Jump to content
MikiXX

Demontáž kolečka od bederní opěrky

Recommended Posts

Už to tu jednou proběhlo. Jedná se o demontáž ovládacích koleček na bederní opěrky kvůli nasazení potahů. Na CD, které bylo dodáno s potahy to vypadá jednoduše. Prostě zabrat, ale v reálu to jaksi nejde. Mám Octavii 2004 2.0 a když zaberu pořádně, tak to kolečko jen povysunu, ale dál zůstáva napevno přidělaný. Navíc teď, co jsem ho zacakl spátky, dochází při otáčení k jeho "vyšroubování", ale ne úplně. Protě jen trčí ven. Když jsem do toho koukal z blízka, tak v kolečku zůstává bílý plast, který se vyšrouboval z bílé plastové hřídelky a jakoby trčí na jejím konci. Síla už nepomáha, auto se jen houp na tlumičích. Tak už vážně nevím Není v tom nějaký fígl ? Nerad bych to vyrval i s bederní opěrkou :help:

Dík za případnou pomoc.

Mě kolečko odpadlo samo od sebe ještě v záruce a nové se tam jenom nacvaklo, takže podlě me jen hrubá síla a asi si pomalu můžeš objednat ve škodovce nové, prt. tam pak nebude pořádně držet.

Tak jsem to vzdal a zajel do servisu. Obě kolečka demontáž vydržela, takže já jdu na sedadla rvát potahy. Potvrdili mi, že je to o síle, ale opravdu nevím nevim. Povedlo se mi ty kolečka nějak vyšroubovat, že držela na bovdenu, což asi nebylo správně. Každopádně jsou teď dole. Pro změnu jsem ale zjistil, že přestalo fungovat vytápění sedadla řidiče, takže s potahem na sedadlo řidiče budu muset asi stejně počkat :angry:

Tak jsem to vzdal a zajel do servisu. Obě kolečka demontáž vydržela, takže já jdu na sedadla rvát potahy. Potvrdili mi, že je to o síle, ale opravdu nevím nevim. Povedlo se mi ty kolečka nějak vyšroubovat, že držela na bovdenu, což asi nebylo správně. Každopádně jsou teď dole. Pro změnu jsem ale zjistil, že přestalo fungovat vytápění sedadla řidiče, takže s potahem na sedadlo řidiče budu muset asi stejně počkat :angry:

Tos vytočil půl toho mechanismu :)

To asi jo :huh: Jsem hold typ technický, ale na sedadle spolujezdce (a vzadu) ty "kožený" potahy vypadají obravdu skvěle :palec2:

Zdravím a mám dotaz jak mám sundat růžici k ovládání bederní opěrky ? Pokoušel jsem se to sundat tahem a tak to nejde není na to nějaká finta ?

Pokud si pamatuji spravne, tak jsem to sundaval jen tahem. Ani v dilenske prirucce se o tom nic nepise. Pokud to neslo tebou pouzitou silou, pujde to vetsi silou. :-)

Ano ,pravdepodobne iba ťahom. Mne to ide lahko dole ,nakolko niekto to sťahoval a praskla mu ta plastova  objímka. 

Screenshot_20200112_203821.thumb.jpg.5b562f07bea1487fa503968f4283a2bd.jpg

Screenshot_20200112_203846.thumb.jpg.93ce4cfd3b7ae5fc1c6f012115d30104.jpg