Přejít na obsah

Rádio Dance


Igor

Doporučené příspěvky

Na displeji se Ti musí objevit nápis PHONE a přepnout na linkové vstupy. Ten signál MUTE je buď 12V neb 0 jde to jednoduše měřit multimetrem ověř si to že to funguje ten drát z vývodu 10 připij juj střídavě na kostru/12 V napájení a musí se Ti rádijko přepínat :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na displeji se Ti musí objevit nápis PHONE a přepnout na linkové vstupy. Ten signál MUTE je buď 12V neb 0 jde to jednoduše měřit multimetrem ověř si to že to funguje ten drát z vývodu 10 připij juj střídavě na kostru/12 V napájení a musí se Ti rádijko přepínat :palec2:

ďaujem za inštrukcie, zajtra to odskúšam, na mutebox ide určite 12 V, ale na ten vývod pre pripojenie mute som to neskontroloval. MUTE sa na displeji nezobrazuje, tak predpokladám, že tam 12 V nebude..

Editováno: , autor: P. Funtik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak som bol dnes v autorizovanom servise Škoda, nech mi pozrú na diagnostike rádio DANCE, ale po dvoch dodinách mi oznámili, že rádio s nekomunikuje s autom. Podozrievajú chybné zapojenie.

Zapojené by to však malo byť dobre: (napájacia časť fakra most konektora)

pin 9 CAN H (oranžovo zelený kábel)

pin 10 CAN L (oranžovo hnedý kábel)

pin 12 zem svorka 31 (hnedožltý kábel)

pin 15 +12V svorka 30 (červený kábel)

pin 16 prepojený s pin 15 (v aftermarket príprave bolo len jedných stálych +12V safe som prepojil)

pin 13 zostal nezapojený

Káble sú z pôvodnej aftermarket prípravy - v napájacom ISO konektore zostali zapojené ešte 4 piny, jeden z nich +12V na kľúčiku som použil na paojenie HF sady

Mal som podozrenie , či nie je potrebné zapojiť pin 13 na K-Line ,ale po informácii to teda netreba,

Ešte mám otázku, či nie je problém prepojenie oboch stálych +12V na piny 15 a 16 (ale myslím, že +12V zo svorky 30 môže ísť aj po jednom kábli a rozdelené na dva piny konektora, alebo sa mýlim?)

Rádio po CANoch funguje (zapína, vypína, svieti), jediné čo nejde je GALA a taktiež nekomunikuje s diagnostikou

Tak už neviem v čom môže byť chyba?

Viem, že to riešim už dlho, ale stále mi to vrta v hlave, prečo to nejde a ani servis si nevie rady (asi také prípady neriešili)

V inom servise mi dokonca povedali, že asi mám Fabiu II facelift, preto nekomunikuje, potrebuje vraj novšie rádio (nap. swing), ale pri roku výroby 2009 to asi nebude FL, naviac podsvietenie palubky je zelené ako rádio a rovnako pri kúpe by som vedel, že ide o FL :-)

Editováno: , autor: P. Funtik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To napájení jde samo po jednom kabelu, na konci rozděleném na dva konektory je to z důvodu snížení proudové zátěže konektorů, proud se rozdělí do obou....to je celý důvod proč jsou dva :palec2:

Člověče fakt mě nic nenapadá proč Ti to nekomunikuje. Snad jestli není nějakej problém v rádiu ?? zkoušels to mute ??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To napájení jde samo po jednom kabelu, na konci rozděleném na dva konektory je to z důvodu snížení proudové zátěže konektorů, proud se rozdělí do obou....to je celý důvod proč jsou dva :palec2:

Člověče fakt mě nic nenapadá proč Ti to nekomunikuje. Snad jestli není nějakej problém v rádiu ?? zkoušels to mute ??

Mute som osdkúšal, úplne som ho odpojil od HF, funguje to tak, že na mini ISO pine č. 10. kde je mute je stále napájanie okolo +4,8V, skúšal som tam pripojiť +12V a nič sa nestalo, keď som naň pripojil zem, zak sa zaplo MUTE radia aj s popisom PHONE na radiu. Keď som funkciu MUTE na rádiu vypol, tak to na zopnutie s kostrou nereagovalo, je to tak ako by to malo byť. Teda mute na DANCE funguje tak, že sa spína kostrou. Neviem, či je to tak na každom rádiu, alebo je to iné.

HF sa so speakerboxom zrejme na mute pin nezapina kostru, to je cele. Chcem zohnať iný napajací kábel na HF, aby som ten pôvodný nemusel zničiť. Potom to celé skúsim zapojiť bez speakerboxu. Možno potom bude spínať aj mute. Zapojenie linkových vstupov z repro vystupu by malo ísť. Nerozumiem len tomu, že na diagnostike bolo to radio nepristupné. Mám už len podozrenie, že diadiaca časť nefunguje, len mi je divné, že všetky ostatné funkcie sú v poriadku. V podstate nefungule len GALA funkcia

Ešte nám jednu otázku, ak potrebujem na kábel so stalym +12V pripojiť ďaľsí káblik a zapájkovať ho k nemu, môžem to urobiť aj pod napätím (+12V), lebo mám na autobaterii odpojit aspoň kostru?

Editováno: , autor: P. Funtik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja si poistku radšej vytiahnem :-)

Čo sa týka toho MUTE pripojenia, môže byť mute káblik pod stálym +12V? Lebo len pri MUTE sa mení na zem, inak som na pine HF sady nameral stálych +12V, neviem, či to je v poriadku, nebude to vybíjať baterku?

Naviac z MUTE pinu rádia som nameral niekolko voltov, teraz by som tam mal pripojit +12V

Ja by som prepokladal, že by tam mala byť zem a len pri mute by sa pustilo +12V na MUTE pin radia

Editováno: , autor: Blacky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 2 měsíce později...

AUX vstup je konektor na středovém panelu u ruční brzdy (u vozidel s radiem montovaným již z výroby). Použitelný kabel by mohl být např. tento: http://www.belkin.com/uk/IWCatProductPage.process?Product_Id=488686

nebo jakýkoliv podobný stereo kabel s konektorem JACK 3,5mm na straně AUX vstupu a na straně zdroje audia signálu konektor dle použitého zařízení.

post-67222-0-35307300-1317361059_thumb.j

Editováno: , autor: Salus
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak pak buď servis a nechat dodělat AUX vstup, ale nejlépe udělat si to sám, není to nic složitého. Dvoužilový stíněný kabel připojit na svorkovnici radia: Svorkovnice "B" pin č.1 = AUX vstup Levý kanál, pin č.2 = AUX stínění (kostra), pin č.7 = AUX vstup Pravý kanál (obsazení svorkovnic podle přiložených obrázků). Druhý konec kabelu buď osadit konektorem pro Tvoje MP3, nebo lépe udělat AUX zásuvku, tak jako je v origo provedení, tj. 3,5mm stereo JACK zásuvka umístěná ve středovém panelu, nebo někde jinde kde Ti bude vyhovovat. Pak už stačí na radiu DANCE podle návodu aktivovat a nastavit přehrávání z externích zdrojů (pokud návod nemáš - je přiložena část týkající se aktivace vstupu z externího zdroje signálu)

post-67222-0-57685200-1317578217_thumb.j

post-67222-0-62651000-1317578230_thumb.j

post-67222-0-36724300-1317578244_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čavte

mám problém s autorádiom Dance, samo od seba sa zapína :D

Keď je zapnuté ide v pohode, len keď vypnem motor a vytiahnem kľúč sa vypne a hneď nato sa zapne... zaujímavé je aj to že ho mám nastavené že keď ho zapnem aby bola hlasitosť na 7, ale keď hrá a hlasitosť stlmím na 0 vypnem ho a zase sa samo zapne :D tak je hlasitosť stále na 0.

Nemal niekto niekedy podobný problém ?

Diki

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
  • o 2 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...