Přejít na obsah

Mlžení oken zevnitř


Holly

Doporučené příspěvky

Ahoj všichni,

chtěl bych se zeptat zda li má někdo podobný problém a případně co s tím dělat nebo jak tomu zabránit.

1 - děje se pouze v zimě.

2 - když ráno přijdu po chladné noci k autu, téměř ve 80% případů je přední sklo zevnitř zcela zamlžené a často je tam námraza, kterou musím odstraňovat škrabátkem zevnitř.

3 - když někdě zastavím, třeba u obchodu, než se vrátím je přední a boční skla opět zapocené.

Minulou zimu se mi to nestávalo. čím je to možné? Jak se to může stát? Jak tomu zabránit? Ví někdo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

predpokladam, ze nemas klimu v oktavke, ako ja...

mal som ten isty problem - daj si bacha, aby sa Ti vnutri auta netvorila vlhkost (sneh na podrazkach topanok, handrou utries zarosene sklo a nechas ju v aute => ta vlhkost sa opet vypari v aute, atd.)

Mne pomohlo, ked som vzdy po zastaveni auta na cca. 30 sekund uplne vyvetral auto...

Mne sa naviac vlhost drzala vzadu v kufri - pod tom gumenou podlozkou (tam, kde je rezerva) - ked bolo suche pocasie, tak som otvoril vsetky dvere a uplne vyvetral auto a pomohlo...

Oktavku mam prvy rok - predtym na skode120L som problem s vlhkostou nikdy nemal...

Tiez mi pomohlo, ked som v zime zbytocne neprekuroval auto pocas jazdy...

P.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

máš v autě vodu (vlhkost). Buď málo větráš nebo ti tam někudy teče - podívej se pořádně pod gumové koberce. Nejčastěji teče zadními dveřmi

Jo podívám se, to už jsem viděl v jednom threadu zde že s tím někdo měl problémy i s nějakýma trhlinama. Ale auto je stále v záruce.. no podívám se a když tak jim to dovezu ať s tím něco dělaj.

K tomu větrání: je tím myšleno manuální klimatizace? Nebo otevřená okýnka? Protože okýnka já skoro neotvírám...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo podívám se, to už jsem viděl v jednom threadu zde že s tím někdo měl problémy i s nějakýma trhlinama. Ale auto je stále v záruce.. no podívám se a když tak jim to dovezu ať s tím něco dělaj.

K tomu větrání: je tím myšleno manuální klimatizace? Nebo otevřená okýnka? Protože okýnka já skoro neotvírám...

Základ je když přijdeš do vymrzlého auta jet alespoň chvíli s pootevřeným oknem aby vlhkost mohla ven

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je dobrá rada, kterou se budu řídit.

Chtěl bych se zeptat, objevil jsem že řidičův kobereček je docela mokrý a spolujezdcův také ale méně. V kufru žádnou vodu nemám a zadní koberečky jsou suché. Ten kobereček je ale držený ke stranám plasty a já mám auto v záruce a nechtěl bych s ním něco provést.

Chtěl bych ho ale pořádně očistit pod sedadly a kolem jezdců předních sedadel protože se mi zdá že to tam nějak páchne po plísni. Pročetl jsem návod ale tam se nepíše jak vyndat přední sedadla.. jak vyndat přední sedadla?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No mám stejný problém s tou vlkostí a tím úmorným zamrzáváním čelního skla ze vnitř :wallbash::feve:

Kluci maj pravdu...je to tou vlhkostí....a navíc mám ty gumový koberečky a pod něma je mokro jak sviň*......Co jsem tu na foru hledal tak mi do toho auta teče voda od motoru(doufám,že je to jediná příčina) :feve: Sem právě dost podělanej aby mi po kobercem nerostla ta býlá houbička zvaná Plíííííííííísssssseeeeeeeeeeň kol4 ...Sem byl tak jednou v myčce...umeju si autíško vyjedu ven k vysavači ....sundám koberečky a chci si opřít rukou a tu náhle ruka mokrá jako pr** a koberec pouze na straně řidiče mokrej.....

Ted asi budu měnit plasty ve fabuli za black a tak se na to zkusím mrnout a popř. to zatmelit....Vám právě všem závidím,že většina máte barák nebo nějakou tu vilku kde si ty milášky v klidku rozeberete,ale co já v paneláku :kol-26:kol100

Jen tak asi nevíte kolik ruba zabere montáž a demontáž interiéru(plastů a koberce+sedačky)???

THX

:palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidám se...auto se mi nezamlžuje, teda ne nějak enormě, ale jak tu píšete o vlhkých kobercích vepředu...spíš než zatékání z motoru, je pp verze že teče dveřmi...uvnitř dveří je plechovej kryt, kterej chrání před vodou agregát stahování oken...stává se, že tam odejde těsnění a voda, která se dostane do dveří protéká dovnitř auta. Projevuje se to slabým pramínkem nebo kapkama vody na vnitřním plastovým krytu prahu... více tady: http://fabia-joy.wz.cz/55k.htm a tady: http://fabia-joy.wz.cz/reklamace.htm

Mám přetesněné všechny dveře a je klid, ale i přes to v autě prvidelně větrám....nejčastěji střešním oknem..nechám ho jako ventilačku a přidám na topení....krásně to vytáhne vlhkost z vozu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdo chce vyndavat sedačky tak to neni číslo 8,zde na foru jsem se dočetl že by to mělo být číslo 10,přesně HLAVICE ZÁSTRČNÁ XZN 10 vyrábí jí TONA.cz a měla by stat okolo 80Kč,tak to tady psali v tématu: "přidání schránky pod sedadlo spolujezdce" tam je to detailně popsáno jak vyndat sedačku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj všichni,

chtěl bych se zeptat zda li má někdo podobný problém a případně co s tím dělat nebo jak tomu zabránit.

1 - děje se pouze v zimě.

2 - když ráno přijdu po chladné noci k autu, téměř ve 80% případů je přední sklo zevnitř zcela zamlžené a často je tam námraza, kterou musím odstraňovat škrabátkem zevnitř.

3 - když někdě zastavím, třeba u obchodu, než se vrátím je přední a boční skla opět zapocené.

Minulou zimu se mi to nestávalo. čím je to možné? Jak se to může stát? Jak tomu zabránit? Ví někdo?

Máš špinavá okna :) , musíš je důkladně vyčistit a to nestačí jen jakási teplá voda s jarem a pak iron. Pakliže zůstanou na oknech mikroskopické části prachu, tvoří se kondenzační jádra a máš okna zamlžená.

Mně se taky mlží a mám klimatizaci a skoro nový filtr a textilní koberečky a do auta mi neteče.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě se auto taky pořád mlžilo za jakéhokoliv počasí až voda stékala po oknech. Vyměnil jsem pylový filtr, který to dost často prý způsobuje, to pomohlo jen trošičku, ale pak jsem pod palubkou rozdělal ventilátor a zjistil, že motorek co uzavírá a otevírá uzavřený okruh vzduchu se rozbil a zůstal v poloze, kdy do auta nejde čerstvý vzduch. Pak následovala demontáž ve a nejlevnější úprava. Klapky jsem dal do polohy otevřeno a zajistil, aby se nezavřeli. Je to sice prasárna, ale motorek je drahej jak sviň a takhle to taky funguje a už mám pokoj od rosení

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak to je fakt prasárna.. :kol-44: ..v tomto duchu bych radil, pokud jsou vlhké koberce, vyvrtat do podlahy několik děr, aby měl kondenzát kudy vytékat... :kol-63:

No tak jsem si ten problém bohužel neověřil,protože napadl ten pitomej snííííh :kol-134:

Jinak s těm dírama newim.....určo by to bylo super,ale co potom když pojedeš...to ti ta voda tam zas nastříká (a co teprve v myčce,při umejvání podvozku....jééééé kol100 ):kol-139:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no cena bude si různá podle servisu, ale jen pro orientaci...zadní dveře mi dělali v záruce, přední mě vyšly na cca 750 kč oboje, vč práce i materiálu...podotýkám že v aut. servisu Škoda.

Editováno: , autor: holy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no cena bude si různá podle servisu, ale jen pro orientaci...zadní dveře mi dělali v záruce, přední mě vyšly na cca 750 kč oboje, vč práce i materiálu...podotýkám že v aut. servisu Škoda.

JJ...díky moc......dneska jsem to šel ještě vočíhnout,a fakt mám vodu na prahu....Měl sem vodu na 3 dveřích.....Pojedu na tu jarní prohlídku tak to tam nechám vyměnit rovnou všechno.... :palec2:

Potom už jen zbejvá vysušit koberec,ale to se asi postupem času vysuší...teda doufám :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

JJ...díky moc......dneska jsem to šel ještě vočíhnout,a fakt mám vodu na prahu....Měl sem vodu na 3 dveřích.....Pojedu na tu jarní prohlídku tak to tam nechám vyměnit rovnou všechno.... :palec2:

Potom už jen zbejvá vysušit koberec,ale to se asi postupem času vysuší...teda doufám :)

já jsem jednou utopil Pajero..a když jsem ho sušil, tak jsem nechal ohřát motor, pak jsem vyndal gumový koberce, dal větrák na max, pustil vzduch jen na nohy a pootevřel zadní okýnka....nechal jsem to klapat asi 4 hoďky a bylo sucho....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak jsem auto pořádně vysušil a vyvětral když slezl ten sníh před týdnem (jablonecko). Jediné co zbylo bylo lehounce vlhkosti v levém koberečku. Ten víc vyfénovat nešel. Auto jsem větral asi hodinu než byla teplota uvnitř a venku stejná.

Po celou dobu napadeného sněhu bylo auto zavřené, ani jednou jsem nikam nejel. Teď jsem k němu přišel a kobereček u řidiče mokrý, okno mokré. A to doslova mokré, ne orosené.

V servisu mi řekli, že do Fabie může zatíkat JEDINĚ dveřmi, nikudy jinudy. To si ti lidé co píší o zatékání od motoru vymýšlí? Jak mam donutit technika aby mi jen nezatmelil dveře ale i zkontroloval to případné zatékání od motoru. Zároku mi končí v srpnu a do té doby už asi sníh nebude a problémy mám jenom v zimě..

Odvezu to tam příští týden ať udělají ty dveře a pak uvidím.

Mimochodem někdo psal o té nečistotě oken. To klidně může být můj případ. Poradí někdo čím jej umýt aby to bylo důkladně a abych to nezničil?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...