Přejít na obsah

stále klapající klapky vytápění u man. klima


jakataka

Doporučené příspěvky

Ahoj, čtu si vaše rady jak odstranit klapání klapek rozvodu vzduchu u klimatroniku. Ale jak se ho zbavit u manuální klimatizace? Řeším tenhle problém už docela dlouho. Bohužel už mám auto po záruce a rozhazovat celou palubku se mi zrovna dvakrát nechce. V origo servisu se prej s podobným případem nesetkali. Přitom u klimatroniku je to běžnej jev a řešej ho výměnou řídící jednotky, nebo výměnou nastavovacích servomotůrků. Poraďte... :aggressive:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...
Ahoj, čtu si vaše rady jak odstranit klapání klapek rozvodu vzduchu u klimatroniku. Ale jak se ho zbavit u manuální klimatizace? Řeším tenhle problém už docela dlouho. Bohužel už mám auto po záruce a rozhazovat celou palubku se mi zrovna dvakrát nechce. V origo servisu se prej s podobným případem nesetkali. Přitom u klimatroniku je to běžnej jev a řešej ho výměnou řídící jednotky, nebo výměnou nastavovacích servomotůrků. Poraďte... :aggressive:

Zdravim,

koupil jsem nedavno starsi O2 rv2005 1.6 75kW s mech.klimatizaci a mam stejny problem. To klapani mne privadi k silenstvi. Procital jsem zdejsi fora a vsude pisi pouze o dig.klimatizaci. Bohuzel nemam pro Vas radu jak to odstranit, spis jsem se chtel zeptat, zda se vam to jiz podarilo nejak vyresit.

Zatim se vyhybam navstevy skoda servisu, jelikoz si myslim, ze se jim "zavada neprojevi".

Dekuji za pripadnou pomoc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim,

koupil jsem nedavno starsi O2 rv2005 1.6 75kW s mech.klimatizaci a mam stejny problem. To klapani mne privadi k silenstvi. Procital jsem zdejsi fora a vsude pisi pouze o dig.klimatizaci. Bohuzel nemam pro Vas radu jak to odstranit, spis jsem se chtel zeptat, zda se vam to jiz podarilo nejak vyresit.

Zatim se vyhybam navstevy skoda servisu, jelikoz si myslim, ze se jim "zavada neprojevi".

Dekuji za pripadnou pomoc.

Mam presne tento isty problem, a riesenie nemam :aggressive: Viem , ze sa to stava len ked je vonku okolo 7 az 10 stupnov, kedy sa snazi klimatic nastavit zmiesanie vzduchu podla teploty v interieri .akonahle je - alebo nad 15 stupnov, tak nic ....ticho .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

TAk se hlasim take s timto problemem. Asi navstivim servis, jelikoz auto je v zaruce. Kupovane v lete. Zadne klapani u klimatiku nebylo. S prichodem podzim/zima jsem si cvakani zacal take vsimat. Samo to dela i pri vyplem climaticu. V zime jej zapinam jen na pripadne odmlzeni skel. Pokud topim naplno. Nic neklepe. Jakmile snizim topeni nekam cca doprostred, zacne lupani. Jeste jsem si rikal jestli treba to nemuze delat chladnuti plastu, ale asi zase k tak prudke zmene teploty tam nedochazi. Take jsem cetl ze lupe jen climatronic a ja zjistil ze mi lupe i climatic. Aspon v tom nejsem sam. A jestli to je opravdu zavisle na venkovni teplote, budu muset do servisu rychle dokud je jeste zima.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vsude byla zmenovana automaticka klima - climatronic a tam je reseni vymena servomotorku. Jestli poloautomaticka klima - Climatic ma stejen servomotorky a reseni je vymena servomotorku tak tim lip, ze se vi cim to je, ale to prave nikdo u Climaticu zatim nezminoval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

me taky cvaka ... cekam na teplo a doufam ze to prejde...

Pri teplote pocasia okolo 20C by to malo prestat. Vtedy termostat vyhodnoti , ze je v interieri teplo a nebude nastavovat klapky na zmiesavanie tepleho a studeneho vzduhu. Najhorsie je obdobie , kedy sa teplota pohybuje okolo 5-15C , vtedy termostat zblbne a v kuse nastavuje zmiesavanie studeneho a tepleho vzduchu ...... a to je prave to cvakanie. No a zase ked je teplota okolo 0C tak to zase necvaka, lebo jednoznacne vyhodnoti, ze treba kurit. Predist cvakaniu sa da tak, ze si nastavite teplotu viac alebo menej ako 22C , alebo premazanim,vymenou motorcekov,klapiek :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar všem Octaviánům,

Ono asi takhle, záleží ještě jak Vám to klapá, ze všech zde popsaných stránkách a zkušenostech s radami servisů jsem vypozoroval toto :feve: (Já osobně mám teda Climatronic O II):

Pokud klapá při přenastavení teploty, tak je to alespoň podle mě v pořádku, uvědomte si, že se ty klapky hýbou a ten zvuk prostě vydat musejí lol

Problém je ovšem pokud to klapání je trvalé tedy něco jako tikot hodinek, to se tady vyřešilo výměnou servomotůrků, které nedosáhly koncové-nastavované polohy a pro její dosažení vydávají trvale onen stálý protivný zvuk.

A ono ruku na srdce, pokud mi to zaqcvaká pouze při přenastavení a to ještě musím mít vypnuté rádio abych si to uvědomil, tak s tím klidně budu žít :p

Nehledě na to, že jak je tady veětšinou psáno, pokud dojde k oné výměně, tak to vydrží nějaký ten měsíc a začne to klapat znovu :help:

Takže ať nám to zvesela klapá, rozebírat 3x do roka palubku se mi skutečně nechce a na funkci to žádný vliv nemá, tak co? :prc:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 roky později...

Zdravím,

mám pravedepodobne spomínaný problém s klapkami. Po otočení kľúča v zapaľovaní to začne ťukať.

Je to Octavia II 2,0tdi 2004, automatická klimatizácia.

Pripájam video, zvuk vychádza z pravej strany. Prosím potvrďte mi či sa bavíme o tom istom:

Je treba si dať hlasnejšie reproduktory:

http://www.youtube.com/watch?v=OmGE4dWHaU4&feature=youtu.be

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...