Přejít na obsah

Centrální zamykání - závady, problémy


S.o.n.n.y

Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...
to vypadá na zpřelámanej svazek kabelů co do vede do dveří. Mám to samý u řidičových a nejde mi ani stahování oken. Teda jde ale jen v určitý poloze při otevření

Řeším asi úplně to stejný. Zadní dveře za řidičem se postupně přestala úplně zavírat a nefunguje ani stahování okna. Jak jsi to vyřešil? :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, chci se zeptat, zda-li se s tím někdo setkal, při zamknutí vozu dálkovým ovládáním se někdy stane, není to pravidelné, že všechny dveře se zamknou, táhla zajedou, ale u řidiče cvakne dvakrát a vyjede ven. Alarm je zapnutý, při otevření dveří začne houkat, ale dveře nejsou zamčené. Musím znovu dálkou zamknout a pak zajede. Je to jen sem tam, ale kontrolovat třeba pokaždé,ať neodejdu od otevřeného auta. Podle mně asi odchází zámek, nevíte někdo? Dík.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, chci se zeptat, zda-li se s tím někdo setkal, při zamknutí vozu dálkovým ovládáním se někdy stane, není to pravidelné, že všechny dveře se zamknou, táhla zajedou, ale u řidiče cvakne dvakrát a vyjede ven. Alarm je zapnutý, při otevření dveří začne houkat, ale dveře nejsou zamčené. Musím znovu dálkou zamknout a pak zajede. Je to jen sem tam, ale kontrolovat třeba pokaždé,ať neodejdu od otevřeného auta. Podle mně asi odchází zámek, nevíte někdo? Dík.

Mikrospínač v zámku, Ko :rip:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Zdravím všechny. Stalo se mi, že jsem jedno odpoledne centrálem na DO odemykal auto na octavce r.v. 2003 a všechny se otevřeli vlastně odemkli mimo dveří u řidiče. Červené světýlko přestalo blikat ale dveře zamknuty. Táhlo zůstalo dolů. musel jsem otevřit dveře od spolujezdce. Zamykání taky stejný problém. Všechny dveře včetně kufru zamčeny, krom řidiče. Rozebral jsem dveře a chvíli se zamkli odemkli v poho pak zase ne a dnes to nereaguje vůbec. Všechny dveře OK ale řidič ne. Všechny zámky jsou zaslepené takže klíč nemůžu použít. Je to 1,9 TDI elegance r.v 2003 a vše je origoš. Je tam ve dveřích takový zelený mechanizmus. Poraďte co s tím, jestli to není jenom nějaká banalita.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, mám Octávku Elegance z roku 2003 a začal mě zlobit centrál - neustále mě sám zamyká :-). Nejdříve to dělalo jen při přejezdu nějaké nerovnosti nebo při silnějším zavření dvěří, ale teď to dělá i když je auto v klidu. Dokonce se mi stalo, že jsem ráno přišel k autu a sám cvakal central, že chce zamykat. Dioda ve dvěřích přitom bliká, že je Octávka správně zamčená.

Už mě to zlobilo loni na dovolené, ale pak to samo přestalo. Teď to začalo zlobit poté, co se měnil akumulátor.

Poradí někdo čím by to mohlo být?

Díky!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Skus rozobrat soferove dvere a popozerat kable co idu do zamku, moze tam byt nejaky skrat alebo co...

Zdravím, mám Octávku Elegance z roku 2003 a začal mě zlobit centrál - neustále mě sám zamyká :-). Nejdříve to dělalo jen při přejezdu nějaké nerovnosti nebo při silnějším zavření dvěří, ale teď to dělá i když je auto v klidu. Dokonce se mi stalo, že jsem ráno přišel k autu a sám cvakal central, že chce zamykat. Dioda ve dvěřích přitom bliká, že je Octávka správně zamčená.

Už mě to zlobilo loni na dovolené, ale pak to samo přestalo. Teď to začalo zlobit poté, co se měnil akumulátor.

Poradí někdo čím by to mohlo být?

Díky!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Příči může být více. Já jsem měl problém s konektorem řídící jednotky, která je umístěna ve dveřích pod motorem stahování oken. Do konektoru zatékala voda a piny byly zoxidované, jeden dokonce upadl.

V servise mi potvrdili, že to není neobvyklá závada. Přes řídící jednotku jdou funkce zámku a oken. Mě se dveře nezamykaly nebo nešly odemknout, za jízdy se mi stahovalo okno. Dokonce jsem musel dveře otevřít přes "tapecírunk" napojením napětí na dráty motorku zámku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

taky mi to občas zablblo a když už se to nechtělo zamykat v devíti případech z deseti, sundal sem tapec,plast vedle levý nohy řidiče(co je na něm přišroubovaná páčka otvírání kapoty) ,odpojil kabelový svazek vedoucí do dveří,rozříznul dveřní folii a vytáhnul svazek částečně ven.,ve dveřích je chycen ješte jednou nebo dvěma sponkama. V místě ohybu svazku byl jeden silnej kabel(sou tam dva silný) přelomenej a druhej takovej napraskanej. Přetáhnul sem přes něj smršťovací pásku sletoval a co nevidět se chystám na výměnu obou kabelů,ostatní byly krásně pružný. Projevovalo se to i tim že nešly stáhnout ani okna a nefungovalo ani osvětlení tlačítek stahování. A nekdy když se to zamklo,tak ta červená kontrolka vedle čudlíku taky nesvítila. Já šel najisto,páč se mi to už stalo na předchozím autě

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Chtěl jsem se zeptat u Škody Octávia rok. výr. 1998, TDi, při zamykání klíčkem s centálem se všechny dveře zamknou a u dveří u spolujezdce vyjede kolíček , a tyto dveře zůstanou odemčené. Musím opakovaně klíčkem zamkou a již zůstanou zamnuky všechny dveře. Ještě jsem se chtěl zeptat, jestli se dá přidat nějaké dálkové ovládání centrálního zamykaní .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám taky stejný problém akorát se nezavírají L zadní dveře musím taky opakovaně otočit klíčkem pak se zavřou.A někdy se rozsvítí imobilizer u dveří a někdy ne.Mam Škoda Octavia 1,6 55kw r.v.1998.

No tak u kterejch dveří Vám to dělá tak tam je v háji zámek a dálka se dá přidat ke všemu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lukascheck: to zas bude cennova darda :feve: musim menit u vsech zamky zrejme

To je ta elektronická jednotka.Zkus se poptat na jestli to někdo neumí opravit protože to je docela balík cca 3-3500,- za jeden.To je jeden z důvodů proč jsem na to kálel a jezdil stím - jen jsem musel občas vychytat abych to zamknul

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím,

Ja mám tiež tento problém (keď zamknem kľúčom nejdu zamknúť LZ dvere) a tak som rozobral LP dvere (iba ten ovládací panel na ktorom je ovládanie okien a zamikanie dverí ) a pozrel som sa na tú riadiacu jednotku. Keď som s ňou potriasol počul som ako je v jednom RELÉ dačo ulomené (asi kontakt) a tak som s toho vydedukoval že treba vymeniť to RELÉ (ibaže je zapajkované na plošáku). Tak neviem či kúpiť celú ovládaciu jednotku novú alebo sa pustiť do opravy.

RELÉ bude stáť zhruba 50.- a celá jednotka možno aj 3000.- :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

celi zamek sem vyndal a odskousel na druhych dveri a tam fungoval tak podle toho soudim ze je v poradku a to promnerovani ,ze sem namneril hodnoty na konektoru za spolujezcem a pak za ridicem tam nefunguje zamek ,a hodnoty byly stejne ,tak si myslim ze to bude konfortka ,ze nedava inpulzy nebo tak neco??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobry den vsem mam dotaz kopil jsem od znameho skoda octavia combi 1,9 TDI 66kw r.v.1999a mam problem se zamykanim jde o to ze jeden klic u ktereho tvrdi ze menil baterku moc nefunguje nasel jsem tady postup na synchronizaci tak to zkusim ale problem je v tom ze kdyz chci zamknout klicem tak se mi jednou z 10 zamknuti podari zamknout vsechny dvere ale vetsinou zamknu jenom dvere u ridice jako by klic vubec nefungoval nevite co stim ???

Zamykani pres klic (manualne) pouzivam z duvodu ze se kdyz podrzim klic v poloze zamykani stahnou se vsechny okna jde to nejak nastavit pres central na dalkove ovladani aby se okna stahla eventuelne stahla pri odemykani ??

Dekuji vsem za radu omlouvam se pokud je neco zmatene jsem uplny novacek a bez vasi pomoci asi dlouho budu dekuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk umístěno následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...