Přejít na obsah

Výměna destiček + kotoučů


Petřík junior

Doporučené příspěvky

Mam už asi 12tis km kotouce a desticky Zimmerman a pořád při dobrždování mi to dře. Proste to co je typický když jsou sjety tesky a drhnou o hrany kotouču. Oni ty desky Zimmermann nemaj to skosení ze strany tak jestli to neni tim. Dělá to někomu taky?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

Signalizace píska, tkaže musím taky měnít.

Ale ceny v autokelly se mi nelibej. Kotouče mam v pohodě mam tam Power disk ATE - akorat desky sou sjet,y takze tam dam asi ferodo nebo normal ATE, snad nicemu vadit nebude ne?

autokelly

Destičky přední Ferodo 1650 :/ :D

Editováno: , autor: eXt
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zdravim,

koupil jsem pred mesicem komplet brzdy na SS r.v. 11/2005 od Seba a jsem spokojen.

Vybral jsem znacku Zimmerman a celkem me to stalo i s dopravou z Karvine nejakych 4.500,- plus vymena za 700,-.

Brzdy jsou ok, jen zacinaji trochu piskat pri dobrzdovani a na dalnici se mi zda, ze maji o neco mensi brzdny ucinek nez original kotouce (mozna se mi to jen zda...)

kotouc vpředu 288x25 - 895,- ks

kotouc vzadu 245x10 - 498,- ks

desky přední se signalizací - 850,- sada

desky zadní - 485,- sada

Overall muzu Zimmerman doporucit :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
  • o 1 měsíc později...
  • o 3 týdny později...

Má někdo zkušenosti s deskami ATE Ceramic ..??? Po přečtení celého tohoto fóra jsem nenarazil na někoho, kdo by tyto desky použil ....

Chystám se měnit komplet celé brzdy, tak sbírám důležité info pro výběr toho nejlepšího ... :-)

Kotouče to budou buď Zimmermanny sport nebo Brembo max a možná i ATE power disc, ale ty mě moc nelákají .... :-)

A desky ještě právě nevím, nejvíc mě lákají ty Ferodo Thermo Queit nebo Ferodo premier, TRW, ATE Ceramic, Brembo nebo komplet Zimmermanny kotouče i desky ... ??????

Budu rád za Vaše příspěvky a rady .. Je toho tolik, že nevím co vybrat ... :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co ti můžu poradit za sebe, tak si nekupuj drážkované. Mám zkušenost s drážkovanýma ATE a potom s drážkovanýma Brembama max. Obě sady vyzkoušeny na audi a6. Brzdy jsou hlučné, přenáší se při brždění vybrace do celého vozu. Upozornuji.. auto bylo několikrát v service a vše na nápravě a na brzdách bylo v pořádku. Vybrace jsou od drážek. Nevím zda s tím má někdo jinou zkušenost ale já bych si to nikdy nekoupil. Vrtané jsou možná lepší.. ale stejně to musís čistit pač se ti to zanáší. Pokud nejezdíš jak závodník tak bych zvolil nějakou klasiku co se standartně montuje, máš to bez starostí a brzdí to normálně. Když si koupíš sportovní brzdy, musís se k nim i sportovně chovat. Některé brzdy vyžadují zahřátí. Ale to už jsme v extrému. Já bych tam klidně koupil ty bremba... ale v hladkém provedení... to je můj názor...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, abych pravdu přiznal, tak mě už napadlo si koupit ty hladké kotouče Bremba a k tomu dobré desky. Jde mi hlavně o to, že když "občas" jedu trochu sportovně nebo i trochu rychleji, tak se chci na brzdy 100% spolehnout ...... :-) )

Editováno: , autor: žralok
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No myslím že volba to bude dobrá. Osobně se tady rád projedu rychleji a ostřeji, ale zatím mi teda vždy stačili brzdy origo co tam mám. Vlastě vzpomínám si jednou v Rumunsku, plně naložené auto, hodně dlouhý sjezd z kopce a samé zatáčky... tam se dost brzdilo, jakmile už brzdy byly hodně zahřáte, tak šlo cítit že dost vadnou.. ale brzdit se dalo pořád.

Myslím že na ty bremba jsou celkově dobré ohlasy. Chybu tam asi neuděláš...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdarec supové,

čtu tady spoustu kombinací destiček a kotoučů, ale nevím čím to je, moje kombinace tady není...

Já mám kotouče Zimmerman a destičky Textar (údajně jedna z nejlepších značek destiček, ale do Evropy ještě nedorazila...Montují ji do základu např. Jaguar)

Co se týče destiček Zimmerman, čím dál více si lidi stěžují, páč změnily obsah a destičky jsou prostě šit...

Jinak Zimmerman + Textar = opravdu luxus!!! Brzdí jak blázen, ale člověk to pozná až při svižnější jízdě...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som takisto prebrazdil cele forum a nemohol som si z danych kombinacii vybrat... Ked som si uz vybral, prisiel som ku kamaratovi, ze to idem objednat od neho a on na to: "To ti bude piskat...", prip. "Dvakrat zabrzdis a skrutis tie kotuce...." :-)... tak som nakoniec volil kombinaciu kotuce Zimmermann + original dosky... Je to tiche, nepiska to a brzdi ako nove...

Ale beriem, ze tato kombinacia nebude urcite vyhovat "pretekarom" ... :-)))))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdrasvim dnes som menil zadne kotuce a oblozenie na zadnej naprave a neviem ako mam stlacit ten valcek a s cim ho mam zasrobovat videl som ten org.pripravok ale taky asi nedokazem zohnat poradite?

Ja to uz ma za sebou, nemal som k dispozicii ziaden pripravok, lebo som si predstavoval, ze to bude ako u prednych brzd. Nakoniec som z prednej strany strmena "zasprajcoval" kombinacky. Do otvoru v kombinackach som vlozil M8 dlhy srob s kontramaticou a nakoniec srobu dal polozku a zacal som krutit a pomaly sa to zasunulo spat. jedna staran v pohode, s druhou stranou som sa mordoval 2 hodiny :-//

Aby som to nemusel drzat v ruke, strmen som mal nasrobovany na svojom mieste ale bez dosiek...

Ale original pripravok si nabuduce urcite minimalne poziciam... nestoji to za to, tak sa trapit... ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Ahoj! Tak mě taky čeká výměna brzd ve předu...co říkáte těmto kotoučům zn. Ferodo, cena je luxusní 595kč-ale nevím, jak je to s kvalitou. Kupuji u SEBA, k tomu zvolím destičky Ferodo Thermoquite. Nejezdím jak závodník, takže nějaké normální brzdy mi stačí:

http://www.hanza-aut...-5x112/d-70422/

Děkuji za názory! :kol-34:

Editováno: , autor: Fanny84
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za pomoc! Jasná volba-jdu do Bremba s kombinací brzdových destiček zn. Ferodo Thermoquite. :kol-24: Hezkou sobotu všem!

Důvod editace: Necituj předchozí příspěvěk. U tebe je to často. Při odpovědi neklikej na "odpovědět s citací". Na konci tématu je okno s příspěvkem kam můžeš psát a pak jen "příspěvek".

Editováno: , autor: žralok
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 2 měsíce později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...