na automatiku, ale zároveň se po otočení klíčku rozsvítí parkovačky... svědčí to o tom, že Faba má/nemá automatické rozsvícení světel?

 

 

Dík za info

Editováno: , autor: ja-pce
chybí slovo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tím otočením klíčku myslíš pouze do polohy zapnutého zapalování? A když nastartuješ, tak svítí co? Stále jen parkovačky? Nebo se rozsvítí potkávací (tlumená) světla? Pokud ano, je to automatické rozsvícení světel. I když je poněkud matoucí název pro tuto funkci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 54 minutami, Pawouk napsal:

Je na to přece i vypínač dole pod volantem v pojistkové skříňce.

Vypínač u pojistek je pro zapínání denních. Jemu se rozsvítí parkovačky. Alespoň píše. A když tam ten vypínač nemá, tak asi nemá ani denní světla. Vedle mlhovek v nárazníku.

Určitě to rozsvícení  parkovaček má přednastaveny ve VAGu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U auta z roku 2011 jsou určitě denní světla - buď je to řešeno druhou žárovkou v mlhovkách, no a pokud tedy na své FII FL nemá mlhovky, tak rozsvícením potkávaček. Pak tam přece musí být vypínač - a to platí pro oba případy. Jiné řešení jsem zatím neviděl. Tedy kromě toho start/stopu, kde se to zapíná jiným způsobem. Ale to jsem viděl jenom v manuálu. Takže nějaká záhada?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak alespoň něco. FII FL v ČR to mají tak, jak jsem to popsal, alespoň co mám zkušenosti s několika různými FII FL. Tady ti asi nezbude nic jiného, než navštívit někoho, kdo to umí diagnostickým nástrojem dát dohromady, jak výše psal jipol57.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zatím se mi podařilo přes VAG vypnout parkovačky - svítí až po otočení hlavním vypínčem. Nevím, jestli to pujde nakódovat - stejně jako u OII - tady na diag to nenabízí žádnou možnost zapnout denní světla ať Skandinavii nebo Ameriku :/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No to je ono o čem jsem psal. Vypnout VAGem v diagnostice.

Ale jestli chceš automatické denní svícení, v tvém případě hlavními světly, tak to přes diagnostiku není. To je jen v zapojení el. vedení. A protože tam nemáš vypínač v pojistkách, tak to tam nezapojili. Asi pro Itálii to nedělali. Asi si budeš muset dodělat nějaké univerzální zapojení DS. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Nikdo ti neodpovídá, tak zkusím já.

Nepředpokládám, že je to jen chybějící relé a vypínač. Určitě chybí taky drátovačka.

Ale nic  není nemožné. Podle schématu dodrátovat. Ale volil bych variantu PO FL. Ta je jednodušší. Je tam krom toho drátování navíc jen ten vypínač a jedna dioda. A ještě nutnost, aby vypínač světel měl kontakt pro denní světla. Snad jo, jen není zapojený. Chtělo by to detailněji prostudovat.

Ale v servisu ti to určitě nikdo nedodělá. Leda že by vyměnili celé svazky. A to by ses asi finančně prohl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, díky. Nakonec jsrm došel k tomuto:

-relé nemá protikus-patici+dráty.

-dráty i s relé se dřív prodávaly-sada BEA700002 (+-900Kč), vypínač zvlášť 480Kč. K mání už je jen vypínač, sadu už nikde nemají.

-v servisu-autoelektro-mi dráteník namontuje univerzál za 1200 vč. montáže.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Ahoj, elektrikář mi tam dal modul. Rozsvítí to automaticky po nastartování. Nejdou trvalé dálkové, corner mlhovky a natáčení hlavních světel do zatáčky a ani osvětlení palubky. Když tohle chci,musím světla zapnout ručně. Pro mě pozitivum, šetří se mechanismus natáčení světel a mlhovky. Papíry od modulu mám v autě, v případě potřeby můžu poslat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...