Přejít na obsah

Centrální zamykání - závady, problémy


S.o.n.n.y

Doporučené příspěvky

  • o 5 měsíců později...

Zdravím, má někdo zkušenost s problémem při zamykaní/odemykání dveří u OctavieI 1,6 GLX 1998 s centrálem a to při zamknutí od řidiče nebo pátých dveří nebo tlačítkem pro zamykání dojde k odemknutí dveří spolujezdce. Při odemykání jsou zase dveře spolujezdce zamčeny. K poruše došlo při současném odemykání dveří a "zabrání" za vnitřní kličku dveří. V servisu aniž by mechanik dveře rozebral nabízí výmenu celého mechanizmu zámku za cca 6000Kč.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Zdravím, má někdo zkušenost s problémem při zamykaní/odemykání dveří u OctavieI 1,6 GLX 1998 s centrálem a to při zamknutí od řidiče nebo pátých dveří nebo tlačítkem pro zamykání dojde k odemknutí dveří spolujezdce. Při odemykání jsou zase dveře spolujezdce zamčeny. K poruše došlo při současném odemykání dveří a "zabrání" za vnitřní kličku dveří. V servisu aniž by mechanik dveře rozebral nabízí výmenu celého mechanizmu zámku za cca 6000Kč.

Skus si zosynchronizovat centralne zamykanie. Ja som s tym maval problemy este na felicii, ked mi niekto rucne zamkol predne dvere, alebo ked podrzal klucku.

Nastup, zatlac oba cupliky a potom skus otvorit obidvoje dvere, pripadne to niekolko krat zopakuj. Keby sa cupliky "nechceli" dat naraz zatlacit, tak pouzi "primerane nasilie", musis presvedcit motorcek vo dverach, ze spravna je ta druha poloha. Ale zase nie, ze si tam nieco polames.

Alebo urob to iste, co bolo pricinou poruchy, ale na druhych dverach. ;)

Vymena celeho zamku je podla mna zbytocna a draha, pochybujem, ze Ti odisla RJ, pripadne zamok. Len bude rozsynchronizovana. :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mne sa zase zamyka cele auto, ale vodicove dvere nie, tie musim manualne klucom. Bol som s tym v servise, tie dvere rozobrali a vraj do nich zatekalo a zhrdzavela nejaka riadiaca jednotka, tak ju treba vymenit - vraj cca. 10 000 SKK... kol119 Je to mozne?

10kSk je trochu moc... Prinajhorsom si kupis druhu RJ tu, alebo niekde na vrakaci.

Skus sa pozriet do dveri, ze ake je to cislo dielu, pripadne sa spytaj toho servisaka, ze si to zozenies sam. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nazdar! Mne na Octe ostalo zamknuté zadné dvere. Nedá sa otvoriť ani zvonka ani vznútra. keď vznútra potiahnem kľučku, tak ten kolík sa vysunie, ale hneď sa zasunie dovnútra. A neviem to ani chytiť. Čo tomu može byť? Čo s tým, ani dvere neviem rozobrať..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nazdar! Mne na Octe ostalo zamknuté zadné dvere. Nedá sa otvoriť ani zvonka ani vznútra. keď vznútra potiahnem kľučku, tak ten kolík sa vysunie, ale hneď sa zasunie dovnútra. A neviem to ani chytiť. Čo tomu može byť? Čo s tým, ani dvere neviem rozobrať..

Bud rad, ze nezostali stale otvorene. lol Aku mas oktavku?

Asi Ti odisiel mikrospinac vo dverach (v zamku) a ono si to stale mysli, ze je zamknute. Jedine rozobrat dvere. Uz to tu bolo kedysi rozoberane, skus pohladat.

Skus to pri otvoreni zachytit kombinackami za ten cuplik ked vyskoci. :kuk:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Octavia 1.8T combi r.v.99. Nedá sa to chytiť, hneď to skoči naspať, to asi ťahá dole motorček.

No to som zabudol napisat, ze sam to nespravis... ;)

Otvor okno a kamos zachyti kombinackami.

Aj keď chytíš, nedá sa otvoriť. A neide mi ani elek. okno. Elektrikár mi to kukal, hovoril že Safe je zablokované. Ja ani neviem čo to je. Odpojil konektor na B stĺpiku, a ani tak neide. Hovoril že to neni elektrická chyba. Ale potom prečo neide ani okno?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Určitě se to už tady hodně probíralo, ale za hodinku, co tu hledám jsem nenašel topic, kterej by můj problém řešil, takže zakládám nový.

Mám Octavii rv. 1997 s originálním centrálem bez dálky. Fungoval celkem v pořádku, ale pak začal zlobit. Zadní dveře za spolujezdcem se při zamčení odmítaly čas od času zamknout, ale kupodivu přestaly zlobit, ale problém se přesunul na zadní dveře za řidičem. Při zamčení se všechny ostatní dveře bez problémů uzamknou, ale levé zadní čas od času zazlobily, ale pak zas třeba druhý den začaly fungovat. Pak to chvíli zase šlo a pak zas zrada. Teď už ale nefungujou asi 4tý den, tak je prostě nechávám zamčené a když je potřeba, tak je odemku zevnitř páčkou otevírání dveří a pak zas zatlačím čudlík zpět. Zámek normálně funguje, elektrika taky - okno jde stahovat v pohodě.

Otázka tedy zní, kde je problém - je to chyba ve dveřní jednotce? Může tam být i nějaká mechanická chyba mimo jednotku, zaseklé lanko nebo tak něco? Prosím o radu, jak se dopátrat příčiny tohohle otravnýho problému.

Jinak jsem si teda ještě všimnul, že po zavření dveří je u zadních pravých slyšitelný dozvuk, jakoby se zamknuly s krátkým spožděním, nebo jakoby nadvakrát... Tak jestli jste to někdo taky pořešil, uvítám radu i ohledně tohoto tématu.

Dík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neviem ako je to urobene na Octavii ale na Felde je tam ako pohon použity motorček so šnekovym prevodom a prave do toho prevodu keď sa dostane špina tak to raz ide a raz njde treba to skusit riadne vycistit a ak to pojde NEMAZAT OBYČAJNOU VAZELINOU lebo to pojde tak ako to islo pred tym pouziva sa tam specialna vazelina (a ta je dobre draha) kazdopadne vyčistiť

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Octavia 1.8T combi r.v.99. Nedá sa to chytiť, hneď to skoči naspať, to asi ťahá dole motorček.

No to som zabudol napisat, ze sam to nespravis... ;)

Otvor okno a kamos zachyti kombinackami.

Aj keď chytíš, nedá sa otvoriť. A neide mi ani elek. okno. Elektrikár mi to kukal, hovoril že Safe je zablokované. Ja ani neviem čo to je. Odpojil konektor na B stĺpiku, a ani tak neide. Hovoril že to neni elektrická chyba. Ale potom prečo neide ani okno?

Už som bol u iného elektrikára. Odpojil konektor na B stlpiku, vytiahol káble, všetky káble, čo idú do dverí sú holé /izolácia popraskaná/. VAG ukazuje chybu RJ dvere. Preto mi neide ani okno. Asi to vyhorelo, lebo to strašne smrdí.

Za koľko sa dá zohnať RJ dverí? Alebo koľko stojí nová?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
  • o 3 týdny později...
Ja mam to same, ale u řidiče ))

Tak u řidiče je to myslím normální, že se nezamkne.Je to udělané z bezpečnostních důvodů aby při nehodě šli otevřít dveře zvenku. Ale co jsem zkoušel tak někdy se zavřou někdy ne.Nevím čím to je, jestli když se to víckrát zamkne a odemkne tak se to nějak přenastaví?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk umístěno následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...