Přejít na obsah

Baterie na klíčích s dálkovým ovládáním


iks

Doporučené příspěvky

Tím to určitě nebude, na výměny jsem používal kvalitní nové Energizer z různých zdrojů... a celý cyklus jsem zopakoval 2x (vždy cca po měsíci se vybily), poprvé jsem si říkal že o mohlo být baterkou, ale podruhé to samé s baterkami z jiného obchodu :-(

Už mě to celkem nebaví cpát tolik peněz do baterek :-/

Editováno: , autor: Wojnar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cau,ja mam ten isty klucik a od kedy som kupil auto tak baterku som este nemenil cca 1 rok.Cistil si ten plosak ci tam nahodou nebudes mat nejake zvody?Keby bol dlhsie vystaveny vlhkosti tak moze troska zoxidovat. Prerusenie-ako si pisal trhlinky tam urcite nebudu.To by ti nesiel. :)

Vela zdaru v odstraneni problemu! :palec2:

Ozaj a teraz ma napadlo ze ja tam nemam 1 baterku 2032 ale dve na sebe rovnakeho priemeru ako 2032-ka, ale o polovicu tensie.Cize napatie v do mam 6Volt :)

Editováno: , autor: sensej1984
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Tím to určitě nebude, na výměny jsem používal kvalitní nové Energizer z různých zdrojů... a celý cyklus jsem zopakoval 2x (vždy cca po měsíci se vybily), poprvé jsem si říkal že o mohlo být baterkou, ale podruhé to samé s baterkami z jiného obchodu :-(

Už mě to celkem nebaví cpát tolik peněz do baterek :-/

Měl jsem ten jistý problém a nakonec tp zřejmě dělal malinký přívěsek u klíčů který byl magnetický,dal jsem ho pryč a už 2měsíce maká jak steklý,dříve tak 10-14dní a batekra KO.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Blbost,přes počítač to jde určitě.Zrovna včera mi to dělal jeden týpek,měnil jsem baterku v klíči a ten pak nechodil.

Jelikož na autě nemám ani jeden zámek tak se to dělalo přes počítač. ;)

Dobrý den, prosím Vás mám lamaci klič dvou tlačitkový, přikladam fotku.

Po vyměně baterký, mě nejde dalka. zkoušel jsem navody tady popsane ale nevím jestli to dělam spravně nebo ne ale když mi to nejde asi to dělam špatně.

Napište mi prosim po lopatě jak to mam udělat??? a jestli někdo ví kolik stojí naprogramovat kliče přez Vag napište prosím

post-32481-029141500 1284022086_thumb.jp

Editováno: , autor: Kirillk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím škodovkáře :)

Jsem čerstvým majitelem Fabie 1,4 MPI. Dostal jsem k ní i DO, který mi fungoval tak 2x, pak přestal svítit. Vyměnil jsem baterii, bohužel potřebuje synchronizovat - dle toho co jsem tu četl. Bohužel vůbec nevím, jak na to - přikládám fotku DO, protože ani nevím jestli je to originál, nebo nějaký univerzál.

Předem děkuji za rady.

EDIT:

Tak už jsem na to došel - nenapadlo by mne, že majitel namontuje DO pro Octavii do Fabky, každopádně, kdyby měl někdo stejný problém, tady je návod:

Postup :

1) odemkneme auto klíčkem, vlezeme dovnitř, zavřeme dveře a klíč strčíme do zapalování (neotáčet, jen zastrčit!)

2) podržíme najednou oba "čudlíky"na dálce (kontrolka začne blikat) tak dlouho, než kontrolka zhasne.

3) otočíme klíčkem až se rozsvítí kontrolky na palubce

4) zmáčkneme 3x po sobě tlačítko na odemknutí, mezi zmáčknutími uděláme krátkou pauzu (2-3 sec)

5) při 3-tím zmáčknutí se rozblikají blinkry a je hotovo

návod jsem našel zde

http://www.skodaoctavia.cz/Exteriernavody/dalkaOvladani.htm

Dobrý den,

no at´ to zkoušim jak zkouším nejde mi to vubec. žadný blíkaní po třech zmačknuti níc :kuk::aggressive: :aggressive: :aggressive::feve: :feve: :feve::help: :help: :help:

Hlavně ja nemám žadnou diodu na kličich tak že nepoznam kdy přestane blikat :feve:

post-32481-080135100 1284108999_thumb.jp

Editováno: , autor: Kirillk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
  • o 2 roky později...

Zdravím. Mám Škoda Octavia I 1,9 TDi r. v. 2001. Nefunguje mi dálkové ovládání. Centrál mi funguje. Pročtel jsem už hodně návodů a nic z toho mi nejde.

Zkus dat klic az k oknu ridice. Po vymene mi funguje dalka asi jen z 1 metru. Vyzkousel jsem vsechno. Nepomohl ani VAG. Aspon se mi nestane, ze si otevru nechtene.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

vf část neodchází pomalu, vf buď funguje anebo ne. To totiž není žárovka, která se postupně vypaluje. Výkon, který frčí vf obvody je zanedbatelý a neznamená prakticky žádnou zátěž. Problém je nejspíše mechanického rázu. Mačkání tlačítek, které se přenáší na plošný spoj. Nárazy a pohyby, které vznikají při používání, odkládání a pádech DO. Rovněž výměna baterky u staršího typu DO znamená páku na plošák přes kontakty baterky. To vše se jako rázy přenáší na plošný spoj a ve výsledku vznikají mikrotrhliny, které se projevují jako ,,studený spoj,,. Jediný lék, mikropájka a trpělivost mravenečka. Anebo nákup nového vystřelováku. To poslední se mi jeví jako lepší řešení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě proto, že to není žárovka, ve které se vlákno propálí jednou a hotovo, ale LC laděný obvod, kde se hodnoty a vlastnosti součástek mění v čase, proto lze říct, že vf část odchází postupně.

Právě proto úplně stejným klíčem, týmž kusem, lze odemknout postupně stále z kratší vzdálenosti.

Postupným rozladěním laděného obvodu dosah DO klesá. Proto časem nejde odemknout z 30-ti, pak z 20-ti, později už ani ne když stojíme u kufru auta, ale je třeba držet klíč co nejblíže přijímače - komfortky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Dle Tvého dotazu Ti doporučuji svěřit to někomu kdo přesně ví co dělá a nikdy se tak hloupě nezeptá.

Samozřejmě se pájí spoj.

Baterka v klíči je jen jedna, CR2032 (20 = průměr, 32 = tloušťka 3,2 mm). Pokud máš dvě, předpokládám, že CR2016, jiné by tam nevlezly, tak to znamená, že už to měl v rukách nějaký "odborník".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji za vyčerpávající radu pane inženýre. To vím taky,že se letuje spoj..jen mě zajímalo jestli musím tu desku vyloupnout a dělat to zespodu. Klíče mám dva a v obou jsou 2x2016 a mezi nimi origo plíšek..s CR2032 to nefunguje.

Myslel jsem,že od toho to forum je..když někdo něčemu nerozumí,tak se zeptá..ale tady panu moderátorovi vadí hloupé otázky neznalých. Nejsme všichni automechanici,elektrikáři atd. Když se tě zeptám jakou ráži má HK G36,taky nebudeš vědět a za hloupého tě neoznačím.

Editováno: , autor: Wojnar
Necituj poslední příspěvek!
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

5,56

 

Když víš, že se letuje spoj, proč se pak ptáš jestli musíš desku vyloupnout nebo ne? Spoje na této desce jsou z obou stran.

 

Jaký origo plíšek? Na co by tam byl?

 

Všichni ostatní mají jen jednu.

 

Předpokládám, že se tady bavíme o originál Škoda vystřelováku.

 

Nechci Tě nijak stresovat, ale když si vemeš brýle a koukneš do pouzdra pod baterku uvidíš tam něco napsané:

post-57881-0-78374300-1459173640_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdravím, mám úplně stejný klíč jako RAVO akorát s tím rozdílem, že mě se vybije tak do hodiny. Postupem času to začal dělat i druhý klíč. Zajímalo by mě jaký přesně koupit a jak ho přesně spárovat. Témata ve foru jsem pročetl, ale řeší se stále nějaké pro mě složité úpravy. Mě by stačila výměna. Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 11 měsíců později...

Můžete poradit jakou používáte baterii do DO s vystrelovacim klíčem? Nová od Číňanů vydrží 3 neděle a nová Panasonic z normálního obchodu taky. Když přestane fungovat tak ani nesvítí červená kontrolka na klíči. Změřil jsem ji a měla ještě 1V. Od první výměny baterky mám problém i s dosahem. Musím přijít až k autu a teprve odemknout. Odstinil jsem i všechny kabely ve sloupku kromě toho anténního. Dosah se trochu zvedl ale to vybíjení mě štve. Občas se mi také stane, že při zamknout se vše zamkne kromě dveří řidiče.

Diky za rady.

 

Odesláno z mého GT-I9300 pomocí Tapatalk

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...

Ahoj, mám octavii 2001 L&K 1.9 TDi a pouze jeden klíč (vajíčko). Baterie byly vybité, protože dioda nereagovala na zmáčknutí. Baterie jsem vyměnil (byly tam dvě 2016 a mezi nimi originální plíšek). Dálka mi samozřejmě nejde, ale zatím jsem se nedostal ke spárování. Jde mi ale o to, že mě po výměně baterek ta červená dioda svítí nepřetržitě. O tomto jsem se zatím nikde nedočetl, že by měl někdo stejný problém.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 2. 1. 2018 na 14:41, Akino napsal:

Ahoj, mám octavii 2001 L&K 1.9 TDi a pouze jeden klíč (vajíčko). Baterie byly vybité, protože dioda nereagovala na zmáčknutí. Baterie jsem vyměnil (byly tam dvě 2016 a mezi nimi originální plíšek). Dálka mi samozřejmě nejde, ale zatím jsem se nedostal ke spárování. Jde mi ale o to, že mě po výměně baterek ta červená dioda svítí nepřetržitě. O tomto jsem se zatím nikde nedočetl, že by měl někdo stejný problém.

Dnes jsem byl v zámečnictví otestovat klíč a zjistili jsme, že klíč nevysílá. Napadlo mě, že by to mohly být studené kontakty, tak to zkusím proletovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...