Přejít na obsah

Rádio Dance


Igor

Doporučené příspěvky

Zdravím.

Chcem sa opýtať, akú máte skúsenosť s funkciou Gala v radiu Dance- malo by to podľa rýchlosti zvyšovať - znižovať hlasitosť. No nech to nastavím akokoľvek, nič sa nedeje. Neviete v čom by mohol byť problém?

Druhá prosba o radu - mal som v roome pôvodne len predné repro. Dal som si v škoda servise domontovať zadné, no zistil som , že výškové repro v zadných dverách nemám, a ak nastavím na rádiu len zadné repro - hrajú o dosť tichšie ako predné. Viete mi poradiť aké výškové repro dať do zadu , a či je potrebná aj výhybka?

Vďaka.

no co sa tyka GALA tak ja to mam na 6ke a ide to asi okolo 90hore neviem presne a samozrejme ked sa spomalí tak sa stisi

a co sa tyka tej druhej tak ja som domontoval do zadu repro a ties sa mi zda ze je to tichsie ako v predu a mam tam aj vyskace a aj výhybku ale da sa to aj cez kondik keby si chcel je to aj jednoduchsie :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Ahoj.Me prestal Dance prehravat MP3, zniceho nic behem jizdy. Vypalenym CD to asi nebude, na to same CD jsem vypalil Audio stopy, ty prehral bez problemu.Ta nevim cim to??

Napada me jedine nejaka krpa v SW?Nevi nekdo jak upgradovat firmware(treba pomoci CD,..)?

Takze nakonec pomohlo odpojeni-pripojeni baterie kdyz v servisu delali nejake opravy.Je to divne, kazdopadne ted uz Mp3 frci bez problemu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Trochu jsem hledal a nic, tak snad poprvé.

Poslední dobou na mě bafá dopravní zpravodajství z Vltavy. Přitom ale žádné není. Navíc začalo rádio svévolně během přehrávání CD přelaďovat na úplně jiné stanice (které ani nejsou uložené). Výsledek je ten, že zelená vlna je poměrně vzácností. Neví někdo, co s tím?

Jak zakázat rádiu, aby se přelaďovalo na jiné stanice (ne vysílače!)?

Má někdo taky problém se zapínáním TP, když žádné zpravodajství zrovna není?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Jestli ono se vůbec na ČRo 3 - Vltavě vysílá RDS s TA informací a ten obvod ti nespouští nějaká jiná složka. Zkus naladit ČRo 1 - Radiožurnál a trochu to procvičit, tam TA na 100% je a chodí spolehlivě. Kmitočty vysílačů i jejich poloha jsou na webu Českého Rozhlasu. Je taky možnost, že odpojením baterky se rádio vyresetuje a natáhne si defaultní hodnoty, na kterých to zlobit nebude - sice budeš muset znovu ukládat stanice...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Čaute chlapy, nemáte někdo schéma zapojení radia dance??? nemyslím ted reptroduktory ale napajecí konektor nemám k radiu návod a na radiu je to celkem poškrábané nejde přečíst celkem ted s tím zapasím a nerad bych ho odkouřil dík moc a případně kdyby měl někdo ty iso konektroy rád koupím díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

na jaké plachetnici to máš zapojený?Máš tam baterku na stálo,nebo ji vyndáváš? :palec2:

ani se neptej :-D napasoval jsem to do své octavie I. jako hraje bezvadně vypadá bezvadně jen jsem ještě asi nevychytal všechny mouchy, jako je například to heslo ano trvalé + mám na safe stanice si to pamatuje tak to bude nejspíš správně a spinaný kontakt mám na tom U/+ nebo tak nějak a další menší moucha kterou taky hodlám vyřešit a za radu bych byl vděčný je že cca po 10 minutách radio zhasne jako podsvícení jinak rádio hraje dál tak kdyby někdo něco budu rád:-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No to budeš mít asi smůlu, neboť vypínání tohoto rádia a ovládání osvětlení se děje po sběrnici CAN.... tzn. je trvale pod napětím a po sběrnici mu příjde informace o zapnutí a vypnutí podle toho jestli je volant odemčen neb zamčen, a dále se po sběrnici dozví jestli je zapnuté v autě kde už hrálo nebo ne a podle toho chce nebo nechce kód..... Obávám se, že ani CANová Octavia I Ti s tímto rádiem nebude komunikovat

J.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Rádio DANCE nemá RCA konektory, musíš použít buď převodník¨, neb zesilovač s vstupy pro signál pro reproduktory tzv HIGH LEVEL :palec2: myslím že ovládání zesilovače by šlo použít z 12ti pin konektoru pro ovládání changeru.... někdo to někde psal v souvislosti s zapínáním handsfree

J.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Přes VAG není třeba jen třeba kdyby jsi chtěl upravit počet repro. Stačí zapnout a vložit PIN

chcel by som sa spýtať, či má niekto skúsenosti s prerobením afrermarket prípravy autorádia na fabii II na originálny fakra most kokektor.

Prepinoval com konektory na fakra konektor 8 pinov repro, napájanie 2 x trvalých +12 V zem a CAN-H, CAN-L. Radio je zapojené v poriadku,

riadenie cez CAN beží či už vypnutie, alebo zapnutie, či svietenie.

Moja otázka je, či som mal zapojiť aj pin č.3 z pôvodného ISO konektora na PIN č. 13 na fakra most konektore. malo by ísť o diagnostický K-line kábel, no nie som si na 100% istý

Na tom pine je 12 V. Aftermarket príprava tam bola po zakúpení nového auta.

Na diagnostike mi v servise hovorili, že rádio tam nevidia, zapojenie konektora neriešili, zrejme predpokladali, že je kompletné.

Neriešil by som to, keby mi fungovala aj funkcia GALA. Vedel by mi niekto poradiť, či je to zapojené dobre, alebo rádio potrebuje mať zapojené aj K-Line?

Naviac mám pripojenú bluetooth handsfree sadu a ani mue na rádiu nejde - mute funguje tak, že sa prepínajú repro na HF sadu, no na rádiu sa nič nezobrazí, (cd sa nevypne)

nemá o mute informáciu, hoci je mute kábel pripojený

V autorizovaných servisoch (bol som až v dvoch) sa s tým moc nechcú zaoberať, lebo rádio funguje a oni to neriešia :-(

Ďakujem za všetky informácie

Peter

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K-line se do FAKRY nikam nezapojuje, moderní origo rádia komunikují výhradně po CAN bus. A dráty Ti musí zbýt 4 : k-line, signál o rychlosti, signál o sepnutí osvětlení a signál o odemčení volantu...... Gala musíš mít mj nastavené v rádiu. A teď přemýšlím jestli ho musíš mít u staré FII mít nakódované v Gatewayi, u faceliftu zcela jistě, jinak o rádiu auto neví....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K-line se do FAKRY nikam nezapojuje, moderní origo rádia komunikují výhradně po CAN bus. A dráty Ti musí zbýt 4 : k-line, signál o rychlosti, signál o sepnutí osvětlení a signál o odemčení volantu...... Gala musíš mít mj nastavené v rádiu. A teď přemýšlím jestli ho musíš mít u staré FII mít nakódované v Gatewayi, u faceliftu zcela jistě, jinak o rádiu auto neví....

ďakujem za odpoveď, tak som to zapojil dobre, len s tym K-line som si nebol istý, ale radšej som ho nezapájal a asi som urobil dobre. Zostali mi naozaj 4 kable. Jeden z nich (signal o odomknuti volantu) som využil na pripojenie bluetooth handsfree sady (v servise mi pripojili priamo od poistkovej skrinky), ale pri vypnuti mororu sa vypla aj HF sada, teraz sa drží kým je tam kľúčik, akurát tento káblik bol tenší ako stálych +12V, ale myslím, že na napájanie HF sady netreba hrubé vedenie, nakoniec, používa aj stálych +12V

Neviem čo sa zapája na pin č. 13 na autorádiu DANCE? Podľa schémy je to označené ako *DANCE a na nete som našiel, že tam ide riadiaci signál.

Čo sa týka GALA, mám ho na rádiu nastavené, skúšal som viacero volieb, teraz je na 9, ale nereaguje, zrejme ho bude potrebné nakódovať v servise, tam mi však povedali, že rádio na diagnostike nevideli, preto som si aj nebol istý s tým diagnostickým K-line. Hnevá ma, že sa tým musím zaoberať sám a autorizovaným servisom sa do toho nechce, ani tomu, kde som kupoval auto, ani konkurenčnému. Ľahšie je povedať, že to nejde, že je to iná verzia a je vybavené. V diskusiách som však čítal, že sa mnohé dá urobiť, len keď je snaha.

V každom prípade sú všetky tieto informácie pre mňa cenné, lebo som poloamatér, a radšej si jednoduchšie úpravy urobím aj sám. ďakujem za pomoc. S funkciou GALA teda asi bez diagnistiky neurobím nič? :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Který PIN 13 ? na jakém konektoru ? jsou tam dva po 8 (napájecí a repro) a dva po 12 vstup (pro aux, changer a TEL IN, mute). nemáš přehozené CANy or/h LOW or/z HIGH ale to by zas nekomunikovalo vůbec..... Když si vzpomenu tak zítra prověřím jak to je s tím kódováním u předface.

Máš auto předfaceliftový ???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Který PIN 13 ? na jakém konektoru ? jsou tam dva po 8 (napájecí a repro) a dva po 12 vstup (pro aux, changer a TEL IN, mute). nemáš přehozené CANy or/h LOW or/z HIGH ale to by zas nekomunikovalo vůbec..... Když si vzpomenu tak zítra prověřím jak to je s tím kódováním u předface.

Máš auto předfaceliftový ???

Mám Fabiu II Clasic r.v 2009 (teda asi Predfacelift )

Priložil som fotografiu nalepky zapojenia DANCE - nevedel som zapojenie pinu na napajacom konektore na fakre je to pin c.13- oznaceny na radiu hviezdickou ako *Dance .

CANy mám urcite v poriadku, ved inak by to nefungovalo vôbec.

Radio komunikuje na klucik zapalovania aj na zapnutie svetiel, akurát GALA nejde a z HF sady zatial nefunguje mute a TEL IN vstupy HF sadu mam zapojenu cez mutebox - prepinajuci repro. Ale mam malo pouzivaný HF mr Handsfree BC6000m PRO. Chcel som povodne Parrota, len v servise ma prehovorili na tento, vraj je spolahlivejsi, ale nema prilis vela funkcii, tak sa na nom ani nema so pokazit :-)

Ide mi teda na radiu o funkciu GALA a ovladanie hlasitosti HF radiom + mute radia, nie iba cvaknutim repro.

post-64175-0-30954000-1306440628_thumb.j

post-64175-0-29653400-1306440673_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

13 není v originální přípravě nikam zapojená, ještě mě napadá ohledně HF, jestli máš v DANCE funkci tel. mute aktivovanou (nevím jak dance ale u streamu se to právě nechá vypnout) v menu nastavení

vďaka za info, lebo som si s tým lámal hlavu, dosť mi to pomohlo, aby som to nemusel riešiť. GALA bude asi fungovať až po povolení na diagnostike, ale to musím zájsť do servisu :-(

HF mám v menu rádia povolenú, ale ešte musím zistiť, či HF posiela po žltom kábli mute signál na odpojenie rádia, aj keď je zapojený mutebox.

V manuáli sa píše, že zapojenie mute kábla je voliteľné, ale keď som ho zapojil do zeleného mini iso konektora na rádiu na pin 10, tak odozva nebola žiadna. neviem, či sa dá mute signál zmerať.

HF vypína na rádiu len repro, ale na displeji sa nič nezobrazí, ani nepauzne CD. Mám v pláne nepoužívať ten mute box, ale len linkové vstupy na repro výstup HF sady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...