Přejít na obsah

Výměna hlavice řadící páky


gorca25

Doporučené příspěvky

Ahojky všem co vlastní vozy Octavia.Mám takový malý dotaz.chtěl bych si do mého auta koupit novou hlavu řadící páky a nevím jak mám tu starou sundat.Mám 1,6 55Kw rv.1998 muže mi prosím někdo poradit.Bojím se za ní vzít a nějak jí páčit díky moc ahojky Gorca25@seznam.cz :)-_-:palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojky všem co vlastní vozy Octavia.Mám takový malý dotaz.chtěl bych si do mého auta koupit novou hlavu řadící páky a nevím jak mám tu starou sundat.Mám 1,6 55Kw rv.1998 muže mi prosím někdo poradit.Bojím se za ní vzít a nějak jí páčit díky moc ahojky Gorca25@seznam.cz :)-_-:palec2:

Zdarec! No musíš odendat zespoda manžetu, a řadička je stažená páskou, tu šroubovákem roztáhneš! A stáhneš jí nahoru!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Ahoj, dnes mi přišla nová řadící páka 4x4 6-kvalt, tak jsem jí chtěl vyměnit, ale je tam nějak podivně namontovaná a s pochybným guferem utažená, nevíte jak na to?? Já si myslel, že stačí hlavici jednoduše odšroubovat a našroubovat novou hlavici. Víte někdo jak na to?? :help::palec2::help:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, dnes mi přišla nová řadící páka 4x4 6-kvalt, tak jsem jí chtěl vyměnit, ale je tam nějak podivně namontovaná a s pochybným guferem utažená, nevíte jak na to?? Já si myslel, že stačí hlavici jednoduše odšroubovat a našroubovat novou hlavici. Víte někdo jak na to?? :help::palec2::help:

cau nadzvednes manzetu presunes ju nad radici paku a uvidis zeleznou objimku na hlavici tu roztahni a tahem nahoru ji vytahnes :palec2: doufam ze sem to dobre napsal abys to pochopil,montaz opacny zpusob

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, dnes mi přišla nová řadící páka 4x4 6-kvalt, tak jsem jí chtěl vyměnit, ale je tam nějak podivně namontovaná a s pochybným guferem utažená, nevíte jak na to?? Já si myslel, že stačí hlavici jednoduše odšroubovat a našroubovat novou hlavici. Víte někdo jak na to?? :help::palec2::help:

Predpokladam, ze je to uchytene podobne ako na mojej, pozri si moj navod na vymenu radiacej paky...

http://forum.skodahome.cz/index.php?showtopic=29541

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Zdravím všechny,mám Ocktu 2001 1.6 MPI a začíná se mi doslova odtrhávat hlava řadičky,protože řazení jde dost ztuha,musí se víc zabrat.Musím hlavu řadičky vyměnit.Má někdo zkušenosti s výměnou hlavy?Rád bych věděl jak sundat starou hlavu a jaká jiná hlava je nejvhodnější atd.Dík za sebemenší radu,Bosko.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pohladaj si v sekcii instalacne manualy moj navod na opravu radenia spiatocky, tam to mas aj s fotkami. :)

čau chlape. jelikož máme 1.6, kolegové ze Škody Auto nás trošku znevýhodnili. Ovšem jen pokud chceš hezčí řadící páku. Pokud se nechceš sr*t s upravou řadičky, sežeň stejnej gumák, jako tam pravděpodobně máš. já sem to řešil takot: jelikož celý auto předělávám do RSA stylu, koupil jsem RS hlavici. Jenže teď nastává to ale. Naše 1.6 mají specifický rozměr, který nenajdeš v žádné jiné motorizaci - hlavice, resp. díra v hlavici je moc malá. já jsem to řešil odvrtáním řadičky a dobroušením, + na klacek jsem to vše přilepil chemoprenem. drží to fest a konečně to i pěkně vypadá! ;) Samo že to musíš vrtat ve stojanovce, protože bys to mohl mít uhnutý.. ale jde to určitě řešit i jiným způsobem:-)

Jinak odděláš rámeček, na řadící páce máš sponku - tu oddělej šroubovákem a vysuń hlavici s pytlem. vyměníšš a vrátíš zpět, no problem, tak ať se daří :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 roky později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...