Přejít na obsah

Výměna rozvodů 1.4 MPI


fabia1,4

Doporučené příspěvky

Ahoj planuji vymenu rozvodu u 1.4 mpi 44 kw .. nema nekdo overeneho automechanika co tomu fakt rozumi a dela to kazdy den a je levnejsi nez skoda servis?

A je nejaky velky rozdil mezi dily ze skoda-dily.cz a z obchodu ze skodovky krome ceny? Diky asi bych rad vymenil rovnou i olej a tak ..

Zapomel jsem napsat ze je to z okoli fm ta ostrava..mas na nej mail treba? :)

Editováno: , autor: Petrkiller
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na skoda-dily a veci ze skdoovky ti odpovim jednoduše. I na foru je anketa a skoda-dily jsou chvaleny. I ja sam je chvalim, reklamace zatim zadna a doufam, ze nebude. Jinak vse dodany vcas atd..

A kvalitu produktu tam mas napsanou, prvovyroba = to samy co maji ve skodovce ;) ostatni je druhovyroba.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja bych trochu snesl .. ale kdyz to chrasti tak jako mi tak si myslim ze to uz je moc .. jasne jezdil v tom od svych 18ti kluk ktery to zrovna nesetril ale omezovaci to taky asi nerikalo ahoj .. ale tocil to na kazdou rychlost do 4 tisic takze to odpovida tomu jak silene to chrasti :) a predtim stim zase jezdil starej dedek .. :D chudak motor :D uvidim vymenim rozvody a kdyz to zase zacne chrastit tak budu zvazovat dalsi vymenu ale mozna ze budu jezdit s chrastitkem jinak jsem s tim naprosto spokojen :) na tolik km se az divim :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Ozivim tady toto tema. Dneska jsem neodolal a konecne se rozhodnul ze moji Fabci ty rozvody taky udelam, protoze to chrasteni se mi nejak moc nelibi :feve:

Takze dneska jsem nakoupil origo rozvody+tesneni a gufero. Ve ctvrtek se asi pustim do toho, a jsem teda zvedavi jak moc ten stary retez bude vytahany a jak vubec bude vypadat motor uvnit, snad tam na me nespatne kybl nanosu ze stareho oleje :smich:

Dam pak vedet jak operace probehla a jestli pacient nezemrel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem se do toho nakonec vrhnul uz dneska, bohuzel jsem si svoji sikovnosti a hlavne blbou nahodu + spatnou zajistovaci kulickou na racne, udelal jeden problem se kterym budu muset zitra bojovat. Podarilo se mi jak jsem povoloval golou silentblok motoru, tak me pri manipulaci vyletel kratky nadstavec + orech 13 primo do toho pruchodu pro benzinovou hadicku co vede kolem praveho tlumice, ten pruchod vede vlastne az pod aut, je to ve tvaru U a jak jsem tam nacumoval a zkousel tam zasunout hratky vytahovac s magnetem, tak jsem ho nevylovil. Coz znamena ze ten smejd proletel nejspis az nekde dal pod auto a zustal tam. Problem je v tom, ze tama vede hadicka benzinu, takze sparat tam nejak extra nemuzu a nechat to tam taky nemuzu, bo by se casem ta hadicka mohla prodrit, jak by tam ten nadstavec s orechem poskakoval :feve:

Ma nekdo nejaky vhodny napad, jak ten zpropadeny nadstavec s orechem vytahnout ven, aniz bych neco poskodil. ?

Co se tyka vymeny rozvodu tak to slo v pohode, nastesti jsem vse povolil jak jsem chtel, takze tady tuk tuk tuk na drevo, by to melo byt OK, bohuzel jsem auto nestartoval, bo jsem uz nenamontovaval tu expanzku a nenalil jsem do auta teda nemrz.kapalinu. Takze z normalni opravy to bude moje dnesni nocni mura, a budu vymyslet jak to vytahnout ven... :kuk:

Edit: Dalo me to asi 30min bojovani s hadici do ktere jsem na zacatek nasunul silnejsi magnet a pak uz zacalo surovani a nakonec vytazeni uvizleho naradi, UFFFF :)

Co se tyka hlucnosti, tak je to ted uplne tichounke, zajimave ze me ten hluk drive tolik nevadil. Nehlede na to, ze auto i ozilo, coz je jedine dobre.

Stary retez byl proveseny 14mm, coz byl fakt extrem a kazdy si dokaze predstavit jaky asi delal randal.

Takze pacient prezil a je mu lepe :palec2:

Editováno: , autor: Grym
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 2 týdny později...

procmadatelzobak: Jenze tady je rec o motoru Skoda 1,4Mpi. Jinak preskakuje i na HTP, ale to je jina sekce motoru, nehlede na to, ze to zpusobuje napinack retezu. Takze Mpi i kdyz bude vytahane jak ksandy, tak tolik mista na to preskoceni tam porad neni.

Editováno: , autor: Grym
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odpovídal jsem na tento příspěvek

kolega tu pise o RETEZU ne o remenu....teoreticky by mohl zustat celou zivotnost....ale jen teoreticky.....na prd to jede,vyssi spotreba......jeste sem neslysel ze by se RETEZ roztrhl...??!!

a chtěl tím říct, že ne vždycky platí, že může zůstat celou životnost. Já ho měnil ve 260tkm v téhle Fabii, protože jsem žil právě v domnění, že je tam "navždycky". Po téhle události jsem jej ale vyměnil. Máte ale pravdu, ani tehdy nebyl dost volný na to, aby přeskočil.

Nicméně se omlouvám, víckrát se o jiném motoru, než modle 1.4mpi, nezmíním, ač si myslím, že teď to bylo přínosné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měnil jsem řetěz je to asi měsíc na kolegově fabii,najeto 240.000 a byl vatahaný jak prase.Jinak srovnávat Fabii,kde je řetěz po rozložění snad 30 cm dlouhý a Q7 kde bude mít přes jeden metr je blbost,navíc Q7 trpí napínakáma.Nepřeskočil,že by se vytáhl,ale že jej nedoply napináky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem motor dolů nespouštěl. Na motorový prostor jsem dal ocelovou traverzu a řetězem k ní přivázal motor. Pak sundal vodní pumpu => z jedné strany motor nedržel, ale zůstal díky řetězu na místě.

Já chci ale měnit rozvodový řetěz a tak se ptám jestli mi víko tohoto řetězu půjde sundat bez spuštění motoru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ahoj Páni,

mozno som to prehliadol, ale ...vedel by mi niekto napisat cislo toho tesnenia= gufera (resp nejaky odkaz) ktore je vo viku rozvodov a ked je vybehane presakuje cez neho olej? Chcel by som menit rozvody a tak myslim zeby sa patriilo vymenit aj to gufero. Inak, mam nachystane rozvody /retaz + kolesa) tesnenie medzi viko a blok motora a teda este to gufero. Este nieco?

Dakujem :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...