Přejít na obsah

Podsvietenie palubovky


tribi

Doporučené příspěvky

Trochu to tu oživím. U faceliftu evidentně umí ŘJ přizpůsobovat jas podle okolního osvětlení. Mám to nastavené, ale zádrhel je v tom, že to funguje jenom na rádio - budíky a Climatronic mají stále stejný jas! Druhý zádrhel je, že to funguje jenom při denním svícení - jakmile se rozsvítí světla, všechno jede na maximum (opačná logika, než by člověk čekal).

 

Pokud jsem správně pochopil postřehy z nějakého zahraničního fóra (už nevím, kde to bylo), tak úprava pomocí vypínače světel s "kroutíkem" z O1 skutečně u předface funguje, u faceliftu to údajně mění zase jenom jas rádia (ergo výše popsané chování při denním svícení).

 

Máte k tomu někdo nějaké další poznatky?

Editováno: , autor: JayBee1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Takže dnes som sa trošku hral mam modre diody takže 
SOm ich použil Zabudol som odpojit baterku tak tam mam aj chybu ale to je vedlajšie 
Ide o to že dost to taha oči ako ste to nakoniec riešili mne stači to aj trvalo znižit svietivost 
Stači dat odpor na pin 16 alebo len prestrihnut pin 16 dat tam taky poteciometer alebo niečo take myslim a to je vsetko ?
Alebo kupit http://www.autobazar.eu/pics/2438/8126225_1.jpg?ptime=1448132315 zapojit a to je vse ? 
Dakujem za odpoved listoval som vsetky 3 strany ale kus tomu nechapem 

 

Este rozmyslam či by neslo aj toto http://www.ekoled.sk/osvetlenie-a-led-svietidla-prsluenstvo-k-led-psom/26555-regulator-svietivosti-led-psov-radiov.html použit
12970870_1151429624880671_59973447893584

Editováno: , autor: intelsk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Takže kupil som http://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/1u0941333d01c-spinac-ovladani-sklonu-svetlometu-oe-7235.html
Lenže to zapojenie 
Odpojil som kabel 58 čo som tu nasiel že to by mal byt ten spravny prepojil som ho lenže pristrojovka sa vobec nezapne ale okolite veci ako stahovanie okien sklon svetiel  zamka pekne stišuje ale pristrojovku vobec nezapne kde mam chybu ? dakujem 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám dojem že si to pleteš se zapojením Š105/120. Možná ještě Favorit a Felicia. Dnes je osvětlení řízeno CANem a jen tak někam připojit poťák asi nefunguje. Leda ho zapojit přímo do budíků před LEDky. Naznačuje ti to už JayBee1 v předchozím příspěvku. Ten poťák co sis koupil by se měl zapojit k ŘJ, a ona po CANu pošle signál jak mají přístroje svítit. Ale jak už JayBee1 naznačuje tak to tak funguje jen na Octaviích.

A nebo se zeptej Keyba kam by to šlo napojit přímo do budíků. Měl by o tom vědět nejvíce, když mění LEDky podsvícení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady to ovladani je v podstate jen potenciometr. RJ vyhodnocuje jen jeho hodnotu, presne jak rika Jipol57.. 

Napojit to primo na budiky by byla docela prasarna :D LED nejdou tak jednoduse zeslabit jen ubranim napeti (na to se hodi spis nejaky PWM regulator).. Castecne by to slo (pri pouziti vhodneho potenciometru), ale jakmile klesne napeti pod urcitou uroven, proste zhasnou... 

Mozna by slo lehce upravit ten ovladac intenzity aby daval RJ jeste trochu jinaci hodnoty, to se teprve chystam otestovat.. Ale to asi neresi tvuj problem .)

Chce to diody s takovou intenzitou, aby vyhovovaly i bez upravy svitu..

Editováno: , autor: Keyba
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Oks takže ako to chapem riešenie su len diody s menšov svietivostou ok riešenie pre mna...
Dalsia vec niekto ma zelene diody a nechce menit za ine len mu to svieti jedno aky dvovod chce dorobit ten stišovač 
Ma zaklady elektroniky je zručny takže vie si to dorobit 
Lenže ako? Musi kupit ten stišovaš to je na vypinači ? Alebo stači čo mam ja ? 
Podla mna sa musi dat spravit tako čo mam aj ja už ked som ho kupil nechcem aby bol na poličke už to tako chcem spravit aky kabel treba natiahnut ? s riadačky ? stači mi kus taky navod ako na to 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No to iste aj mna napadlo že cez vag by sa možno dalo znižit ale neviem či to ide to by musel niekto tu napisat 
ale nasiel som tento navod https://www.drive2.ru/l/3709926/ ja na octaviu bude fungovat aj na fabiu? 
https://www.drive2.ru/l/1728380/ navod čislo 2
Takže oni to riešili cez poistku zaujimave tiež to skusim 

Editováno: , autor: intelsk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Marfan: Zapneš si ručičky (to jsem měl dřív), případně si zapneš celou přístrojovku s automatickou regulací podsvitu přes čidlo okolního osvětlení v budících (to mám teď). Ale moje budíky a Climatronic jedou stejně pořád naplno a mění se jenom jas rádia. Proč? Netuším. K tomu by se musel vyjádřit někdo znalý... :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Takže toto su moje obrazky s fabie 2 svietovst dost velka aspon na moj vkus lebo svetlo sa este odraža hore na strechu 
Takže ako nesiel som stym ale myslim že mi to bude tahat oči aj ked je to taka neutralna farba 
NO tym chcem povedat je jedno ake diody budete davat  jedna sa o auta fabie 2
Ale ide o to že musime tako spravit ten stišovač diod lenže su tu 3 strany a poriadny navod tu nieje nikte 
Iba napr "prepojte kablik" a to je vse a take blbosti ak stym ma niekto skusenosti budem velmi rad ked sem napiše strčny navod ako to spravit

 

 

 

 

Dnes som kupil tento vypinač http://www.skodacommunity.de/threads/armaturenbrett-beleuchtung-dimmen-beim-fabia-2-die-loesung.54566/
Ale neviem to rozchodit mam taky kablik prepojit alebo niečo ? 

post-90093-0-63556100-1464065965_thumb.j

post-90093-0-58117400-1464065971_thumb.j

post-90093-0-50914300-1464065978_thumb.j

post-90093-0-86538500-1464065983_thumb.j

post-90093-0-84844300-1464065988_thumb.j

post-90093-0-89632200-1464065993_thumb.j

Editováno: , autor: intelsk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže vyriešim cely tento problem 
Riešenie je uplne jednoduche kebyže viem už davno to tak spravím
Ako prve musite si kupit niekte na vrakovsiku tento vypinač svetiel mna vyšiel 30eu

krok 1 :
Kupit vypinač svetiel 
134_1.jpg

 

 

Krok 2 :
Vytiahnut ten stary

Elektrické zařízení.jpg

Je to lahke vybrat len to zatlačite a otočite doprava a vytiahnete po pravde ja som tomuto obrazku nechapem hnet :D takže len zatlačit otočit do prava a vytiahnut 

Krok 2
Prerusit kontakt sedo zeleny a iba ho zaizolujte ale nak je prerušeny nemože byt spojeny neviem prečo 

post-90093-0-41419700-1464106285_thumb.j

 

krok 3 ked ho mame prerušeny a zapezpečny  vsetko dame spet 

A malo by to fungovat na moje prekvapenie velmi lahke 
Ale stahuje to vsetko okna klimu adt vsetko

 

 

Dufam že toto niekomu pomože :) mne to trvalo velmi dlho a skusal som diody a robil uplne odveci veci aby som stišil diody a stačilo len toto 
Inak tie diody som kupoval 

Keyba poslal mi to na slovensko to 2 dni to prišlo uplna spokojnost 

 

post-90093-0-85901400-1464106411_thumb.j

post-90093-0-78336900-1464106420_thumb.j

post-90093-0-26247300-1464106429_thumb.j

post-90093-0-38235100-1464106439_thumb.j

post-90093-0-66579700-1464106449_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Pro Intelsk:

Nemáš náhodou referenční číslo toho přepínače? Je jich mraky a nejsou úplně zadara, tak abych nekoupil něco jiného. Potřebuji to do Roomstra, r.v. 2007.

To bych se z toho pokakal - to nemohli ve škodivce udělat jednoduchý modul pro samotné naklápění nebo dvojitý modul pro naklápění a regulaci jasu? Tak jako je to např. v F1?

 

Díky moc za odpověď.

 

Petr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Ahoj, 

dovolil bych si toto téma oživit, snad mi někdo pomůže.

našel jsem tento návod pro aktivaci fotobuňky v přístrojích FII FL, jen nemám potřebné vybavení, ani znalosti k realizaci.

byl by někdo schopen mi pomoct zapnout tuto funkci? 

 

https://www.drive2.ru/l/574327700819279923/

 

https://www.drive2.ru/l/574161949441393230/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...