Přejít na obsah

LED pro osvětlení interiéru


libor_m

Doporučené příspěvky

Zdravim , to já jsem už taky uvažoval o změně podsvícení interiéru .. tak jsem sundal chryt a kouknul vubec co tam je .. (Fabia 2) nevim jestli rumík to má stejný .. mám tam obyčejný 2 parkovačky a jednu sulfitku .. koupil jsem podle velikosti a rady v obycejném obchodě .. 2x modrý LED parkovacky a 1 sulfitkovou LED žárovku a svítí to jako blázen .. nemusel jsem nic schánet a nic napajovat či co .. jak je tady psáno .. dal jsem za to cca 250 - 300 kč a je to zupa :palec2:

mno to protze R ani FII nehlida odpor zarovek jako OII. v OII by ti to nesvitilo. Resp v interierovim svetle mozna ale parkovacky ne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
Zdravim , to já jsem už taky uvažoval o změně podsvícení interiéru .. tak jsem sundal chryt a kouknul vubec co tam je .. (Fabia 2) nevim jestli rumík to má stejný .. mám tam obyčejný 2 parkovačky a jednu sulfitku .. koupil jsem podle velikosti a rady v obycejném obchodě .. 2x modrý LED parkovacky a 1 sulfitkovou LED žárovku a svítí to jako blázen .. nemusel jsem nic schánet a nic napajovat či co .. jak je tady psáno .. dal jsem za to cca 250 - 300 kč a je to zupa :palec2:

tak držim ať Ti ty shitky vydržej co nejdéle :palec2:

jenom mi neni jasný, jak si je koupil, když si je nescháněl.. Ti je přinesli domů? lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem koupil dvoje LEDky od superfattyho a svvítí to mnohem lip než ty co jsem měl předtím v OI.Jednu mám v hlavním inter. světle a druhý v kufru a jedniný problém je že mi světlo lehce svítí pořád pokud auto není zamknutý a pokud se zamkne tak to po nějakým čase zhasne samo.I když je cena malinko větší tak nelituju a i dráhé polovičce se to světlo líbí :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

uz aj ja mam od superfattyho..svietia perfketne..secko pajada...len ked som dal ledky zacala mi svietit kontrolka vypalenej ziarovky...to snima ja vnutro??.ci ako??..bo vonkajsie svetla svietia vsetky jak maju ..tha teraz neviem...a neviem rozobrat svetlo co je v kufry...vytiahnem ho ..al eneviem tam dat zairovku.je to v nejakom plechovm obale :o( ...takze ako s tou kontrolkou vypalenia ziaroviek?? ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 roky později...

Ahojte, mám problém a dúfam, že mi helpnete. Dal som do stropného svetla LEDky a keď som to chcel odskúšať, tak ked prepnem na "dvere" svieti mi svetlo stále, po zavretí dverí svieti nonstop. Po zamknutí auta svieti tiež nonstop. Kým som mal žiarovky, fungovalo to tak ako malo. Dal som späť žiarovky, ale problém pretrváva a chcem vedieť či sa to niekomu tiež takto podarilo do*ebať :kol-26: A keď mám auto naštartovane, alebo aspoň kluč v spinačke, tak "stále svetlo" tak funguje, ale ked vypnem motor (vyberiem kluč) tak už zase nejde....čiže to je celé ZLE :kol-32:  Viete mi poradiť?
PS: Mal som použiť asi CANBUS LED žiarovky?...

Jeden týpek mi radil, že vraj museli prekodovať riadiacu jednotku za 50€ :kol-44:  Ďakujem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Já jsem s tím měl problém taky, ale nakonec jsem koupil LEDky z ebaye - musí tam být CANBUS - mají v sobě odpor a chovají se jako normální žárovky. Nevím kdo ti radil přeprogramování řídící jednotky, ale asi tomu moc nerozumněl že jo...... Ještě mě štvalo, že v kufru je strašně málo světla (vozím kočárek a hodně věcí pro rodinu) tak jsem to vyřešil LED páskama a mám pokoj :). Jinak jsem objednal ještě další do interieru - w5w, a sufitky do interieru a SPZ :) . No a teď ještě budu řešit LEDky od firmy CREE místo žárovek H7..... nezkoušel jste je už někdo?

Fotky jsou focené za úplnné tmy. :)

post-36668-0-04211300-1414509187_thumb.j

post-36668-0-38985200-1414509204_thumb.j

post-36668-0-07306600-1414509216_thumb.j

post-36668-0-24573800-1414509237_thumb.j

Editováno: , autor: freevisio
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Len by som chcel upozorniť, že ak niekto plánuje výmenu zadného vnútorného osvetlenia, tak nech kupuje žiarovky o max. dĺžke 39mm. Ja som kúpil 42mm a nevojdu sa tam vôbec. 

 

Inak čo sa týka čipov. Najčastejšie sa stretnete s SMD 5050, no sú ešte SMD 5630, sú novšie, menšia produkcia tepla, a vyššia svietivosť oproti 5050. Ešte novšie sú čipy SMD 2835. O nich nemám veľa informácií, vraj majú ešte lepšiu svietivosť ako 5630, ale mám jednu v kufri a v kastlíku a na to že to je taký malý prdík to svieti celkom dobre, ale ťažko hodnotiť ked to neviem porovnať s rovnakým typom žiarovky ale s čipom SMD 5630/5050. Možno skúsim nejakú objednať pre porovnanie

 

A na záver. Čipom SMD 3528 by som sa oblúkom vyhol. Zastaralé a malá svietivosť. Ešte prikladám jeden obrázok pre porovnanie

 

post-83806-0-43238500-1419106137_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Miluju lidovou tvořivost :)

 

do předchozího auta jsem nakoupil bilé, výše zmíněné AUTOLED se čtyřma pacičkama. Spajel jsem je do serie po čtyřech ve dvou řadách. Svítilo to ultra dobře a na stejný okruh jsem si protáhl B sloupkem šťávu dolů a pak rozvedl tyto ledky tak aby to svítilo i na prostor kde máš nohy ať vidíš kam nastupuješ. Char

akteristika končí někde u 4V, takže když dáš čtyři za sebe máš 16V a nepotřebuješ odpor. Postupné zhasínaní nevadí, akorát se ti to při napětí meněím než je propustné shasne, takže výsledek bude tkaovej že ti ty ledky začnou pohasínat a v určitém momentě shanou mžikově i když budou ještě svítit, nebudeš to mít holt plynulý až do úplné tmy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...