Přejít na obsah

automatické rozsvěcení světel


Filas1

Doporučené příspěvky

Njn. :) A to zijeme v 21 storoci...storoci vedy a techniky. :) Prd...to je storocie setrenia a okradania. ;)

Ale nastastie ja to denne svietenie mam a je to ok. :) Ale pride mi to divne. Ked tolko setria, mohli zo zakladnej fabie urobit socialnu trojkolku...bola by o 3-4tis lacnejsia co usetria na kolese, nie? :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Romanko: Podľa mňa je to úplne ok - v tom najlacnejšom modeli nemáš vôbec nič extra, ani si nemôžeš nič doobjenať. Proste sú to autá na sklad. Samozrejme denné svietenie ide dorobiť, existuje to ako originálne príslušenstvo pod kódom BEA700002 a stojí to 870 Kč. Ale ako písal Pitt, skús sa trebárs u Suzuki spýtať na parkovacie senzory, vyhrievané sedadlá alebo tempomat :w00t1:

Roomster Praktik ho má origo a přitom je to v podstatě social edition, i bagy má jen dva, :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Tak hlasim, ze mi prestalo fungovat automaticky rozsveceni svetel. Nijak casto to nekontroluju, takze nevim jak dlouho sem jezdil bez svetel, ale jednou jsem si vsim, ze kontrolka na palubovce nesviti, tak vylezu ven a fakt nic, nastesti to slo rozsvitit rucne. V servisu vymenili nejaky rele ci co a uz zase svitim. Mel jsem stesti, ze me nestavela zadna hlidka, protoze s vymluvou, ze mi to rozsveci samo bych asi neobstal. Zatim jsem se jeste vesel do zaruky, ale letos v listopadu mi to konci tak doufam, ze se nezacnou tyhle zavady mnozit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes jsem byl v OKIMU v usti n.l, Bylo mi řečeno pujčte mi klíčky posadte se na 15minut ja to dam na diagnostiku a uvidime.......Po HODINE se vratil a rekl, ze nic nenasel, ze budu muset pritet....ale nejdriv 4.8. !!! a nechat to tam do druheho dne a oni se to pokusi opravit!!!!!! Buchvi jestli si neco nevymontovali z meho auticka...a nedali tam nejaky pouzity dil....co by tam jinak delal celou hodinu! :076

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 7 měsíců později...
  • o 2 měsíce později...

Vypínač na denní svícení je skvělá věc. Jen nechápu proč při jeho zapnutí nefunguje trvalé zapnutí dálkových světel. Musím nejdřív otočit vypínač světel do druhé polohy - to si pak denní svícení nemusím zapínat. Ale vychytávka je, že při zapnutí denního svícení nesvící palubka, osvětlení rádia, klimy, svítí jen ovládač hlasitosit na rádiu, což se hodí při jízdě v noci ;) samozřejmě dokud nezapnu vypínač světel... Docela mi totiž chybí regulace osvětlení přístrojových panelů, takže mi tohle přijde jako dobrá alternativa :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Honza72 mi dodělával tempomat a zjistil,že moje BSG ve verzi Clasic nějak nejde na tempomat naučit.Vyměnil ho tedy z Roomstera,teď mi tempomat chodí,ale nejde mi denní svícení a tripling.Zkoušel to tam nějak nakodovat,ale nešlo to.A tak bych se chtěl zeptat.Pokud to ohlásím v servisu,kam půjdu na garanční prohlídku,budou to umět nějak nakodovat?Myslím jestli třeba nemají novější verzi sofwaru,nebo tak něco.Nebo to je tím BSG,že je nějaké pokažené?

Jinak mi všechno funguje,ale tohle bych chtěl ještě doladit...... :huh:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro Rolbaře:Dík,už mám světla opraveny,byl to ten vypínač-asi jsme ho vypnuli při montáži BSG. :D

Ale ještě mne zajímá ten Tripling-rozumím tomu správně,že se to do BSG nahraje?Mám tam to BSG z Roomsteru,takže je tam pravděpodobnost,že by to mohla jednotka umět?

Tempomat,maxidot,palubní PC mi chodí bez chyby........

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Já osobně denní svícení nepoužívám. Jsem zvyklej si tím kolečkem otočit sám. Navíc, když někde večer stojím a chci si přitopit, tak nebudu někde svítit jak šašek:) Jediné co mi fakt přijde dobré, že se tím dá vypnout podsvícení palubky, např. při dlouhé noční jízdě. Ale osobně bych to tlačítko dal někam na palubku a nebo tam udělal přímo tlačítko na vypnutí podsvícení, jako to má např. Citroen. Vše se vypne, jen lehce zůstane podsvícenej údaj o rychlosti

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já prozměnu denní svícení používám. Světla se rozsvítí až po naskočení motoru (FII r.v.2008), a člověk má o jednu starost méně.

PS: Koukám, že nejsem zdaleka jedinej, komu vadí vysoká intenzita podsvícení přístrojovky, rádia a climatronicu, s nemožností regulace.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli se rozhoupám, tu palubku si vymontuju a budu čenichat, kudy na to, aby se dalo podsvětlení regulovat - schéma by samozřejmě bodlo. Předpokládám, že to podsvícení se bude aktivovat "odněkud" od obrysových světel - pokud ne přímo od spínače světel, ví někdo, odkud? A PWR regulátor s maličkým integráčkem a jedním spínacím FETem by neměl být problém ubastlit... Uvidíme, jak se to časově vyvine. Samotný PWR regulátor není žádný problém, ale na regulaci LED svícení se musí trochu "dolaborovat".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...