Přejít na obsah

Problém s mikrospínači


Konny

Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...

Takže je to v pr.. už to zamykání zase blbne. LZ dveře z 10 ti pokusů cca 8 x nezamknou, 2x jo (čím je tepleji, tím vyšší úspěšnost zamknutí). Jak jsem psal pár příspěvků výše, měl jsem už rozdělaný zámek, vytažený mikrospínač, vše vyčištěno, promazáno, zkontrolováno, opravena vadná kabeláž ve dveřích, atd.

Kde ještě může být chyba? Co třeba vadná dveřní jednotka?

Poraďte prosím (nebo ty dveře asi jednou rozkopu...)

Předem díky za náměty

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže je to v pr.. už to zamykání zase blbne. LZ dveře z 10 ti pokusů cca 8 x nezamknou, 2x jo (čím je tepleji, tím vyšší úspěšnost zamknutí). Jak jsem psal pár příspěvků výše, měl jsem už rozdělaný zámek, vytažený mikrospínač, vše vyčištěno, promazáno, zkontrolováno, opravena vadná kabeláž ve dveřích, atd.

Kde ještě může být chyba? Co třeba vadná dveřní jednotka?

Poraďte prosím (nebo ty dveře asi jednou rozkopu...)

Předem díky za náměty

Udělej to jak já. Vykuchej ten zámek, rozdělej ho a všechny kontakty znovu propájej. Určitě tam budeš mít studený spoj. Mě to chvíli taky fungovalo a pak zas začalo blbnout a na doporučení ostatních jsem to propájel a už fungují tak jak mají. Dveře zamykají napoprvní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Udělej to jak já. Vykuchej ten zámek, rozdělej ho a všechny kontakty znovu propájej. Určitě tam budeš mít studený spoj. Mě to chvíli taky fungovalo a pak zas začalo blbnout a na doporučení ostatních jsem to propájel a už fungují tak jak mají. Dveře zamykají napoprvní.

Dělals fakt všechny spoje - mikrospínač velký venku, oba malé vevnitř, kontakty na motorku? Nebo jsem ještě něco zapomněl?

Já jsem na to přeletování myslel už tehdy, když jsem to měl rozhozené poprvé. Akorát nemám garáž takže jsem to dělal venku a bylo cca -5 C, takže už se mi moc nechtělo.

No nic. Asi to o víkendu udělám. Tapecy, fólie, dveře, to už bych mohl snad poslepu :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dělals fakt všechny spoje - mikrospínač velký venku, oba malé vevnitř, kontakty na motorku? Nebo jsem ještě něco zapomněl?

Já jsem na to přeletování myslel už tehdy, když jsem to měl rozhozené poprvé. Akorát nemám garáž takže jsem to dělal venku a bylo cca -5 C, takže už se mi moc nechtělo.

No nic. Asi to o víkendu udělám. Tapecy, fólie, dveře, to už bych mohl snad poslepu :-(

Ano proletoval jsem v tom zámku ten tištěný spoj tj. připojení velkého mikrospínače, 2 vnitřní mikrospínače (u předních dveří jsou 4), ale motorek ten jsem nechal být, tam to myslím ani nejde. Všechny pohyblivé části jsem pořádně promazal a fungoje to na 100%. Při zamykání to jde cítit i slyšet že se ty zámky lehčeji zamykají. Snad jsem na nic nezapoměl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano proletoval jsem v tom zámku ten tištěný spoj tj. připojení velkého mikrospínače, 2 vnitřní mikrospínače (u předních dveří jsou 4), ale motorek ten jsem nechal být, tam to myslím ani nejde. Všechny pohyblivé části jsem pořádně promazal a fungoje to na 100%. Při zamykání to jde cítit i slyšet že se ty zámky lehčeji zamykají. Snad jsem na nic nezapoměl.

Dík, snad bude o víkendu pěkně...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

Tak mi před pár dny zase začlo blbnou to zamykání. Dveře jsou zamčený v Safe modu, ale dioda nebliká. Když to zkusím potom jakoby znovu zamčít, tak na např. 3 zamčení začne blikat. Někdy začne blikat hned na první zamčení. Může mi někdo tuto záhadu vysvětlit?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To zabiak a dolezelk: díky za odpovědi, ale mikrospínače a propájení zámků jsem dělal loni, když mi blblo zamykání. Doteď to všechno fungovalo perfektně, ale teď mi nebliká ta dioda (někdy jo) i když jsou dveře zamčený v SAFE modu. Nesetkal se s tím někdo?

Editováno: , autor: Konny
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Částečně už jsme to načali v Instalačních manuálech. Tam jsi psal, že ti neblikala dioda (nepřecházelo do SAFE modu) a způsobovaly to ty dveře za řidičem. Pak se to spravilo a teď po montáži DO to zase nejde a dělají to řidičovy dveře. Zkus tedy tento postup, kde (snad) zjistíš, který dveře to doopravdy dělají. Stáhni všechny okna, zamkni auto (klíčem, ne dálkou) a zkus zatahat za vnitřní kliky. Ty dveře, který se otevřou, tak tam je špatný ten zámek. Nebo se můžeš ještě zkusit zamknout v autě tím tlačítkem co je na dveřích řidiče a pokud se ti nějaké dveře odemčou tak je tam špatný ten zámek. Já jsem tak zjišťoval špatné zámky touto metodou a nakonec jsem spravoval 3 zámky (dveře řidiče, dveře za řidičem a zadní dveře u spolujezdce)...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem na základě tvých rad diagnostikoval LZ dveře. Sundal jsem tapec, vyndal zámek, vyměnil mikrospínač, zkontroloval studeňáky (nebyly) a tak smontovat. Uvíznul jsem ale na tom, že nemám tušení, jak přijde umístit taková ta větší pružina, která se nachází na zámku v části, kde se připojuje vnější klika. Už jsem z toho magor. Našlal by se někde u tebe nějaká fotka z inkriminované strany zámku? Bo mě šlehne... :help:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak bohužel jsem při spravování žádné foto nedělal, ale našel jsem 2 fotky od jiných lidí tady z fóra, tak snad mi prominou, že použiju ty jejich fotky. Jinak ta pružina tam vlastně na nic není a není ani nijak zvláštně zaháknutá, je jenom z jedné strany. Jinak propájel jsi ty spoje i když tam žádný studeňák nebyl?

post-8731-1220553599_thumb.jpgpost-8731-1220553624_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem si 2 mikrospínače kupoval tady: http://www.tme.cz/katalog/index.phtml?f_sz...rgess&idp=1 Je to typ Burgess V4NCT7 a poštovný stojí tuším 80 Kč

to Konny: Dovolil jsem si tě citovat,když tady pan ignorant píše takový pí....ny.

Jinak mám namontováno a o5 mi bliká dioda.

Ještě jednou velkej dík Konnymu za podporu a pomoc při opravě zámku. :worthy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...