Přejít na obsah

Změna barev vozidel PČR


SKAJA

Doporučené příspěvky

No něco jsem četl na fóru, co to je zase za ptákovinu? Všechna bílá auta se budou stříbrnit nebo co?

Hlavně se bude nakupovat hafo nových, který už budou stříbrný no a ty novější bílý nevím, ale asi budou přebarvovat, protože přeci nemůžou jezdit dva vzory PČR :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to s tou stříbrnou metlou je děsná pítchovina. To zase někde přebejvá pár tun barvy nebo co ? Dyť to je zbytečných peněz navíc. Za to jim mohli koupit spoustu užitečnějších věcí. Langer je blb.

Je to cypovina jak hrom, asi to okoukali na Balkáně, tady maj dopraváci taky stříbrná auta...jinak mě se bílá/zelená líbí víc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už jsu k tomu pár příspěvků psal, tak mi to nedá, abych to i zde nezopakoval: stříbrná barva je barvou nejdražší a jsem si jistý, že to, co povídá zástupce Policie z Investičního odboru považuji za obyčejnou blamáž lidí: ten odbor mluví o tom, že: "auta se stříbrnou barvou se budou pak po odsloužení lépe prodávat", s čímž ale nemohu souhlasit, protože policejní vozy v Česku mají většinou "nakroutíno" běžně i 500.000 km a i když jsou pravidelně servisována, chtěl bych vidět maniaka, co za takhle "ojeté" auto dávno za hranicí jeho životnosti nabídne např. 50.000 CZK. když to někomu věnují za pár tisíc, bude to zázrak(!)

Proto je na místě dotaz, zda toto jednání nezavání jakousi korupcí a jsitě by mne zajímalo, kdo tuhle losovačku ála Karlovy Vary opět vyhrál..

Druhou blamáží bych nazval stav, kdy Investiční odbor Policie utrácí za tyhle "chujoviny" (dámám se omlouvám ;) tolik peněz z rozpočtu MV ČR, když dennodeně čtu komické zprávy samotných policistů o tom, že běžně jezdijou i v zimě na letních PNEU, protože nejsou peníze. A to nemluvím o nevhodných uniformách, pouzdrech na zbraně, atp.

Ve výsledku snad jen řeknu pravdu odvěkou: onu lepší POLICII nedělají auta (jejich vzhled a brava) ale kvalitní a profesionální zásahy samotných policistů. Ani ony samolepky "pomáhat a chránit" nepomohou udělat z podprůměrných policistů průměrné policisty, z těch průměrných pak policisty nadprůměrné. Jde o to, že by měl i zde platit onen selský rozum:

-tvrdě sankcionovat na silnicích všechny, jež se chovají jako piráti, nikoliv šikanovat běžné řidiče policistou, číhajícím s radarem za bukem u celudle "konec obce", jak se celý napnutý jako struna třese, abyste jel jen o pár km v průměru více než se smí. A to už nemluvím o příslušnících Městské Policie se základním vzděláním (8let ZŠ a 2 roky učňáku) jak s pistolí v ruce a sílou zákona v zádech "masírují" další běžné občany za to, když špatně na minutu zaparkujete, protože jste jen vysadili děti u školky..

-etc, etc, etc.

Ministr Langer (ODS) se tváří jako zástupce a zastánce velkých změn, ale s p. Husákem (Husák racing 180 km*hod-1 team) či p. Bublanem si může směle podat ruku a říkat si navzájem "brácho". Dosud tu totiž nebyl žádný schopný NADSTRANICKÝ ministr, který by přišel s logickou a NUTNOU restrukturalizací stávajícího složení Policie. Tedy aby především co nejdříve a co nejjednodušeji vyhnal ty z kanceláří na ulicu, aby i oni také naplnili ono heslo "pomáhat a chránit" :palec2:

Za sebe pak mohu jen říci, že v minulých volbách byl můj hlas pro ODS posledním. Topolánkovy excesy s Mašíny, nesmlouvavým protlačováním raradru navzdory silnému odmítání občanů, jeho vulgárním a arogantním projevem mne přesvědčily, že s tímhle GURU to naše země určitě nevyhraje. Budu volit Zelené, přijde mi to nyní jako to nejmenší zlo ve srovnání s ostatními: KDU-ČSL, ČSSD nebo ODS.

Děkuji za pozornost a přeji Vám všem příjemný den a co nejméně srážek s arogantními a nikdy NEOMYLNÝMI policisty..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty ojete PČR vozy snad ani do civilu do prodeje nejdou - vím, že je dostává převodem armáda a taky tady v Kosovu jich pár jezdí, takže nevím co to zas melou...

Ale určitě někdo k nim přístup má,můj bejvalej soused ze starého bydliště vystřídal takhle dvě Felicie-Combi a ted má i Oct.I,vždy je na tom vidět to vyšisované POLICIE - on ty auta neleští tak je to na tom vidět parádně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ofiko, ale nesmí takové auto být přihlášeno mimo složky PCR, takže se to nejspíš přihlašuje na jiné doklady, což je ....

Ale může, proč by nemohlo..už nám pár aut do registru takhle dorazilo..normálně odhlášeno na MV ČR a zaregistrováno jinde. Nešlo to kdysi, kdy PČR dostala nějakou serii favoritů, které nesplňovaly předpisy co se brzd týká, proto v tomto případě bylo nařízeno, že se nesmí dostat do běžného provozu..no a právě stalo se, není to tak dávno, co to bylo i v televizi, že snad údajně nějací dva policisti je dávali do bazarů. Jinak pokud vozidlo plní, co má, což dnes není problém, tak jde prodat i přihlásit jinde..záleží, pokud mu byl vystaven TP (to třeba armáda nemá). Ta vozidla, co u nás už proběhla, měla všechna výrobcem vystavený originál TP, žádné jiné papíry nepřipadají v úvahu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dva barevné vzory být mohou, viz příklad SRN, kde se z původní bílo zelené také přechází na stříbrno zelenou..a oba vzory existují vedle sebe. Pokud jde o následnou šanci u prodeje vyřazených aut..až se bude takové auto prodávat někde v bazaru, bude tak opotřebované a ojeté, tím jeho cena bude tak nízká, že je jedno, v jaké bude barvě. navíc služební auta se pohybují v takových podmínkách, že není problém utržit nějakou tu odřeninu nebo šrám..bílá opravit jde kdekoliv, se stříbrnou už se musí někam do lakovny a to jsou zase peníze navíc. Ono mi ale přijde, že zase něco, co je české a zažité nahrazujeme něčím horším, evropským..stříbrná je v současné době stále větším trendem po celé slavné EU.

Podle mně, když už se chce měnit barva, tak rozhodně ve prospěch viditelnosti..logo i barevné pruhy by určitě měly pod nasvícením "fosforeskovat", aby byla případně vidět i pozice auta (a nejen podle majáku). A hlavně by se tato vozidla měla v provozu odlišovat od ostatních podobně jako hasiči a záchranka. Jinak ještě mně napadá, že se tak po různu po Evropě zkouší místo modrých červené majáky. Kdesi jsem viděl studii, že např. v mlze je červený maják vidět o významný kus dřívě než ten modrý..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dva barevné vzory být mohou, viz příklad SRN, kde se z původní bílo zelené také přechází na stříbrno zelenou..a oba vzory existují vedle sebe. Pokud jde o následnou šanci u prodeje vyřazených aut..až se bude takové auto prodávat někde v bazaru, bude tak opotřebované a ojeté, tím jeho cena bude tak nízká, že je jedno, v jaké bude barvě. navíc služební auta se pohybují v takových podmínkách, že není problém utržit nějakou tu odřeninu nebo šrám..bílá opravit jde kdekoliv, se stříbrnou už se musí někam do lakovny a to jsou zase peníze navíc. Ono mi ale přijde, že zase něco, co je české a zažité nahrazujeme něčím horším, evropským..stříbrná je v současné době stále větším trendem po celé slavné EU.

Podle mně, když už se chce měnit barva, tak rozhodně ve prospěch viditelnosti..logo i barevné pruhy by určitě měly pod nasvícením "fosforeskovat", aby byla případně vidět i pozice auta (a nejen podle majáku). A hlavně by se tato vozidla měla v provozu odlišovat od ostatních podobně jako hasiči a záchranka. Jinak ještě mně napadá, že se tak po různu po Evropě zkouší místo modrých červené majáky. Kdesi jsem viděl studii, že např. v mlze je červený maják vidět o významný kus dřívě než ten modrý..

JJ, Hasiči chtěli používat kombinaci modrého a červeného majáku, bohužel to podle našich zákonů nešlo.

A s tou změnou vážně souhlasím jen pokud to bude ku prospěchu co se týká viditelnosti a ne jen proto, že se někomu stříbrná ůíbí víc než bílá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...