Přejít na obsah

Pouzivanie klimy


SUPKAR

Doporučené příspěvky

Ale ak niekto sadne iba do otcovho auta

otce už bohužel nemám a auto je moje... ;)

jo a fakt mezi tím ticem a tronicem není rozdíl, teda vlastně je, ten tronic je hrozně poruchovej!!! :smich: buď rád, že máš tic... občas si sem tam brnkneš do ovldače jako Nohavica do kytáry! :D:kol-98:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Climatronic zcela automaticky udržuje nastavenou teplotu. Za tím účelem se

samočinně mění teplota přiváděného vzduchu, stupeň větrání a rozvod vzduchu.

Zařízení reaguje i na silné záření slunce, takže dodatečná ruční regulace je

zbytečná.

Přesně takto funguje Climatronik.

Climatic nedokáže reagovat na změnu teploty v kabině (nemá senzor teploty v kabině).

Nedokáže reagovat na sluneční záření (nemá senzor na přístrojové desce).

Má jen senzor na vháněném vzduch do kabiny. Tzn. hlídá jen teplotu vháněného vzduchu do kabiny, která je nastavena.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Manuál, nebo automat?

Klimatizace se dají rozdělit na tři druhy: manuální, poloautomatické a plně automatické. V inzerátech se často můžete setkat i s termínem "digitální klimatizace", což ovšem neznamená prakticky nic víc než to, že není manuální a že má displej se zobrazením teploty. Neznamená to však, že je plně automatická.

Nejjednodušší manuální klimatizace se zapínají pouze stisknutím tlačítka s nápisem A/C (air condition) nebo symbolu sněhové vločky. "Systém pak začne do kabiny vpouštět ledový vzduch, intenzita chlazení se dá regulovat pouze tím, že do něj z topení přimícháváte vzduch teplý," vysvětluje Oldřich Vacek ze servisu Auto Staiger.

U poloautomatických klimatizací si teplotu nastavíte na displeji (nebo otočením ovladače s zobrazenými teplotami), a systém sám proudící vzduch namixuje. Ovšem pozor – dál už teplotu v kabině nehlídá.

To je výsadou automatických klimatizací.

"Většinou je poznáte podle tlačítka s nápisem Auto nebo i podle toho, že po nastartování začnou hodně foukat, a pak po dosažení požadované teploty samy ztichnou. Tady už se řidič nestará vlastně o nic – systém díky čidlům hlídá teplotu v kabině. Klimatizace se zapíná samočinně, což poznáte na zvuku motoru," popisuje Oldřich Vacek.

Lepší modely aut disponují také kontrolou kvality vzduchu – když třeba pojedete za čoudící dodávkou, přepne se klimatizace na vnitřní okruh. Ve střední třídě jsou také běžné dvouzónové nebo čtyřzónové klimatizace – tady si buď spolujezdec, nebo i pasažéři vzadu sami nastaví, jak studený vzduch na ně má foukat. Samozřejmě, že i plně automatická klimatizace jde vypnout, většinou tlačítkem On/Off, případně ubráním síly ventilátoru na nulu.

Zdroj: www.idnes.cz

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no to jsme věděli od začátku, že mám pravdu... ;) ale tady šlo hlavně o to, že pan Scynet tvrdí, že mezi Climaticem a Climatronicem není žádnej zásadní rozdíl a já tvrdím, že je a že je pořádnej! :D:kol-98:

jinak dneska jsem jel po městě se staženejma okýnkama a vypnutou klimoškou... u nás je totiž 18 st. C

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no to jsme věděli od začátku, že mám pravdu... ;) ale tady šlo hlavně o to, že pan Scynet tvrdí, že mezi Climaticem a Climatronicem není žádnej zásadní rozdíl a já tvrdím, že je a že je pořádnej! :D:kol-98:

jinak dneska jsem jel po městě se staženejma okýnkama a vypnutou klimoškou... u nás je totiž 18 st. C

Tak to já měl klimu zaplou a otevřený jenom střešní a paráda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Páni prečo ste to zmazali,kde som písal,čo je vlasne vorl. zač?Vyjadroval sa vulgárne?Vyjadroval.Zaoberal sa kôli posratej clime národnostnou otázkou?Zaoberal,tak teda.A navyše píše od veci,reč bola o obsluhe a nie o clime ako takej,rozdiel climy nik nespochybnoval.Je to nervovo labilný človek a nech si ľudia urobia o ňom svoju mienku a vedia s kým sa dávajú do reči.

Editováno: , autor: Scynet
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vorlajz, ser na to voe, prostě někdo furt bude tvrdit, že má radši climatic, protože má rád svoje zdraví a proto ho na krátkých cestách stejně nepoužívá, pak mu vadí hrozně brutální počáteční hukot ventilátorů u automatické klimatizace, kterej se snad dá srovnat jen se startujícím Jumbojetem vedle kterýho v tu chvíli stojíš 2 metry (a proto i kdyby měl možnost koupit nový MB C-klass, tak radši koupí oktávku, protože do medvěda se dává jenom automatická klima, no proč asi, do aut vyšší třídy se taky nikde jiná klimačka nedává) a hlavně přece není nevýhoda muset si regulovat směr a intenzitu větrání, aspon se za volantem nenudíš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no mne predajca vysvetloval hlavny rozdiel medzi climatic a climatronic prave v tom senzore na slnecne ziarenie ... moc som tomu neprikladal vyznam a zobral som iba climatic ... ale musim povedat, ze je to uplne to iste ako manual v pripade O1 ... vojdes medzi stromy je mi kosa ... pridem na slnecnu cestu a je mi teplo ... neustale musim tocit regulatorom teploty, presne ako v O1 ... po tom co som mal moznost absolvovat par jazd na passate s climatronic musim povedat, ze velmi lutujem, ze som si nepriplatil za climatronic ... sprava sa to takmer idealne a nastavenie na 22C je idealne za skoro kazdych okolnosti ... no a 2 zony su taka perlicka, ktore som celkom ocenil ked vedla mna sedel nachladnuty sef a ten si nastavil svoju polovicu na 25C ... ale hlavny prinos by som videl v tom slnecnom senzore ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

dost proboha.....

Mam spis dotaz. nema nekdo postup na vycisteni klima (smrdi jako ocet) Co je tam a kde za filtry a co a kde vydesinfikovat ???

To si myslim je stejny jak u manulau i poloautomatiky i automatiky na klimatizaci...

Pokud nekdo vi co a jak vcetne nakresu umisteni filtru - Co ja vim je jeden u spolujezdce pod nohama. Tak sem to dejte nebo zalozte nove tema CISTA KLIMA...

Dikes

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to se říká, ale já k tomu přistoupil až ve čtvrtým roce, kdy se mi začalo zdát, že klima blbě drží teplotu, chvíli zima, chvíli horko, nesmrdělo nic...spíš jsem měl strach, jak někdo psal, že mu to naopak začlo smrdět až po tý dezinfekci. tak naštěstí zatim pohoda

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

chlapi,ja sa chcem opytat na toto:ako funguje system ked si nastavim na 20stupnov:

1.ked svieti kontrolka auto

2,ked svieti kontrolka auto+econ

3.ked svieti len kontrolka econ

4.ked nesvieti ani auto a econ

to prve mi je jasne ale tie ostatne nevysvetlil nikto.dik. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ad 1) Funguje i topení i klimatizace a automaticky reguluje teplotu na jakoukoliv nastavenou hodnotu.

ad 2) Automaticky se reguluje teplota, ale ne pod úroveň venkovní teploty, prt. klimatizace je vypnutá.

ad 3) Otočil jsi ovladačem teploty a nastavil jsi něco manuálně, navíc máš vyplou klimu.

ad 4) Otočil jsi ovladačem teploty a nastavil jsi něco manuálně, automatika je vyplá, ale klimatizace funguje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ad 1) Funguje i topení i klimatizace a automaticky reguluje teplotu na jakoukoliv nastavenou hodnotu.

ad 2) Automaticky se reguluje teplota, ale ne pod úroveň venkovní teploty, prt. klimatizace je vypnutá.

ad 3) Otočil jsi ovladačem teploty a nastavil jsi něco manuálně, navíc máš vyplou klimu.

ad 4) Otočil jsi ovladačem teploty a nastavil jsi něco manuálně, automatika je vyplá, ale klimatizace funguje.

dik,takze medzi bodom 1 a 4 je zozdiel len v tom ze klima je spustena ,ale pri bode 4 uz nereguluje teplotu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechci se nejak plest do diskuze,sam mam Climatronic,soras mel jsem,vuz jsem prodal,ale nechtelo se mi verit,ze Skoda do OII da neco tak lacineho,(jako je "mechanicka" klima a ktera neumi reg teplotu a jen drzi nejaky stupen)jak se tady snazi nekolik lidi prezentovat,tak jsem zagoogloval a tady to je,opak je pravdou.Samozřejmě,že neumi to co Climatronic,ale nevidim nejmenší duvod ji takym spusobem shazovat.Mech klima v OI je neco jineho a pokut to nekomu nechladi jak pise navod at s ni jde do servisu

beznzvuddddeb2.png

Editováno: , autor: ITT
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...