Přejít na obsah

střešní nosič Fabia Combi I


goya

Moje Fabia Combi má:  

26 hlasů

Nemáte oprávnění k hlasování v této anketě nebo k výsledkům hlasování. Prosím přihlašte se nebo zaregistrujte, abyste mohl hlasovat v této anketě .

Doporučené příspěvky

já mám taky HAKR (černý elox), sice zamykací příčníky na hagusy, ale po několika letech to je rezavé jako liška, takže doporučuji koupit v hliníkovém provedení. Jinak spokojenost

Ano pricniky v hliniku ale na hagusy.Na fabii bez hagusu jsou jen v kovu.Ty kovove staci vystrikat rezistinem a vydrzi taky neco.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moc na výběr toho opravdu není. Nemá někdo zkušenost s tímto nisičem? Firma se jmenuje Atera a nabízí tento model.

http://www.doplnkynaauto.cz/product_info.php/products_id/885

Jestli to chces na kombika s hagusema a nebudes si pak chtit porizovat nejake levnejsi nosice na kola,tak je to dobra volba.Ma ale velky zapor.Pricniky maji tloustku skoro 6cm a je tam teda omezen vyber nosicu kolo a boxu.

Jestli chces za dobry penize pricniky a nejuniverzálnejsi pouziti tak vem od hakru.

http://www.automotoprikryl.cz/detail.php?i...mp;xx_skupina=1

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli to chces na kombika s hagusema a nebudes si pak chtit porizovat nejake levnejsi nosice na kola,tak je to dobra volba.Ma ale velky zapor.Pricniky maji tloustku skoro 6cm a je tam teda omezen vyber nosicu kolo a boxu.

Jestli chces za dobry penize pricniky a nejuniverzálnejsi pouziti tak vem od hakru.

http://www.automotoprikryl.cz/detail.php?i...mp;xx_skupina=1

Existuje i varianta přímo na karoserii.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano ,ale ne v hliniku.jen kovove.Bud HAKR,PICCOLA-M a nebo Jetbag.

Asi půjdu do nosiče Jetbag. Volal sem do škoda servisu a tam mi řekli, že montáž hágusů výjde na 2500 Kč. K tomu navíc nové lišty (černé) 800 Kč kus. Takže 3800 hágusy + 1600 lišty + 2500 montáž. Takže celkem to dělá 7900 a to nemám příčníky. To je masakr.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi půjdu do nosiče Jetbag. Volal sem do škoda servisu a tam mi řekli, že montáž hágusů výjde na 2500 Kč. K tomu navíc nové lišty (černé) 800 Kč kus. Takže 3800 hágusy + 1600 lišty + 2500 montáž. Takže celkem to dělá 7900 a to nemám příčníky. To je masakr.

Ono jestli jsi zrucny a umis si na aute neco udelat sam,tak hagusy se daji tady na foru koupit kolem 2 tis. a montaz neni tak narocna, protoze diry by mely byt predvrtane.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prakticky - 2 tis hagusy na fóru (občas se ukážou) lišty použít původní a "udělej si sám" = 2tis.

Tak myslím si, že sem zručný, ale je mi divné, že můj dvorní automechanik co dělá přímo v servisu škoda mě to odmítá udělat doma. Asi to taková sranda nebude. Pokud to má být udělané pořádně, tak se zevnitř sundává (částečně) čalounění střechy. Auto mám ještě v záruce (1,5 roku) tak se mi do toho vůbec nechce. Ale dostal sem nabídku v jiném škoda servisu kde mi upraví podélné lišty. Cena potom činí 3800 hágusy + 1200-1300 za práci. To už se celkem dá a asi si to nechám udělat odborně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Zdravim,

shanim stresni nosic na Fabii Combi. JIz jsem neco pohledal na inetu, ale chtel bych poprosit o zkusenosti. Budu nechavat montovat hagusy LAH420001a a v servisu mi doporucili stresni nosice od Skody LAT071024

http://new.skoda-auto.com/CZE/SERVICE/ACCE...Fc%3D0000000059

Skrze planovanou koupi nosicu na kola od THULE, bych radeji preferoval THULE - komponenty 755 + 760 resp 860, uz jen abych nemusel kupovat nejake adaptery pokud tedy budu muset. Mimochodem je nejaky vyznamny rozdil mezi pricnikem ocelovym hranatym a hlinikovym aero s T-drazkou? Dalsi alternativy by mohly byt od HARKRa resp. JETBAG, ale tam je snad nejake zamykani do krize na dva zamky. Co byste dle svych zkusenosti tedy doporucili?

Predem dekuji za informace.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před pár týdny jsem příčníky kupoval. Koupil jsem "Jetbag" (nebo tak nejak se to jmenuje) za necelé 2000Kč. Je to původně Thule, ale teď se vyrábějí jako neznačkové s nižší cenou (Thule dělá nějaké nové). Podle prodavačky se tento nosič vyráběl a dodával právě pro Škodu, která ho pak prodávala jako originální příslušenství. Podle obrázku to vypadá stejně jako ten co mám já. Akorát mě stál míň peněz než ho nabízí Škoda. ;)

Upínání je takovým třmenem, který se protáhne pod hagusem a v podstatě ho celý obepíná. Přijde mi to jako lepší uchycení než u HAKRU, které je jenom přítlačné z vnější strany. Jinak JETBAG i HAKR se na hagusy montují bez nářadí.

Hakr má výhodu v tom, že se dá pořídit za daleko menší cenu. Mě ho nabízeli za cca. 900 bez zámku a 1100 se zámkem. Jetbag stál asi 1900. Má ale proti hakru ještě nějakou antikorozní ochranu na té tyči - nějaké zinkování či co... Hakr je jenom holá trubka z vnějšku potažená bužírkou. Takže když ho budeš nechávat na autě trvale (za deště) tak začne brzo reznout. Na Felicii jsem ho měl...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem videl na vlastni oci ten skodovacky nosic. Bylo to nekolik hromadek s napisem Skoda by Thule. Montovani vypadalo ze by mohlo byt rychle jen nejakym koleckem, zasunout zamek a krytku. Jo taky jsem slysel, ze levnejsi varianta od Thule je Jetbag, ale pry tam jsou pouze dva zamky do krize. Ty mas 4 zamky ?

Samozrejme nejakou kacku priplatim, aby se mi za chvili po strese neplazila liska :) Jo a kolik mas nosnost u toho Jetbagu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem videl na vlastni oci ten skodovacky nosic. Bylo to nekolik hromadek s napisem Skoda by Thule. Montovani vypadalo ze by mohlo byt rychle jen nejakym koleckem, zasunout zamek a krytku. Jo taky jsem slysel, ze levnejsi varianta od Thule je Jetbag, ale pry tam jsou pouze dva zamky do krize. Ty mas 4 zamky ?

Samozrejme nejakou kacku priplatim, aby se mi za chvili po strese neplazila liska :) Jo a kolik mas nosnost u toho Jetbagu?

To uchyceni jak popisujes to je ono. Zamky mam jen dva. na druhe strane je krytka jenom s cudlikem na zajisteni. Ale s tema zamkama... pokud ti to nekdo bude chtit ukrast, tak ten plast stejne rozlame sroubovakem a nosic sunda. Je to takove jen pro dobry pocit... pokud bych s tim jel nekam na dovolenou, tak by bylo "trochu" jistejsi dat tam misto toho kolecka obyc matici, nebo radeji dve a utahnout je kontra... Lepsi ma ty zamky vyreseny THULE na tech novejch nosicich - jsou schovany v te tyci, takze vylamat pujdou asi hodne blbe. Ale takovej nosic stoji kolem 5000Kc.

Ty zamky na JETBAG se ale myslim nechaji dokoupit... ...jako sada ctyr zamku.

Jinak tady v Praze na Plzenske ulici je dobrej obchudek. Pani je moc ochotna, vsechny nosice jsem si mohl vyzkouset primo na aute. Ma tam vsechny vzorky smontovane... Ukazovala mi nekolik let stary katalog THULE a v nem ten nosic, ktery jsem ja uz kupoval jako JETBAG.

Nosnost si uz nepamatuju, ale myslim ze to ma 75kg. Ale myslim, ze na Fabku stejne muzes nalozit jen 50kg, tak je to jedno.

Montovani je celkem rychle, jen si musis dat bacha na poskrabani strechy pri podvlekani toho trmenu pod hagusem. Staci trocha cviku... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...