Přejít na obsah

Centrální zamykání - závady, problémy


S.o.n.n.y

Doporučené příspěvky

No tvoj problém so zamykaním by mohol robit mikrospínač zámku, preštuduj si Tuto

A s tým zatváraním okien cez dialkové sa tu tiež riešilo, pozri si Aktivace dálkového ovládání stahování oken

Ja to mám poriešené tak, že mám dorobený další autoalarm a tam bola možnost zatvárania okien dialkovým. Tak používam dialkové od alarmu na zamykanie aj zapnutie alarmu, a hned mi aj zatvorí okná. Origo dialku na klúči už nepoužívam, klúč mam iba na štartovanie ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdravím všechny. Stalo se mi, že jsem jedno odpoledne centrálem na DO odemykal auto na octavce r.v. 2003 a všechny se otevřeli vlastně odemkli mimo dveří u řidiče. Červené světýlko přestalo blikat ale dveře zamknuty. Táhlo zůstalo dolů. musel jsem otevřit dveře od spolujezdce. Zamykání taky stejný problém. Všechny dveře včetně kufru zamčeny, krom řidiče.

Zdravim, tak se mi stala stejná věc, jen ráno normal jsem odemkl dálkou, dojel do práce a při zamykání dálkou najednou neblikaly směrovky, se jdu podívat a u řidiče čudl nahoře ... jsem ho teda zamáčknul s otevřenými okny a pak dálkou vytáhnul okna ... jenže stejně při zamykání nebliklo ...

Kontrolka ve dveřích sice bliká, ale SAFE MODE nejede, jde otevřít auto zevnitř ...

Mikrospínač to asi nebude, protože ukazuje otevření dveří i světýlko ve dveřích bez problému ...

Poznatek poslední je takový, že při zamykání/odemykání klíčem to jde nějak ztuha, jako kdyby někdo něco do zámku narval ...

Nakonec teda musim zamknout dálkou a ještě navíc klíčem dveře řidiče a stejně nejede SAFE

Že by motorek centrálu? Teda jestli tam něco takového je ...

Neví někdo co s tim? :help: Zkoušel jsem prostříknout Konkorem a nic ... :help:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim, tak dneska jsem přišel na nefunkční ovládání zrcátka řidiče a dokonce mi přestala odpovídat komfortka, to auto snad pujde do šrotu, už mě to nebaví ... ještě kouknu na dráty pod volantem, dráty ve dveřích vypadají být OK, ale už fakt nevim ... :feve:

Je v okolí Pardubic někdo kdo rozumí elektrice? :help: Tipuju to na nějaký napájecí kabel a cca v místě, kde je společný, případně vedle sebe dva napájecí k motorku zámku a zrcátku ...

Nevěděl by někdo, jak by se to dalo třeba proměřit?

Editováno: , autor: peteres
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak toho se bojim, bych musel nechat proměřit někoho, kdo tomu rozumí, snad ještě přeci jenom podívám na ten mikrospínač, jestli není nějak zajebanej a objednal jsem od RME novej, při poruchách mikrospínače kluci měli podobné problémy ... jen se obávám že to ten skřípnutej drát někde asi bude už kvůli tomu že odešlo i napájení toho zrcátka ... :feve::kuk:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele zdravim resil jsem uplne stejny probelm, ted jsem akorat dorazil od Milhauska a ten prave promeril vsechny kabely a ejhle Pin T29/b19 byl uhnilej takze se na nej podivej je to v RJ dveri...jesli ho taky nemas uhnilej nebo neco jineho samozdrejme s tim kabelem...ale jak rikam uplne stejna zavada nefunkci zrcatko vcetne vyhrivani a nefunkci otevirani DO u ridice...preju hodne stesti :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dík za info, kéž by to bylo jen uhnilý, přepinovat není problém, až to budu rozdělávat, určitě se tam podívám, jen jsem zvědavej jak tu svorkovnici sundám, jsem na ni koukal posledně, ale nezkoumal, jak ji sundat z RJ kvuli umístění zespod tam bylo ho..o vidět, bude asi sranda ... :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dík za info, kéž by to bylo jen uhnilý, přepinovat není problém, až to budu rozdělávat, určitě se tam podívám, jen jsem zvědavej jak tu svorkovnici sundám, jsem na ni koukal posledně, ale nezkoumal, jak ji sundat z RJ kvuli umístění zespod tam bylo ho..o vidět, bude asi sranda ... :palec2:

Cus je to uplne jednoduchy to sundat je tam jen takova pojistka tu vysunes nahoru a pak to normalne vydas ten svazek z RJ dveri...ten pin byl uhnilej na tom svazku co jde do RJ...ale muze to byt prerusenej drat kdekoli jinde ale kazdopadne to bude urcite on chce to promerit a uvidis jak si na tom...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odkud je ten "Milhauska", chce to někoho, kdo ví co a kde měřit, podívám se na to o víkendu, zkusim mikrospínač a případně bych ho kontaktoval ...

Milhausek je tady na foru http://forum.skodahome.cz/index.php?showuser=7088, ale jinak je trvale v GB tak jako ja...ale urcite ti odpovi kdyz se ho zeptas..ten kabel promer na vicero mistech muze byt prerusenej kdekoli. No uvidis ja jsem pouze laik a prihlizel jsem jak to delal.. ;) sam bych to neudelal ani nahodou. :feve:

Myslim si ze pokud mas uplne stejnej problem, to je tedy nefunkci zracatko ridice a nejde ti otevirat zamek na DO a neblika safe lock bude to to same...a ne mikrospinac ten dela neco jineho.

Editováno: , autor: Ilja
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím,ja mám asi tiež podobný problém: Pred dvoma týždňami mi nefungoval zámok na vodičových dverách,neotváral ani nezamykal,pošprtal som sa v dverách tak potom fungoval,ale pred dvoma dňami to isté mi urobili zadné pravé dvere,nejak sa to rozchodilo keď som pár krát odomkol a zamkol s kľúčom a potom diaľkou,ale dnes som si všimol že mi ani raz nezavrie auto tak aby mi blikala ledka safe,takže terazho mám zavreté beztoho blikania,aj keď sa mi vidí ,že centrál zamyká na dva razy aspoň to počujem na ľavej strane auta. Môžu to byť tie kábly v dverách čo tu niekto písal ,zrkadlá fungujú..?Dá sa tá chyba diagnostikovať VAG-om????? Vďaka za odpovede:-) Octavia I combi 1,6 GLX 98

Editováno: , autor: Blackedition
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Blackedition: Zkus odpojit jeden zámek a zamknout a postupně tak pokračovat i u dalších zámků, dokud se po zamknutí nerozbliká safe, mohl by to být mikrospínač, při odpojení si komfortka myslí, že je zamčeno ... :palec2:

A teď já: O víkendu jsem se pustil do dveří, jen jsem nepočítal s tim, že mi nebude stačit na zámek bit T20 :aggressive: , takže dneska jsem koupil sadu šroubováků T20, abych se dostal k zámku a výměně mikrospíče a o víkendu znova ... Nicméně po rozdělání tapece jsem aspoň zkusil podívat se na motorek stahovačky a našel oxidaci kontaktů :palec2: , po prostříknutí jsem doufal, že bude hotovo, ale nestačilo ... ale pokrok přeci jenom, už v zrcátku něco bzučí při pokusu o pohyb :palec2: , ale jen bzučí a nehýbe se hajzlik jeden, tak nevim ... :help:

By mě zajímalo, co to nakonec bude ... kol100:wallbash:

(ještě postupně vyloučit: mikrospínač, studeňák v zámku a pak teda nakonec přerušení nějakýho toho kablu ...)

post-4692-1223999834_thumb.jpg

Editováno: , autor: peteres
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Haló, pomoc, kontrola VAGem před chvilkou a 01336 sporadicky (Svazek datové sběrnice komfortního systému 80-10 provoz po jednom vodiči), což přisuzuju promazání kontaktů v motorku stahovačky, ale nevim nevim ...

A co je asi horší, že se mi neozývá komfortka 46 - nelze navázat komunikaci ???

Pomóóóc ... :help::help::help::help:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj, nechápu, že to mají udělaný tak, že se tam dostane vlhkost, sice jsou kontakty zalitý do nějakýho žlutýho sajrajtu, jsem myslel, že to při dosednutí těsní jako guma a ono h... :aggressive: Ještě bych se pro jistotu měl asi podívat na stranu spolujezdce, ale už jsem měl tolikrát rozdělaný dveře řidiče i spolujezdce, že se mi do toho už fakt nechce ... :crutch:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk umístěno následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...