Přejít na obsah

cvakání za studena 1,4 16V


verich

Doporučené příspěvky

Zdravím všechny.Mám tu problém: při studeném startu se na volnoběh ozývá z motoru takové cvakání.Známý mi tvrdil ,že by to mohly být nejspíš hydraulický nadzvihátka ventilů.Auto je ještě v záruce ,tak jsem zajel do servisu škoda a oni kontaktovali mladou boleslav co stím.Tam tvrdí ,že to bude nejspíš napínací kladka rozvodového řemene.Jsem objednaný na opravu ,ale mě se to nezdá.Jaký na to máte názor?Je to motor 1,4 16V 55kW.Když se motor rozjede ,tak už to nedělá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale jo hledal jsem ,ale našel samý MPI.Tak jsem radši psal o 16V.Jsem z toho rozladěný ,protože si taky myslím ,že je to těma nadzvihátkama.Ale oni nejdřív rozeberou rozvody.Pak pojedu domů a za dva dny tam budu zpátky protože to bude dělat znova.No prostě na palici! Nechal jsem si ještě přeměřit tlaky a tři jsou okolo 10 a čtvrtý je 8.Snad je to normální.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to normalne asi nebude tlaky by mali byt rovnake v ramci moznych odchyliek, u teba to znamena ze 3 valce palia a tahaju ako maju ale 4 sa flaka a moc im nepomaha, aku to ma akceleraciu, tah ? kolko ma ten motor nabehane km ?

p.s.: kompresia je 10,5

Editováno: , autor: houmr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale jo hledal jsem ,ale našel samý MPI.Tak jsem radši psal o 16V.Jsem z toho rozladěný ,protože si taky myslím ,že je to těma nadzvihátkama.Ale oni nejdřív rozeberou rozvody.Pak pojedu domů a za dva dny tam budu zpátky protože to bude dělat znova.No prostě na palici! Nechal jsem si ještě přeměřit tlaky a tři jsou okolo 10 a čtvrtý je 8.Snad je to normální.

Nejsi sám, komu to dělá, mrkni tady: http://forum.skodahome.cz/index.php?showtopic=6897

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím všechny.Mám tu problém: při studeném startu se na volnoběh ozývá z motoru takové cvakání.Známý mi tvrdil ,že by to mohly být nejspíš hydraulický nadzvihátka ventilů.Auto je ještě v záruce ,tak jsem zajel do servisu škoda a oni kontaktovali mladou boleslav co stím.Tam tvrdí ,že to bude nejspíš napínací kladka rozvodového řemene.Jsem objednaný na opravu ,ale mě se to nezdá.Jaký na to máte názor?Je to motor 1,4 16V 55kW.Když se motor rozjede ,tak už to nedělá.
000

Mě to dělá od 8000 km ,jak píšu vzáruce vyměněny všechny zdvihátka a pořád to samé.Neodstraněná závada v záruce. Nyní auto po záruce ale v pondělí mám domluvu se servisem poté co jsem kontaktoval skodovku. Ty to nezajímá protože je to prý věc servisu a servis neví co s tím. Mě se vedoucí servisu ptal co stím budu dělat? Tak jsem mu řekl že já nic ale snad oni tak uvidím v pondělí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem byl v tom autorizovaném servisu a vyměnili všechny ty nadzvihátka.Problém stále přetrvává ,ale pravda je ,že už to není tak výrazné jako předtím.Vše bylo v rámci záruky.Auto má najeto pouze 16500km.Nemohlo by to být olejem?Dali mi tam Valvoline 5W-40.Jinak motor jezdí pěkně ,neškube,táhne a spotřeba taky super.Město do 8l a dálky 5l. :help:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...