Přejít na obsah

Výměna rozvodů 1.4 MPI


fabia1,4

Doporučené příspěvky

Ja sa len obavam toho ci budu sediet tie ozubene kolecka.V dielenskej priucke sa mi zda,ze je tam spominane nejake cisla ktore su vyrazene na kolecku.

Jedine co ma utesuje,ze som vyslovene ziadal na moj typ auta.

Sice sa uz raz stal omyl,ked som si objednaval prave spetne na anglicana dosiel mi lavy.A to pozeraly do etky!!! :angry:

Uvidime zajtra :unsure:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ked som sa pytal v Auto Boate na Vajnorskej tak mi to zratali za nejakych 2500sk.Material a robota.

Nakoniec som bol u jedneho pana co mi spravuje auto.Vecsia dovera.

Takze:tmel-180sk / retaz-506sk / gufero-100sk / tesnenie-35sk / praca-1200sk

Retaz sa predrazila kedze bola kupena priamo v Skodovke.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

Byl jsem v servisu na prohlídce - vyznačili to jako 90 000km (najeto mám něco málo přes 87 000km). Řemen ani kladky neměnili, pouze mi doporučili výměnu řemene. Další prohlídka je na podzim.

To auto je druhý do rodiny, moc se s ním nenajede. Rovných 90 tkm možná do toho podzimu udělá.

Zajímalo by mě, jestli to vydrží, nebo je lepší koupit řemen a skočit tam znovu (podotýkám, není to 16V, ale 1,4 MPi 50kW).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Byl jsem v servisu na prohlídce - vyznačili to jako 90 000km (najeto mám něco málo přes 87 000km). Řemen ani kladky neměnili, pouze mi doporučili výměnu řemene. Další prohlídka je na podzim.

To auto je druhý do rodiny, moc se s ním nenajede. Rovných 90 tkm možná do toho podzimu udělá.

Zajímalo by mě, jestli to vydrží, nebo je lepší koupit řemen a skočit tam znovu (podotýkám, není to 16V, ale 1,4 MPi 50kW).

50-ka má rozvodový řetěz ten měnit nemusíš, pokud nechrastí. Řemen má jen klínový (pohon alternátoru, čerpadla, popř.klimatizace). Ten si v nejhorším vyměníš i sám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nový sice jsem, ale nejsem vemeno....Ta fabule je koupená před 2 lety v AAA v Praze.

nechcem ti nic hovorit ale podla mna sa na fore asi lepsie orientujes ako v autach lebo ked si to kupil v AAA tak to ma urcite 46tkm. to 16V maju remen a su podstatne chulostivejsie a tam sa to meni pri 90tkm. tebe uz rachoce pri 46tkm to je divne lebo obvidle to zacne robit fabia tak pri najazde cez 100tkm len aby ta tvoja nemala v skutocnosti 146tkm. samozrejme ti to neprajem ale 46tkm je nejako skoro. poznam zopar MPI fabii ktore maju prveho majitela a zrovna jedna ma najazdene 50tkm poctivych a nic dokonca co som robil vo firme tak tam bolo firemne MPI ktore malo skutocnych 112tkm a nic badatelne mozno trosku zacinalo. podla mna je 46tkm dost skoro.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja menil po 113000km vse ok jenom ta kladka nemela tu gumu takze tam byla vule a remen se klepal

no ale ma se menit po 90tis. km, je to velky risk po 113 000km, kdyby ti to prasklo, tak muzes celou hlavu a pisty vyhodit, protoze ta kladka kdyz ma svlecenou gumu a je volny remen, tak je to kousek od preskoceni remenu popr. jeho prasknuti.

no vcera som sa informoval mailom v skoda servise pri ba kolko by stala vymena rozvodov, lebo by som to chcel urobit pri 90000km, naraz so servisnou a odpisali mi :

Na fábii 1,4 16V 74kw sa menia rozvody pri 120 000km.Servis 90 000km stojí cca 8 000,-Sk

cenu nenapisali....

tak kazdy hovori inak, stretol som sa aj s nazorom pri 100000km, ako je toto vobec mozne, kolko ludi tolko chuti? :kuk:

chcem to vymenit na jar, nemam istotu ci to ma fakt tolko kolko to ma...momentalne 82000km

v TT mi informativne povedali za servis pri 90000km u nich okolo 3600,- sk s vymenou brzdovej, co som chcel naviac...kua ako je mozny taky rozdiel???? :o

za vymenu rozvodov v tt pytaju 12000,- sk ... eh

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...