Přejít na obsah

Oprava vyhřívání předního sedadla


slay

Doporučené příspěvky

Nemáte někdo zkušenost s opravou vyhřívání sedadla? Myslím, že závada je přímo někde v sedadle. Pokud je to poškozená spirála, jde to vůbec opravit? Pokud ano, poradte. Díky

Mal by si najprv hladat, uz sa to tu riesilo...

1. premeraj si decky (na konektoroch), ci nie su prerusene

2. premeraj si teplotne snimace na deckach

3. premeraj kabelaz

4. skontroluj spinac vyhrevu

5. skontroluj "relatko"

Ked toto pokontrolujes, urcite prijdes na chybu... :o)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

riesil som problem z vyhrievanim sedadla, a skusil som vsetko co pise olisoft, su to dobre rady, ale vsetko bolo v poriadku a sedadlo nehrialo

chybu som nasiel az ked som rozobral sedadlo a pozrel som sa na decku, kde bolo teplotne cidlo priamo pod vyhriavcim drotikom, co malo za nasledok ze sa cidlo rychlo zohrialo a potom vyplo vyhrievanie, rozobral som decku a posunul som to, odvtedy mi to krasne hreje :palec2: (chyba moze byt aj takato)

inak, ked som meral napetie na decke tak zo zaciatku bolo stabilne a po chvilke zacalo kolisat, aspom u mna sa to prejavovalo takymto sposobom

drzim palce pri odstraneni :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

riesil som problem z vyhrievanim sedadla, a skusil som vsetko co pise olisoft, su to dobre rady, ale vsetko bolo v poriadku a sedadlo nehrialo

chybu som nasiel az ked som rozobral sedadlo a pozrel som sa na decku, kde bolo teplotne cidlo priamo pod vyhriavcim drotikom, co malo za nasledok ze sa cidlo rychlo zohrialo a potom vyplo vyhrievanie, rozobral som decku a posunul som to, odvtedy mi to krasne hreje :palec2: (chyba moze byt aj takato)

inak, ked som meral napetie na decke tak zo zaciatku bolo stabilne a po chvilke zacalo kolisat, aspom u mna sa to prejavovalo takymto sposobom

drzim palce pri odstraneni :palec2:

Stabilne bolo preto, ze sa rozohrievala a potom kolisalo, lebo RJ sa snazila to riadit, ale snimac to vzdy rychlo vypol, nie?

Ozaj, ako sa Ti snimac moho dostat priamo ku drotu? Bolo to tak od novoty, alebo sa nejako uvolnil a posunul?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stabilne bolo preto, ze sa rozohrievala a potom kolisalo, lebo RJ sa snazila to riadit, ale snimac to vzdy rychlo vypol, nie?

Ozaj, ako sa Ti snimac moho dostat priamo ku drotu? Bolo to tak od novoty, alebo sa nejako uvolnil a posunul?

ja som kupil s druhej ruky sedacky z vyhrevom a potom som to chcel zapojit, len spolujazdcova sa minimalne zohriala a prestala hriat, tak som to riesil,

po rozobrati to vyzeralo, ze sa to tam nejak zosunulo, tak som to len popravil a zalepil silikonom, a zatial drzi a krasne hreje.

ta decka sa zle rozobera, lebo sa to trha ale opatrne sa to dalo spravit

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja som kupil s druhej ruky sedacky z vyhrevom a potom som to chcel zapojit, len spolujazdcova sa minimalne zohriala a prestala hriat, tak som to riesil,

po rozobrati to vyzeralo, ze sa to tam nejak zosunulo, tak som to len popravil a zalepil silikonom, a zatial drzi a krasne hreje.

ta decka sa zle rozobera, lebo sa to trha ale opatrne sa to dalo spravit

Aha, jasnee, mozno tro aj preto predaval... ;)

Oprava za 0.- potesi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 let později...

Dobrý deň

Plánujem kúpiť používanú škodu octavia 1. Je vo výbave laurin a klement. Koža je pomerne zachovalá ale je tam jeden problém. Sedadlo vodiča je prepálené a majiteľ mi tvrdí že len zabudol vypnúť topenie a preto mu to vypálilo. Nechce sa mi ale veriť že pokiaľ necháte vyhrievanie sedačiek na max, tak Vám to môže vypáliť sedadlo. 

Je to možné alebo tam je, resp. bola nejaká chyba poprípade skrat.

Vopred Ďakujem za odpoveď

Tomáš

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, Wittmann napsal:

Neviděl jsem to, takže netuším - zkrat nebo vnější příčina (ta se mi zdá pravděpodobnější).

A tá vnejší príčina znamená čo konkrétne? Teda čo to mohlo spôsobiť, aby som mu to vedel opísať 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A jak je to moc propálené? Mě když na obyč sedačkách odešel výhřev, tedy přesněji se přerušil drát v sedátku, tak po sundání čalounění bylo hned vidět, kde je to přerušené. Ten molitan tam byl okolo opálenej. Takže si myslím, že by to klidně mohlo být a stát se to může.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...

Dobry den prosim vas mam taky dotaz.Kupil som vyhrievane sedacky na OC 1.Chem sa spytat ci by som mohol zapojit na priamo vyhrev sedaciek cez neaky vypinac,samozrejme bude to fungovat az ked zapnem kluc popripade ked nastarujem. Ake mozu byt nasledky ked to takto zapojim? Moze mi zhoriet sedacky ked to pojde napr. hodinku?  DIKI ZA ODPOVED.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Taky by mě zajímalo jaké můžou být následky,kdyby jsem to napojil na tvrdo.Chci pouze odzkoušet zda fungují.Tak že by jsem to v autě neměl napojeno na stálo,ale pouze odzkoušet a potom zapojit tak jak by to mělo byt správně.Jo ještě by mě zajímalo kde najdu to tepelné čidlo.

Díky za odpověď.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem zkoušel zapojit na prudko vyhřívání sedaček a sedačky hřály.Ale jakmile jsem to zapojil na vypínač, tak nejde ani jedna. Zkoušel jsem vyměnit i vypínače a nic. Jenom nevím jestli by nemohl být problem v relátku. Jelikož jsem nesehnal to co mám já.(mám jedno velké)  a všude mi dávali dvě. Je v tom nějaký rozdíl kromě toho že jsou dvě? 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Já mám hloupý dotaz - chystám se na opravu nefunkčního výhřevu sedadla řidiče: jak komplikované je rozčalounit sedadlo a dostat se k dečkám? Jsou tam nějaké pasti, které bez autočalouníka nedám? Nemám představu, jak to pod tím čalouněním vypadá. Mám polokožené sedačky.

Díky!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...

Zdravím potreboval by som radu mam octaviu 1 1.9 tdi 81 kW problém mám so spolujazdcovym sedadlom po otočený kolieska na vyhrievanie sedadlá vôbec nezopne relatko a nehreje naopak na soferovej strane pekne počuť relatko ako zopne a hreje pekne ale relatka sú dobré obidva lebo som ich skúšal prehodiť a pekne cvakaju obydva na mojej strane vodiča kde by mohol byť problém? Ďakujem za odpovede

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...