Přejít na obsah

Dotaz na počítačové odborníky


Petr

Doporučené příspěvky

Flames, MichalF, kouknete na video o novych widlich7 od mrkvacu,

tohle uz je ale fakt dost :D nejdrive Bill u Vist okopcil linux compiz fusion a ted zase kopiruje od apple ? nevim ,ale myslim si ze tahle firma uz nevi kudy kam a je v koncich (mysleno s napady ,ne s penezi,at si to zas nekdo blbe nevylozi :D )

ted jsem vycet jeden dobrej for :D

mam visty, ale na mem pececku nechodi... kdyz to instalacni dvdcko postavim na monitor, tak to spadne... kamos rikal, ze jemu to chodi uplne v pohode... primo lita... co delam spatne?

a jedna blondynka mu na foru odpovedela (kassandra) zkus zjistit jestli ti to na tve konfiguraci bude chodit

Editováno: , autor: creck
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

creck : todle video sem videl v den prezentace, takze nic noveho. Muzes mu ukazat video kde mas co zas okopirovali od apple ? Jinak kopiruji vsichni, at linux, mac nebo win. Proc si na windows ? Proc nemas linux ? Nechapu tydle lidi co furt na neco nadavaj, ukazujou prstem, na neco si stezujou a sami maj doma ukradenej OS prave te firmy u ktere je stale neco spatne. Jinak ja windows 7 mam uz nejaky ten patek na pracovnim compu a hodne moc se mi ten OS libi. I na plecce co se HW tyce to slape hodne pekne.

zabiak : hele ono vyuziti pro to se najde, staci pohledat po netu co s tim nejaci vyvojari delaj/planujou ... parada.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kopíruje se všude, méně známá a přesto poměrně zásadní věc je, že Unix developeři přebírají, či kopírují .net framework. Jenom a jenom proto, aby měli stejné možnosti a mohli spouštět MS věci na Unixových systémech. Nikdy to nebude tak horké.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

MichalF: chceš říct, že to co člověk používá nesmí kritizovat a říkat jeho nedostatky? lol

Jo využití se najde to souhlasím. Jenže ovládání prstem není žádná novinka. A oni z toho dělají kovbojku jako že se teď bude už jen šmátrat pazourama po monitoru. A ovládat počítač už jen takhle.

Jinak se na win 7 těším protože Vista jsou nahovno lol

Což už pochopil i mrdkosoft.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

MichalF: chceš říct, že to co člověk používá nesmí kritizovat a říkat jeho nedostatky? lol

Jo využití se najde to souhlasím. Jenže ovládání prstem není žádná novinka. A oni z toho dělají kovbojku jako že se teď bude už jen šmátrat pazourama po monitoru. A ovládat počítač už jen takhle.

Jinak se na win 7 těším protože Vista jsou nahovno lol

Což už pochopil i mrdkosoft.

Ne ja rikam, ze clovek co ten OS ukradl, tu na nej nadava a jeste si stezuje jak je to predrazeny a jak je MS nenasytnej a bohatej a kdo vi co.

Jinak ovladani prstem zadna novinka neni, nikdy nikde nikdo nerekl ze se budou ovladat pocitac uz jen takhle. Pokud si neco takoveho cetl, prosil bych link ... aneb FAKTA ne pritroubly kecy prizpusobeny tomu co si o veci myslim a jak si predstavuju, ze to bude.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Visty se zdaj na howno pro vetsinu lidi jako Ty, co to ma na to aby se podival na internet, pustil si na tom MP3, film apod. Na to ti ale staci nejakej linux, pokud jsou produkty MS tak spatny. Ale jsou i lidi co se o to staraj v corporatnim prostredi, resej bezpecnost, aplikaci policy apod a tam je vista naprosto nekde jinde nez xp ;)

A pro MS skutecne nepracuju ;) A zapomel si nam tu necim potvrdit sva predesla slova jak sem Te zadal ;) Aneb ... kecy kecy kecy ale fakta nikde ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

chlapi, kde sa da vycist historie z win.xp? protoze v praci kdyz vymazi historii prez explorer, tak porad nadrizeny vidi, ktere stranky jsme navstivili. Dokonce to vymazu i tim programem ccleaner a porad z toho pocitace nadrizeny vidi, kde jsme byli, ktere stranky jsme navstivili apod. neni nejaka slozka ve windowsu? uz me to stve, jak nas sleduje, kdy jsme byli na netu a na kterych strankach jsme byli. samozrejme to mame povolene, ale spehovat nas nemusi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

MichalF: Sá (de) Bill to říkal jak je to převratné . Ten rozhovor sice nemůžu najít, ale četl jsem to.

Tak ti nevím pro koho ty vista vlastně jsou. lol Možná, že jak řikáš pro správce počítačů je to lepší protože v tomhle systému nejde skoro nic udělat takže možná ani zmršit uživatelem. :smich:

Ale i odborníci říkají že vista není dobrý systém. Jinak jak jsem řikal že nepadá tak bohužel už mi to i spadlo takže poslední výhoda oproti XP je grafické rozhraní.

Vlastně jedinej člověk kdo je obhajuje jsi ty :smich:

Vinca: Já bych řekl, že oni to co si prohlížíš nevidí na tvém pc, ale na vašem serveru.

Editováno: , autor: zabiak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

chlapi, kde sa da vycist historie z win.xp? protoze v praci kdyz vymazi historii prez explorer, tak porad nadrizeny vidi, ktere stranky jsme navstivili. Dokonce to vymazu i tim programem ccleaner a porad z toho pocitace nadrizeny vidi, kde jsme byli, ktere stranky jsme navstivili apod. neni nejaka slozka ve windowsu?

Mám pro tebe špatnou správu. Tvůj zaměstnavatel sleduje provoz na bráně, exit serveru, proxy serveru nebo něco podobného. To s nejvyšší pravděpodobností neobeješ (leda by si měl možnost jako já, připojit se remote k jinému firemnímu počítači za branou a chodit na net z tama, což ovšem nemám zapotřebí dělat, bohudík). Ještě horší varianta je, že máte na síti nasazený SMS Server, ten (nemajíce nic společného s telefonními smskama) pak odhalí i co přesně na kompu celou pracovní dobu děláš, co máš nainstalované, kdy jsi to spouštěl atd.

Takže k tvé otázce - s 99,999ti procentní pravděpodobností ti mazání registrů a historie nepomůže.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

MichalF: Sá (de) Bill to říkal jak je to převratné . Ten rozhovor sice nemůžu najít, ale četl jsem to.

Tak ti nevím pro koho ty vista vlastně jsou. lol Možná, že jak řikáš pro správce počítačů je to lepší protože v tomhle systému nejde skoro nic udělat takže možná ani zmršit uživatelem. :smich:

Ale i odborníci říkají že vista není dobrý systém. Jinak jak jsem řikal že nepadá tak bohužel už mi to i spadlo takže poslední výhoda oproti XP je grafické rozhraní.

Vlastně jedinej člověk kdo je obhajuje jsi ty :smich:

- Ano, prevratny zpusob ovladani mozna, ale ne, ze se bude ovladat uz jen takhle ;) jak si nam tu psal.

- Jinak co konkretne v tomhle systemu nekde udelat, takze ani zmrsit uzivatelem ?

- Ano mas pravdu, Vista ma spoustu odpurcu, ale stejne tak spousta lidi nema s Vistama problem. Problem je podle meho v tom, ze puvodne mela Vista umet mnohem vic novinek, nez se jim do toho nakonec podarilo nacpat. Kazdopadne se ale vazne tesim na Win 7, protoze ty zatim vypadaji velmi slibne a tak doufam, ze to necim nepo..... .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, jak jsem psal vys - s Vistama se szivam, predevcirem jsem si koupil jakousi knizku jak zrychlit a vylepsit Visty.

Bohuzel ani tam neni rozumna rada jak na onoho "policajta", tak aby byl zcasti funkcni (ochrana PC) ale kdyz mazu nejaky soubor ci ho jen treba prejmenovavam (adresar) na mne nehazel aspon dva potvrovaci dotazy.

rada z knihy byla - zridte si druhy ucet, kde policajta zakazete, a budete se na nej prihlasovat jen kdyz chcete instalovat programy a ci neco mazat. :doh

To je rada na houby.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale i odborníci říkají že vista není dobrý systém.

Ale odborníci mají rádi tak maximálně Windows Server a ti nejvíc hardcore samozřejmě ještě něco unixovského (FreeBSD...), ovšem určitě ne Visty a určitě ne něco z Linuxu, který sám o sobě je sice dobrou alternativou, ale jako pracovní základna dost o ničem. Tím se to celé pole dost vyděluje, s tím se pojil takový skorovtip, "Kam zmizeli všichni linuxáci? ...No, začali pracovat" a pravda je, že znám několik dost top it lidí, kteří by se dřív za Linux rvali do krve a dnes se k němu už nevracejí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dneska je linux dobrej spis na specificky ukoly nez na neco vetsiho, Visty kritizuje spousta lidi ale i presto jsou od xp na hony vzdaleny novinkama, btw ja si snad koupim ssd az ty win7 vyjdou lol ja mam teda primarni taky zatim xp ale to jen proto ze stavajici 2gb ram jsou pro me na vistach zoufale malo :p

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hm, pro obyč uživatele jsou linuxovské edice jako Ubunt, Fedora docela dobrou alternativou. Hodně lidí na ně přechází právě proto, že chce od počítače jen todle a zbytek nechce řešit. Hudbu, filmy, net, psaní a tak to zvládne naprosto v pohodě a je to víc user friendly než Windows momentálně. Schopnější a propracovanější edice jsou stále tam, kde vždy byly a primárně nejsou určeny na domácí použití (Slackware, Debian) pro výše zmíněné uživatele. Pokud se něco rovná třeba WServerům něco, tak jsou to pochopitelně core Unix systémy, ale to si nedovedu představit, že by si je vůbec jen tak na používání doma někdo nainstalova.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to MichalF: normalne cokoliv na Cecku, protoze diky predinstalaci systemu uz disk nemuzu rozdelit na C a D.

a nemyslim tim zadny adresar v systemu nebo v ProgramFiles

No normalne na Cecku ;) To bude ono ... ono normalne na Cecku bys nemel moc co menit mazat apod ;) aneb je to zas jen otazka bezpecnosti, aneb podivej se do nekterymi tolik opevovaneho linuxu ... mas home a to ti musi stacit. Stejne tak ve windows mas sve slozky, kam bys mel rvat co potrebujes a zbytek nechat byt.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...