Přejít na obsah

automatické rozsvěcení světel


Filas1

Doporučené příspěvky

  • o 2 měsíce později...

Prosím o radu

vlastním fabii 2 rok 2008 a mám tento problém:Porucha automat. zapínání světel. hledal jsem ve forech ale nic. V návodu o pojistkách nic není a elekt. zapojení nemohu najít/ani v Googlu.Asi nějaké relé ale kde?Prosím poradte.Za dráty jsem tahal. Dík Rotek jaroslav.rotek@seznam.cz

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Už si to zjistil? mě se to stalo taky a byly to studené spoje v komfortní jednotce-vyndat rozebrat a přeletovat. Mě to naštěstí postihlo v záruce. Přišli na to když to vyndavali a ono to začalo fungovat. Pak na to poklepali a zase to přestalo. Přeju pevné nervy

**************

Pravidla říkají - necituj poslední příspevek!!!

**************

Editováno: , autor: Blacky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zjistil jsem poruchu/normální opravář nic nevěděl/Bylo to relé které nenajdeš--jen pro malé ruce.Asi jsou studené spoje na relé je dlouhé a klepe se. Řešil jsem to koupeným nového relé za 300Kč A je klid Děkuji za spolupráci Rotek

**************

Pravidla říkají - necituj poslední příspevek!!!

**************

Editováno: , autor: Blacky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Ahojky, setkal se už někdo s tím, že je automatické rozsvěcení světel zapnuto, ale světla přesto nesvítí? Pojistky jsou v pořádku, kontrolované. Když zapnu světla spínačem, tak svítí, ale samy se nerozsvití a to je automatické rozsvěcení zapnuto. Čím to může být? Díky za info

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 4 týdny později...
  • o 3 týdny později...

Tak hlasim, ze mi prestalo fungovat automaticky rozsveceni svetel. Nijak casto to nekontroluju, takze nevim jak dlouho sem jezdil bez svetel, ale jednou jsem si vsim, ze kontrolka na palubovce nesviti, tak vylezu ven a fakt nic, nastesti to slo rozsvitit rucne. V servisu vymenili nejaky rele ci co a uz zase svitim. Mel jsem stesti, ze me nestavela zadna hlidka, protoze s vymluvou, ze mi to rozsveci samo bych asi neobstal. Zatim jsem se jeste vesel do zaruky, ale letos v listopadu mi to konci tak doufam, ze se nezacnou tyhle zavady mnozit.

Taky mi začalo zlobit automatické rozsvěcení , ale i standardní svícení , Při autamatice jde ted i rozsvítit dálková světla a když přepnu do polohy dvě tak mi dálková světla trvale svítí , nevíte kde najdu schéma elektriky a určitě asi odešlo relé , tak kde by mohlo to relé fyzicky v autě být .

Děkuji za info , klidně na e-mail vladazv@seznam.cz

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Zdravím, také se mi vyskytl problém s denním svícením. Spínač u pojistek se sám jakoby vypíná (i když je v poloze zapnuto), jakoby v něm cvakne a světla nesviti.

V servise co mám nejblíže mi po tel. dotazu na dostupnost tohoto vypínače sdělili, že nejde sehnat...

A navíc že mám přijet s autem, aby auto "napíchli" na diagnostiku a mohli provést výměnu vypínače, když je auto v záruce.

Je to možné?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

trochu ma prekvapilo, ze denne svietenie nezopne az po nastartovani, ale hned po otoceni klucika, to bude teda zabava v zime :( resp. viem, ze sa to da prepnut do rezimu parkovacky, ale to potom straca zmysel, da sa to nejak nakodit HEX kablom aby sa svetla zopli napr. az po 10s od nastartovania? asi nie, len pre istotu sa pytam, vdaka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Jo, tohle sem taky řešil.Asi před měsícem, jak začalo být venku teplo, a fabia stála dlouho na slunku tak mi nechtěla nastartovat.Nejdřív jsem byl na diagnostice - vše ok, vyměnil svíčky a pořád to šlo špatně.Když jsem zase nemohl nastartovat, tak jsem to přepnul na parkovačky a ono to chytlo!

Tak jsem to denní svícení vypnul a mám pokoj.Fakt nechápu, že se nespíná až po rozběhnutí motoru, myslím, že VW to tak mají u jiných modelů..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Na autě mam denní svícení od začátku (bylo ve výbavě) a taky se stalo,že přestalo fungovat.V záruce vyměněna celá komfortní jednotka z důvodu studeného spoje na spínacím relé. Jinak nevim,ale funkce je po otočení klíčku - rozsvícení parkovaček,po nastartování - rozsvícení potkávaček.Dálkové - pouze světelná houkačka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 8 měsíců později...
  • o 1 měsíc později...
  • o 9 měsíců později...

Čo nazývaš denným svietením? Nepoznám presne riešenie svetlometov Fabie II pred FL, ale mám taký pocit, ale podľa fotky tvojho auta ty denné svietenie vôbec nemáš.

 

Ale aby som ti aj odpovedal, pri dennom svietení by ti zadné svetlá nemajú svietiť. Na druhej strane, dá sa to dodatočne nastaviť, aj keď to nie je úplne podľa predpisov. Tým pádom to ide aj vypnúť, ale potrebuješ k tomu kábel.

Editováno: , autor: e1.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

e1.: u Fabie II před faceliftem je řešeno denní svícení tak, že se po nastartování rozsvítí vpředu klasické potkávací světlomety a vzadu obrysové, vypínač světel na poloze O, rozdíl oproti klasickému svícení je v tom, že v tomto režimu nesvítí osvětlení palubní desky a příštrojů a nelze zapnout dálkové světla, funguje pouze světelná houkačka

 

Janica: je to normální, takhle to u FII předfl funguje, jestli se dají zadní světla vypnout, ti neporadím jak, na to jsou tady jiní odborníci :kol-32:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A je to PJEKNĚ NA PIČU, protože když se v souladu s předpisem vypnou zadní obrysový světla, tak je takový auto za sníženejch světelnejch podmínek prakticky neviditelný. Vepředu svítí potkávačkama, řidič tudíž má osvětlenou plochu pro jízdu i v noci, zatímco zezadu o něm nikdo neví. Auto s oddělenýma DLR sice taky nesvítí dozadu, ale mizivá osvětlovací schopnost denních světel daleko dřív upozorní řidiče na to, že by se měl rozsvítit komplet. Ono není vzácností potkat ve městě teď v zimě o půl pátý ráno pitomce jedoucího jen na DLR - protože pod pouličníma lucernama on prostě na cestu vidí a vůbec ho netrkne, aby se rozsvítil "celej"...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...