Přejít na obsah

Střešní nosič (zahrádka)


AntonioB721

Doporučené příspěvky

Ahoj chlapi máte někdo zkušenost se střešní nosičem? Koupil jsem originál škoda uzamykatelné na fabii II namontoval dle návodu a pak to přišlo asi od 70 km/h se ozívá ze střechy nesnesitelný hučivý zvuk,asi tak jako kdybych měl na střeše hromadu trubek a jel tak 200. Prolezl jsem ty nosiče celé jestli není v konstrukci nějaká díra nebo něco co by mohlo to hučení vyvolávat ale nic jsem nenašel zatím jsem neměl čas se stavit v salonu a zeptat se na to máte někdo podobnou zkušenost?

post-11681-1204871211_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj chlapi máte někdo zkušenost se střešní nosičem? Koupil jsem originál škoda uzamykatelné na fabii II namontoval dle návodu a pak to přišlo asi od 70 km/h se ozívá ze střechy nesnesitelný hučivý zvuk,asi tak jako kdybych měl na střeše hromadu trubek a jel tak 200. Prolezl jsem ty nosiče celé jestli není v konstrukci nějaká díra nebo něco co by mohlo to hučení vyvolávat ale nic jsem nenašel zatím jsem neměl čas se stavit v salonu a zeptat se na to máte někdo podobnou zkušenost?

mam ty same na roomstru,a jsou v pohode.... jen to mam na hagusy. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak to je síla dřív jsem měl na jiných autech taky nosiče ale nečím podobným jsem se nesetkal ale ty nebyli od škodovky ;)

hmm ja mam taky hagusy a pak thule pricky a hucej jen trosicku. Mnoo lapidarne receno, kdyz na nich nemas naklad, tak je sundavej. Prakticky predpokladam, ze vybrujou, tak je svaz k sobe a lehce utahni, tim by si mel zmenit (zvýsit) reonancni frekvenci a melo by to prestat, nebo to uz nebude tak hlubokej ton.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj chlapi máte někdo zkušenost se střešní nosičem? Koupil jsem originál škoda uzamykatelné na fabii II namontoval dle návodu a pak to přišlo asi od 70 km/h se ozívá ze střechy nesnesitelný hučivý zvuk,asi tak jako kdybych měl na střeše hromadu trubek a jel tak 200. Prolezl jsem ty nosiče celé jestli není v konstrukci nějaká díra nebo něco co by mohlo to hučení vyvolávat ale nic jsem nenašel zatím jsem neměl čas se stavit v salonu a zeptat se na to máte někdo podobnou zkušenost?

Mne takhle kdysi silene hucela ( no mozna spis rezonovala ) zahradka na OI od Hakru kdyz tam byly jen pricniky. Stacilo dat jeden nosic kol a bylo ticho. Tak jestli jsi to zkousel jen s pricnikama, tak zkus nasadit nosic ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Teraz riesim dilemu precnych nosicov na hagusy. Domnieval som sa, ze ak budu hagusy tak priecne nosice budu otazkov okolo 2 tisic, ale chcu za ne takmer 6 tsic. Na fabii som mal nosice, ktore sa ukotvovali ako kliestiny do stresnej konstrukcie a boli bezproblemove, v cene 1600 Sk, Existujem nejaka moznost hagusy vyhodit a dat tan normalne obdobne priecne nosice alebo zohnat priecne nosice na hagusy za normalnu cenu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jozef: Na Roomster pokiaľ dobre viem, neexistujú žiadne nosiče, ktoré by šlo použiť bez hagusov. Originál škodovácke príslušenstvo je drahé, v tom máš tiež pravdu. Ale úplne bez problémov by na hagusy mali ísť použiť ľubovoľné lacné a neznačkové priečniky. Skús sa poobzerať po rôznych obchodoch s autopríslušenstvom, v Tescu na Zlatých Pieskoch je vcelku veľký Forstinger, mohli by tam mať dosť bohatý sortiment...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teraz riesim dilemu precnych nosicov na hagusy. Domnieval som sa, ze ak budu hagusy tak priecne nosice budu otazkov okolo 2 tisic, ale chcu za ne takmer 6 tsic. Na fabii som mal nosice, ktore sa ukotvovali ako kliestiny do stresnej konstrukcie a boli bezproblemove, v cene 1600 Sk, Existujem nejaka moznost hagusy vyhodit a dat tan normalne obdobne priecne nosice alebo zohnat priecne nosice na hagusy za normalnu cenu?

je to ak mam THULE, jeste z dob formana, a ty stali 8000 Kč. nedam na ne ale dopustit. Neznackovy sezenes levne, ale otazka je co vydrzej, poptal bych se znamejch, at nekoupis nejakej smejd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

koukni na inzeráty,dají se koupit hliníkový Thule za slušný peníze.Já to udělal taky tak,origo stojí 3500 a Thule 4500.Paskvily z Tesca apd. bych nekupoval.Dobrej by mohl být taky Hakr alu,na netu jsem ho viděl myslím za 2500,chce to hledat.Já koupil Thule 755 za 2500 a super.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Mám bohatou zkušenost. Ve škodovce mi prodali Hakr, který hučel, ale když jsem dal rakev tak to přestalo. Už jsem jim ho vrátil, protože pracky, které se dávají do dveří má ze dvou dílů, je to nýtované a ty nýtky se mi po dvou tisících km otiskly nesmazatelně do laku, takže bonusem mi museli stříkat střechu nad dveřmi až ke žlábkům. Ani nediskutovali. Teď mi prodali originál Thule pro Škodu a prázdný taky hučí, ale neničí lak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám bohatou zkušenost. Ve škodovce mi prodali Hakr, který hučel, ale když jsem dal rakev tak to přestalo. Už jsem jim ho vrátil, protože pracky, které se dávají do dveří má ze dvou dílů, je to nýtované a ty nýtky se mi po dvou tisících km otiskly nesmazatelně do laku, takže bonusem mi museli stříkat střechu nad dveřmi až ke žlábkům. Ani nediskutovali. Teď mi prodali originál Thule pro Škodu a prázdný taky hučí, ale neničí lak.

Zdravím, o tom HAKRu také přemýšlím, ale to co píšeš je nemilé... :feve:

Můžu se zeptat, kolik Tě stály a jestli to byly ALU nebo normální černé? Díky za odpověď

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Ten Hakr měl příčník hliníkový, ale zbytek byla mizerně povrchově ošetřená ocel. Zajej jsem do Itálie a zpátky a ve spojích už rezavěl a navíc ta střecha. Ten nový Thule je taky hliník, ale provedení-myslím dílenské zpracování je nesrovnatelně na jiné úrovni. Stál ve škodovce myslím 4300Kč.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj chlapi máte někdo zkušenost se střešní nosičem? Koupil jsem originál škoda uzamykatelné na fabii II namontoval dle návodu a pak to přišlo asi od 70 km/h se ozívá ze střechy nesnesitelný hučivý zvuk,asi tak jako kdybych měl na střeše hromadu trubek a jel tak 200. Prolezl jsem ty nosiče celé jestli není v konstrukci nějaká díra nebo něco co by mohlo to hučení vyvolávat ale nic jsem nenašel zatím jsem neměl čas se stavit v salonu a zeptat se na to máte někdo podobnou zkušenost?

Pokud ho máš prázdný tak hučí. Jak ho osadíš rakví nebo držáky na lyže tak to není tak slyšet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Zdravím pánové. Přemýšlím o koupi příčníku na hagusy na Roomstera a následně bych chtěl použít držáky na kolo od Hakru. Máte nějké zkušenosti ohledně kompatibility držáků na kolo od Hakru a příčníků, které se dají koupit např. ve Škodovce? A ještě jeden dotaz, jaké máte zkušenosti s dáváním kol na střechu na Roomstera? Díky Petr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím pánové. Přemýšlím o koupi příčníku na hagusy na Roomstera a následně bych chtěl použít držáky na kolo od Hakru. Máte nějké zkušenosti ohledně kompatibility držáků na kolo od Hakru a příčníků, které se dají koupit např. ve Škodovce? A ještě jeden dotaz, jaké máte zkušenosti s dáváním kol na střechu na Roomstera? Díky Petr

mno jen tomu davani kol na strechu. JE TO SAKRA VYSOKO :p neda se tam poradne dosahnout, je lepsi pouzit nejako stolicku. mam skoro 180cm a zadna slava.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mno jen tomu davani kol na strechu. JE TO SAKRA VYSOKO :p neda se tam poradne dosahnout, je lepsi pouzit nejako stolicku. mam skoro 180cm a zadna slava.

Doma to ze stoličky jde ale pak to sundavat a nandavat někde v lese to jsou nervy abych neodřel auto. :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Chci se zeptat, nemáte někdo dodatečně montované podélníky (hagusy) na krátkou Fabi II. U Neumana mi to nabízejí za 5 tis., ale prý to ještě na toto auto nedávali. Musí si to oměřit.

Je mi divný, že to ještě nikdo nemá. Nebude problém s porušením tuhosti střechy? Na staré krátké Felici to fungovalo bez problémů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ono totiz ze zahadnych duvodu, skodavka v poslednich letech na kratkych fabkach. ty hagusy nema. Takze ta strecha s tim urcite nepocita. Ted me neberete nikdo doslova. Slysel jsem od bratranka jednou nazor, ze skodovky maji pevnou strechu jen na kraji. takze by s tim byl problem. Ale on taky neni automechanik jen informatik:)

Proto se sam divim, ze nekdo hagusy na kratkou nabizi. Kdyz jsem ted kupoval nosic na kola na 5 dvere, tak jsem se bavil v prodejne a pri narazce na stresni nosice zminka o hagusech ani nepadla. Ze se proste davaji zboku primo pricniky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U Neumanna na webu je mají v nabídce (podélný nosník) v černé barvě asi za 3.900,- s tím, že montáž musí provést odborná firma. Mno, nevím, jestli na krátké Fábce to nebude vypadat ošklivě a jestli jednodušší není koupit od Neumanna příčný nosník za 3.126,- a na něj dát držáky kol.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mno jen tomu davani kol na strechu. JE TO SAKRA VYSOKO :p neda se tam poradne dosahnout, je lepsi pouzit nejako stolicku. mam skoro 180cm a zadna slava.

čéče, existuje stupátku, které se zavlékne za zadní kolo u auta, ale to je u rooma dost vzadu, kupovali jsme to na transportera v prodejně pro karavanisty

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Chcel by som sa spytat ci vie niekto rozmer v mm od jedneho hagusa k druhemu idem kupit priecny nosic za 1188 sk ale hagusy som este nedal spravit len sa chystam a akcia netrva vecne.Rozmery su bud nosic 108 mm alebo 120 mm.Diky

Editováno: , autor: Mikoho
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...