Přejít na obsah

Alarm - Octavia 1.9 TDI,66KW r.v.2002


ondraško

Doporučené příspěvky

Prosím o radu. Mám problém so škodováckym alarmom (neviem presne o aký typ ide) v Octavii. Pri zatvorení auta diaľkovým ovládaním smerovky bliknú aj 10x, niekedy sa bez príčiny spustí siréna, niekedy zase zostane jedna smerovka svietiť. Mám pocit, že pri odpojení akumulátora sa mi alarm resetoval. Poradí mi niekto ako to znovu nastaviť, poprípade ako alarm vypnúť? Alebo, žeby bola chyba niekde inde? Ďakujem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dost zalezi na tom jaky alarm to je. Jesi je soucasti komfortni jednotky (z vyroby) nebo jesi je to dalsi modul (z originalniho prislusenstvi Skoda, dodelavany napr. v autosalonu) a nebo jesi to neni alarm uplne jiny. Takhle ti asi nikdo neporadi. Jak se alarm aktivuje? origo dalkovym ovladacem nebo na to je jiny ovladac?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vraj to bolo od výroby (som druhý majiteľ). Mne osobne sa to nezdá, lebo siréna je montovaná dosť nafigu, nad nádržkou na brzdovú kvapalinu. Keď chcem doliať brzdovku tak sirénu musím odmontovať. Alarm sa spúšťa diaľkovým ovládaním (spolu aj s centrálnym zámkom) originál kľúčom. Po odpojení sirény (konektor so zväzkom vodičov) som nemohol naštartovať (nesvietila mi kontrolka žhavenia). Asi je to poprepájane s imobilizérom ??? Tak som to zase zapojil. Tu skončil môj "odborný" zásah do alarmu. Ani neviem podľa čoho mám zistiť o aký typ alarmu ide. Vnútorné čidlá sú na predných stĺpikoch (pred vodičom a spolujazdcom). Neviem či to súvisí s alarmom, pri aktivácii mi automaticky zavrie aj okná.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Určitě to není originál alarm. Podle tvého popisu se nejspíš jedná o kompaktní alarm tzn. celý alarm se nachází v siréně. Pokud je to od prodejce, mohla by to být META, škoda ji měla jako schválený alarm pro svoje vozy. Jinak by to ještě mohla být COBRA, ale ta nemá klasický povel pro dotažení oken. Tyto kompaktní alarmy umí být ovládány originálním DO (centrálním zamykáním). Problém bývá v manžetě u sirény, která vlivem teplot a vlhkosti praská a do jednotky - sirény se dostane voda a alarm takto zlobí. Z vlastní zkušenosti, většina mnou opravovaných alarmů byl právě problém s vodou, vlhkostí v těchto alarmech. Ještě by se dala značka určit podle signalizační led. Meta by mohla být nalepena na čelním skle - kolečko asi jako pětikoruna a Cobra má malé kolečko s jedním tlačítkem a led určené k montáži do otvoru. Ještě by to mohla být Gemini - malý obdélník nalepený na čelním skle, ale u tohoto modelu vede do sirény pouze šest drátů max. Ideální by bylo sirénu vyfotit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Určitě to není originál alarm. Podle tvého popisu se nejspíš jedná o kompaktní alarm tzn. celý alarm se nachází v siréně. Pokud je to od prodejce, mohla by to být META, škoda ji měla jako schválený alarm pro svoje vozy. Jinak by to ještě mohla být COBRA, ale ta nemá klasický povel pro dotažení oken. Tyto kompaktní alarmy umí být ovládány originálním DO (centrálním zamykáním). Problém bývá v manžetě u sirény, která vlivem teplot a vlhkosti praská a do jednotky - sirény se dostane voda a alarm takto zlobí. Z vlastní zkušenosti, většina mnou opravovaných alarmů byl právě problém s vodou, vlhkostí v těchto alarmech. Ještě by se dala značka určit podle signalizační led. Meta by mohla být nalepena na čelním skle - kolečko asi jako pětikoruna a Cobra má malé kolečko s jedním tlačítkem a led určené k montáži do otvoru. Ještě by to mohla být Gemini - malý obdélník nalepený na čelním skle, ale u tohoto modelu vede do sirény pouze šest drátů max. Ideální by bylo sirénu vyfotit.

Super. Podľa tvojho výkladu do bude asi META. Signalizáciu mám nalepenú na čelnom skle - v tvare asi 5 korunáčky s led diódou. Len ma teraz zaujíma, či dokážem s tým niečo urobiť , nastaviť, alebo aj odpojiť. Zatiaľ alarm nepoužívam, zamykám kľúčom. Ďakujem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Určitě to není originál alarm. Podle tvého popisu se nejspíš jedná o kompaktní alarm tzn. celý alarm se nachází v siréně. Pokud je to od prodejce, mohla by to být META, škoda ji měla jako schválený alarm pro svoje vozy. Jinak by to ještě mohla být COBRA, ale ta nemá klasický povel pro dotažení oken. Tyto kompaktní alarmy umí být ovládány originálním DO (centrálním zamykáním). Problém bývá v manžetě u sirény, která vlivem teplot a vlhkosti praská a do jednotky - sirény se dostane voda a alarm takto zlobí. Z vlastní zkušenosti, většina mnou opravovaných alarmů byl právě problém s vodou, vlhkostí v těchto alarmech. Ještě by se dala značka určit podle signalizační led. Meta by mohla být nalepena na čelním skle - kolečko asi jako pětikoruna a Cobra má malé kolečko s jedním tlačítkem a led určené k montáži do otvoru. Ještě by to mohla být Gemini - malý obdélník nalepený na čelním skle, ale u tohoto modelu vede do sirény pouze šest drátů max. Ideální by bylo sirénu vyfotit.

Ahoj kolego.Prosimte,asi o tech alarmech neco vis,vid?Potreboval bych taky malou radu.Mam O1 rs r.v 01.Nejspis je tam origo alarm ale mam malej problemecek,wag mi pise,ze mam vadnou sirenu.Zjistil jsem to pres komfortku.Ze je vadna sirena vim,protoze auto jen blika a nic se nedeje.No ale nevim,kde ji hledat...dik za radu.<artin

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj kolego.Prosimte,asi o tech alarmech neco vis,vid?Potreboval bych taky malou radu.Mam O1 rs r.v 01.Nejspis je tam origo alarm ale mam malej problemecek,wag mi pise,ze mam vadnou sirenu.Zjistil jsem to pres komfortku.Ze je vadna sirena vim,protoze auto jen blika a nic se nedeje.No ale nevim,kde ji hledat...dik za radu.<artin

Ahoj, orig siréna je vedle řídící jednotky motoru v prostoru pod oknem, kde je mechanismus na stěrače. Do sirény vedou tři dráty, +12V, kostra a datový drát, který vede do komfortní jednotky. Mě siréna odešla taky. Byl tam vadný piezo reproduktor. Nechtělo se mě kupovat novou, tak jsem k orig siréně připojil piezoreproduktor od alarmu Cobra a vše je v pořádku. Ještě si oměř napájení sirény. Pojistka se nachází pod volantem na konstrukci s relátkama, je to 15A pojistka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...