Přejít na obsah

Oprava xenonu


martikk

Doporučené příspěvky

A cena toho všeho. Za kolik jsem kopuil xenony říkat nebudu, ale skla mě stály 1100,- . Pochromování parabol bylo za 150,- ,ale bohužel jenom pro mě. To bylo překvapení. Jinak tady by to stálo :http://svetlomety.cz/cenik.html...... 2000,- . Myslím, ale že se to dá udělat levněji. Takže ten kdo vlastní již xenony tak to to výjde zhruba na 3ku + práce. A aby se to vyplatilo jít do takových světel, tak by musely stát max 5-6 tis. To je, ale jenom můj názor.

Editováno: , autor: martikk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A cena toho všeho. Za kolik jsem kopuil xenony říkat nebudu, ale skla mě stály 1100,- . Pochromování parabol bylo za 150,- ,ale bohužel jenom pro mě. To bylo překvapení. Jinak tady by to stálo :http://svetlomety.cz/cenik.html...... 2000,- . Myslím, ale že se to dá udělat levněji. Takže ten kdo vlastní již xenony tak to to výjde zhruba na 3ku + práce. A aby se to vyplatilo jít do takových světel, tak by musely stát max 5-6 tis. To je, ale jenom můj názor.

Dik, mě zajímala právě jen ta práce, říkal jsem o tom kamarádovi, co si kdysi koupil někde z netu nový xena a už je má taky zanesený, resp čočka je šedá. U mých, který mám na autě z fabriky od 09/2003 tohle "slepnutí" čočky nepozoruju, divný.

Napadlo mě, jestli ty dokupovaný xena co se různě nabízeli po netu, nebyli z nějaký vadný várky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tady je vidět zašednutí jedné mojí čočky :(

a ještě ke všemu se ta zašedlá klepe jako svině :aggressive:

taky mám trochu matovější, ale dnes jsem zjistil, že mají už asi kolem 120 tis. km - prostě jsem to přestal řešit, jinak při určitých nerovnostech si taky zaklepou, ale není to pravidelně, spíš jednou za čas a při určitých nerovnostech,

buď v klidu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím, že klepe jenom jedno a to jsem mě rozdělaný a čistil jsem čočku. A právě když jsem to dával zpátky tak jsem nevěděl jak moc to mám na těch gumičkách dotáhnout. Holt si na to budu muset zvyknout. Kdyby měl někdo nějakej nápad, nebo zkušenost jak to odstranit, dejte vědět. Dík

PS: To MARTIKK dej vědět jestli se ti to taky neklepe, podle fotek si to natěch gumičkách dotáhl docela fest, já to tak nedotahoval, třeba to bude tím. Dík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už jsem to psal mockrát, klepou jak na F, tak na OI, OII, Mercedesech, Audi, BMW a dokonce i na Maserati, prostě všude. Od novoty ne, ale tak po 500km ano. Přičítám to stavu silnic a ještě tuhosti podvozku. Někdy tomu pomůžou i v servisech, když světla špatně naštelujou - týká se škodovek a mlátí prý pak o sebe parabola a rámeček ve světle. K tomuhle infu jsem se dostal po reklamaci toho klepání, kdy mi světlo přímo Hella vyměnila...nicméně se klepe zase :)

Asi neřešit, u čoček je to díky ostrým okrajům světelnýho paprsku dost markantní, ale klepou se i xena s výbojkama bez čoček (Volvo, staří MB atd atd atd)

To, že je uchycení přes gumičky jen na jedný straně, mi přijde funkční taky, ta parabola se na těch gumičkách jakoby zhoupne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím, že klepe jenom jedno a to jsem mě rozdělaný a čistil jsem čočku. A právě když jsem to dával zpátky tak jsem nevěděl jak moc to mám na těch gumičkách dotáhnout. Holt si na to budu muset zvyknout. Kdyby měl někdo nějakej nápad, nebo zkušenost jak to odstranit, dejte vědět. Dík

PS: To MARTIKK dej vědět jestli se ti to taky neklepe, podle fotek si to natěch gumičkách dotáhl docela fest, já to tak nedotahoval, třeba to bude tím. Dík

Ještě jsem stím potmě nejel, tak nevím. Byl jsem stím akorát včera na srazu a deska jsem to dával zase dolů, ale ničeho jsem si nevšimnul. Dotahoval jsem tu parabolu tak jak to bylo původně dotažený. Rozhodně tam není žádná vůle, aby se tam něco třepalo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...