Přejít na obsah

Letní pneu


Dan-zlin

Doporučené příspěvky

Zdar chlapáci.Nebudu zakládat nové téma a proto jsem to fláknul tady.

Takže kdo má jaké zkušenosti s letními pneu?myslím tím kvalita a výdrž.Musím něco koupit a nerad bych se zase seknul.Speciálně mě zajímají reakce od kluků co mají 18´´kola.

Já mám dunlop sport maxx(made in japan)225/40/18 a NEDOPORUČUJI!!!Najeto cca 17tkm a jsou na vyhození.Směs je hodně měkká a mizí před očima.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar chlapáci.Nebudu zakládat nové téma a proto jsem to fláknul tady.

Takže kdo má jaké zkušenosti s letními pneu?myslím tím kvalita a výdrž.Musím něco koupit a nerad bych se zase seknul.Speciálně mě zajímají reakce od kluků co mají 18´´kola.

Já mám dunlop sport maxx(made in japan)225/40/18 a NEDOPORUČUJI!!!Najeto cca 17tkm a jsou na vyhození.Směs je hodně měkká a mizí před očima.

Noo kámo, já mám taky Dunlop sport SP9000 a zatím dobrý ale je fakt že jsem asi 600km najel bez spravené geometrie ( lehce táhlo doprava) a pravá guma zevnitř má vzorek nižší než zvenku (ale jen ten bok) což teda za tak málo km se mi zdá že to je rýchle sjetý.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No na supu zatím 225/50/17" ale na ex-bmw 5 a ex-audi 6 jsem měl 18. 

rozměry 225/45/18 a 245/40/18 

Bridgestone Potenza RE50A ... skvělá guma ... sucho, mokro, hluk nizký .... rychle ubejvaj!  jako fakt rychle! měkká směs (BMW ... zadek 17000 km a předek oholenej 25000)

Pirelli P zero rosso ... sucho super, mokro lepší průměr, hluk nízký ... docela držej měli 30.000 a porád jsem byl na 3mm na překu a na 4mm na zadku audi když šla pryč.

Pirelli P zero nero ... sucho good, mokro super, hluk nízký ... vydřeli 35000 a byl jsem tak 3mm .... jeto na bmw (u bavoráka ten zadek trpěl moc)

momentálně na BMW 330ci  ... continental contact 3 235/45/17 a 265/40/17 ... super sucho, dobré na vodě, mám pocit, že je slyším, kraje trošku mizej :-) najeto 15 tkm.

S Dunlop též nemám dobré zkušenosti, nedoporučuji. Bohužel ani good year F1. Michelin Pilot sport jeto jen na 17" před continetal a příjemně měkká směs, sedělo to na vodě i suchu. 

Mimochodem jezdim docela rychleji, než je povoleno, tak se nedivte úbytku pneu :-)

Takže pokud váháš michelin nebo nokian, tak na léto michelin a na zimu nokian - mám nokian na zimu bmw a super lepěj :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám letní NOKIAN 225/45 R17 Z 94W XL MFS a nemůžu si vůbec stěžovat. Najeto cca 60 tisíc za 2,5 roku a na výměnu ani letos nebudou. Akorát teď koukám, že už se asi nedělají. Vidím v nabídkách jen NOKIAN 225/45 R17 ZG2 94W XL RFT - vypadá to na nějakou druhou generaci od roku 2008, podle popisu je to navíc runflat, jestl jsou tam další změny, kdo ví...

EDIT: Už blbnu, těch 60 tisíc je samozřejmě nájezd za celou dobu včetně dvou zim. Takže na nich jako na letních bude nalítáno tak 30-35 tisíc.

Editováno: , autor: Merk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to Jahan JFV: dobrá práce chlape.No zimní neřeším.Tam mám dunlopy ale v 16´´ a ty drží.Jedná se mi jen o léto.Takže buď ty micheliny a nebo vidím žes byl spokojen i s Pirelli.Těch 30tkm je dobrých.No díky za vyčerpávající odpověď.

To Merk: no koukám že i nokiany jsou držáky.Myslím že s takových 3-4 značek určitě vyberu.

Teď bych chtěl nějaké dvě gumy na dojetí sezóny(hodil bych je na předek) a v zimě bych koupil celou sadu něčeho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No raději doporučuji někde koupit něco trochu ojetého a relativně značkového, než koupit na dojezd pneu Vraník, či nějaké asijské noname kolem litru. 

Kamarád obul na MB nějaké levné 17" accelera  - kolo za 1200,- a z přetáčivé zadokolky udělal nedotáčivou zadokolku. Ty přední accelery mu utekly na suchu dřív než téměř na plátno olítané continentaly .... takže u levných gum počítat s horší kvalitou jízdy.

btw. Hledal jsem jen tak okrajově:

Bridgestone RE 050A 225/40 R 18 XL 92 Y .. 3155.-Kč | Continental SportContact 3 FR     225/40 R 18 XL ZR 92 Y .. 3184.-Kč | Pirelli PZero Nero     225/40 R 18 XL 92 W     .. 3.220,- Kč | Nokian Z G2 Letní 225/40 R18 92 Y 300km/h XL .. 3341.-Kč | Pirelli PZero Nero 225/40 R18 zesílené 92 W .. 3360.- | jediná z čínských, která se umístila v testu je tato značka, ale žádné osobní info o ní není.   Kumho KU31XL  225/40 R18    92Y .. 1. 942.

Takže pokud někdo ví o 4 nových michelinkách do 10.000, tak sem s nima :-))

Editováno: , autor: JohanJFV
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám taky překvapivou zkušenost s gumama Nexen. Na jaře jsem koupil od cosbyho kola luxon 18 a ty Nexeny na nich byly navlíknuté. Říkal jsem si, že to vyzkouším a uvidím, co to bude na autě dělat a v nejhorším že je přehodím na Continentály, které mám na původních kolech. Byl jsem s tím i na škole smyku, kde jsem je opravdu mohl extrémně otestovat a k mému překvapení se chovají nad očekávání dobře, jak na mokru, tak i na suchu. Na internetu se dají sehnat za cca do 2200Kč. Dokonce jsou psané jako celoroční. Mají teď najeto cca 12000Km a vzorek mají teď 5mm. Nechce se mi to opisovat, tak tady je na ně odkaz.

http://www.pneumatiky-barum.cz/nexen-n7000-225-40-r18-92w-celorocni-pneu/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pozor na to, Kumho není Čína, ale Jižní Korea. Pneumatiky dělají už 50 let, oficiální dodavatel do různých motoristických soutěží, jejich pneu montuje například i Mercedes. Ale ani já osobní zkušenosti nemám.

Děkuji za info, zase jsem moudřejší, možná proto je němci zahrnují do testu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám taky překvapivou zkušenost s gumama Nexen. Na jaře jsem koupil od cosbyho kola luxon 18 a ty Nexeny na nich byly navlíknuté. Říkal jsem si, že to vyzkouším a uvidím, co to bude na autě dělat a v nejhorším že je přehodím na Continentály, které mám na původních kolech. Byl jsem s tím i na škole smyku, kde jsem je opravdu mohl extrémně otestovat a k mému překvapení se chovají nad očekávání dobře, jak na mokru, tak i na suchu. Na internetu se dají sehnat za cca do 2200Kč. Dokonce jsou psané jako celoroční. Mají teď najeto cca 12000Km a vzorek mají teď 5mm. Nechce se mi to opisovat, tak tady je na ně odkaz.  

http://www.pneumatik...celorocni-pneu/

Zajímavé toto a co dělaj na dálnici za deště kolem 160 km/h? sedí to pocitově dobře a trakce nebliká, nebo to poplavává a hůře brzdí? když to srovnáš s continentalem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nepozoruju žádné problémy ani s trakcí, ani s plaváním. Samozřejmě čím víc bude ubývat dezén, bude to horší, ale počítám s tím, že tak max. do 2.5mm je nechám a pak půjdou dopryč. Přeci jen nejezdím pomalu a proč riskovat. Chovaly se super i na kluzné ploše při vyhýbacích manévrech. Několikrát jsem myslel, že při postupném přidávání rychlosti před manévrem to už nemůžu dát a fakt dobrý, neurval jsem to. Ty continentály taky dobrý, ale neměl jsem je možnost vyzkoušet v extrémních podmínkách, jako ty nexeny. Nemám to potvrzené, ale dělají je korejci údajně v licenci nokianu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem zatím koupil bridgestone potenza se slušným vzorkem(cca 5,5cm) tak uvidíme.Fláknul jsem to na předek.Týpek když mi to měnil tak zjistil že na pravém předním kole jsem měl prasklý kord.Pak mi kouknul na pravé zadní kolo a i tam je kord prasklý.Takže po výplatě jedu za ním a koupím i zadní pneu.Cena byla 800kč za kus což si myslím není nejhorší a jízda je úplně jinačí než na těch srágorách

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Potenza good :-) i jeta a 800.-- dobra cena

Jedna malá editace :-) Našel jsem ochotného testovače ... ted nám testuje pneu Kumho KU39 ... tak počkáme měsíc na jeho první pořádné testovací dojmy :-)

Editováno: , autor: JohanJFV
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...
  • o 5 let později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...