Přejít na obsah

Střešní nosič (zahrádka)


AntonioB721

Doporučené příspěvky

to Mikoho: Ano, mam FII Combi. Ak by si chcel THULE, tak na http://www.thulecentrum.sk mas konfigurator.

Co som pozrel len tak zbezne, tak na Rumstra je to to iste ako na FII, t.j. na Rumstra s hagusmi potrebujes patky (typ 755) a priecne tyce 1200 mm (ocelove hranoly typ 761 alebo alu typ 861).

Editováno: , autor: triktrak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Teď jsem koukal na Š Fabii II, hatchback, která měla namontovaný podélný střešní nosič /hagus/ a jednalo se o firemní vozidlo VCES.

Nevypadá to vůbec špatně, Lepší řešení než uchycovat základní střešní noscič pod okraj střechy nade dveře / to je jak u Škody 120/. Nevím kdo to montuje a kolik to případně stojí a jak je to ze zárukou. Předpokládám, že ta firma má vozidlo na leasing a tudíž v dvouleté záruce a asi si tam nenamontují co chtějí, aby o tu záruku nepřišli.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dejte vědět jak jste dopadli, kdyžtak se vám tam zeptám osobně, až zase pojedu něco reklamovat, znám tam některé kluky, aspoň ze mě budou mít zase radost (teď řešej tu "prošláplou"podlahu u všech roomsterů) :p

p.s.: Autocentrum dělalo 333 vozů pro VCES za 3 měsíce, takže tam ty hagusy asi tloukli hřebíkama, jinak by to nestihli :smich:

Editováno: , autor: mrmobil
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dejte vědět jak jste dopadli, kdyžtak se vám tam zeptám osobně, až zase pojedu něco reklamovat, znám tam některé kluky, aspoň ze mě budou mít zase radost (teď řešej tu "prošláplou"podlahu u všech roomsterů) :p

Jakou prošláplou podlahu? Něco mi uteklo, vím je to mimo téma, ale tohle mě dost zaskočilo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takze odpoved byla rychla:)

Jedna se o vyrobek firmy Neuman (www.neumax.cz), ktery je udajne jako jediny homologovany na F II. Tady je

odkaz primo na jejich eshop.

Jedine co mi vrta hlavou, je tato veta z toho popisu: "Montují se pevně ke streše vozidla do podélné lišty zabudované ve vozidle." Protoze pokud jsem se dobre dival, tak zadna podelna lista na strese neni (teda pokud mysli to cerne). Podle montazniho navodu,ktery je tam uveden jako PDFko se to montuje proste na strechu do mista kde to nejvice sedne na kraj k tem zlabkum. Takze premyslim, ze jeste napisu do VCES nebo Neumax zda by mi nemohli poslat fotku detailu namontovani na strechu. Abych si to zbytecne nekoupil pres eshop a pak zjistil, ze to nejde namontovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neví prosím někdo, jaká je šířka přední a zadní tyče (vzdálenost mezi úchyty) a vzdálenosti pro umístění tyčí Hakr na střechu vozu Fabia II combi bez střešní přípravy. Dostal jsem nosič pod stromeček, mám ho smontovaný, ale nevím, jak ho mám na střechu umístit. Jedná se o model 0340, v návodu se odvolávají na nějaké tabulky, ale ty jsem nenašel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Chtěl jsem se zeptat, zda tady někdo má na Š Fabii II, hatchback, střešní nosič od firmy HAKR ve stříbrném provedení. Musím tak do 14 dnů koupit nějaký nosič, protože jedu na hory. Uvažoval jsem o tom co mají v originálním příslušenství Škoda, ale ten stojí 4.060,-Kč a ten od Hakru tak 2.900,-Kč. Zda se vyplatí připlatit si za ten origo, ten by měl být od fy. THULE.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mno přesně tohle dilema sem řešil v létě, ale nakonec sem vybral ten nosič THULE. Někde se to tu také psalo, že ty patice u HAKRu se obtiskl do střechy a dotyčný musel nechal přelakovat střechu, při výběru sem se na to teda zaměřil, a bylo vidět, že nosič THULE má ty patky opravdu lépe upravené, než HAKR, jinak ten THULE má větší nosnot, než HAKR

Editováno: , autor: HjM
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Jezis, vy se mi tu libite. Jak muzete porovnavat originalni nosic s UNI nosici. A take Hakr s Thule.

Hakr nesedel. Ano to je pravda, ale prvni kusy. Ted sednou perfektne, ale prvotni montaz musi provest odborny prodejce. Ne jak se stava, ze prijde chytrak (brou Pytlik), ze to zvladne sam a na druhy den prijde, pi..je co to je za srot. Pripadne jeste internetovy obchod. Pak volaj a my jim to popisujem jak na to a dalsi zakaznik v obchode uz rudne, ze musi cekat. Ale co, nas zakaznik, nas pan, ze?

Thule je jina trida ve vsem. Ale kdo jede jednou v zime a jednou v lete tak na co mu bude.

Original je ..... "krasne" sedne, ale jeho prakticnost.....

Takze sam vim, jak a co na ktere auto nejlepe sedne, tak prosim verte prodejcum (no zase ne takovym ATU, halfords apod).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

měl už někdo problém s origo příčníkama? Jsou totiž širší - myslím 6cm a to je moc! Moje starší nosiče na kola, nosiče na lyže mají užší účka i rozteč

děr na uchycení. JetBag má naštěstí víc děr za sebou, tak musím jenom někde sehnat účka s roztěčí 10 cm - jednu díru vynechat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

for deko

Nevím, že by měl provádět montáž základního střešního nosiče odborný prodejce. Pokud jsi minimálně zručný a umíš číst návody tak v tom není žádný poblém. / Jsou i tací co nemějí zatlouct hřebík tak pro ně je montaž neřešitelný problém./

for Marty

Jo jo je to pravda jsou širší asi o jeden centimetr. Měl jsem teď půjčenou rakev zn.Neumann a na ty díry co tam byly už od majitele to nepasovalo a ani ty originální účka, ty jsou cca 6 cm.

Tak jsem si udělal účka na rozteč 8 cm a k tomu i ty potřebné podložky dovnitř rakve a už jsem s tím frčel na hory. Je pravda, že je s tímto menší problém, ale až si budu kupovat svoji rakev nebo nosiče na lyže tak si to pohlídám. Nosič na lyže si koupím asi ten od fy. HAKR na 6 párů lyží. je za 1.000,-Kč a má uchcení na T drážku v příslušenství a na to, aby na něho stále sněžilo to stačí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak vysvetli i tem zrucnym, ze dotahovaci momenty jsou 5nm. A nektere modely nenamontuji ani servisy. Kazdy den stravim vysvetlovanim po telefonu i hodku. Casto se i stava, ze napr. firma neumann ma spatne naohybane patky nebo uplne prehozene strany. A u hakru...... to nebudu radeji komentovat:-)

Ano, pricniky origo maji sirku 6cm. Dodavatel podle tyci vypada na ateru. Asi 60% nosicu lyzi ma bud v baleni primo T-adaptery a nebo aspon v prislusenství.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem psal o originálním základním střešním nosiči. U něho je řádně označen jaký je přední a zadní a jaký je levý a pravý. Utahovací moment je max 4 Nm. V balení je u toho momentový klíč ve tvaru T /moment 4 Nm je nastaven tak, že klíč přeskočí 3 x/.

S montáži nosičů od ostatních značek nemám žádné zkušenosti, to ty asi ano, když je nejspíše prodáváš, třeba je to u nich složitější. U origo není žádný problém - přečíst si návod, montáž provádět nejlépe ve dvou, ať si při pokládání nosiče na střechu něco neodřeš, dotáhnout předepsaným momentem, uzamknout nosič a už jenom jezdit. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nevim zda to sem patří (kdyztak sry).....ale pred tejdnem (na prazdniny) jsem si koupil stresni box na lyze, je to uplne stejne ten kterej prodava skodovka jako orig. příslušenství "THULE Pacifik 500" ...myslim, a akorat jsem ho koupil v jinym obchode..asi skoro za poloviční cenu ..nejak 5300.- ("Střešní nosiče BöHM"). A jsem naprosto spokojeny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...