Přejít na obsah

SPORTOVNÍ FILTR


Andrew

Doporučené příspěvky

Co stoji Krysso to na co jsi daval odkaz na me auto, mas prehled? Jaky je rozdil cenove mezi KN a papirakem Fram co jsem tam daval v lete? :o

Myslis tu KN vlozku? Stoji s Greenem zhruba stejne, nekde mezi 1700-2000, podle toho kde. Jinak ten papirak muze stat tak 200-300, odhadem :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co stoji Krysso to na co jsi daval odkaz na me auto, mas prehled? Jaky je rozdil cenove mezi KN a papirakem Fram co jsem tam daval v lete? :o

Myslis tu KN vlozku? Stoji s Greenem zhruba stejne, nekde mezi 1700-2000, podle toho kde. Jinak ten papirak muze stat tak 200-300, odhadem :)

Jj papirak stal neco kolem 250,-... Nevim zda to ma nejaky vyznam davat drazsi, nejak tomu neverim, neznamena, ze to nefunguje.. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co stoji Krysso to na co jsi daval odkaz na me auto, mas prehled? Jaky je rozdil cenove mezi KN a papirakem Fram co jsem tam daval v lete? :o

Myslis tu KN vlozku? Stoji s Greenem zhruba stejne, nekde mezi 1700-2000, podle toho kde. Jinak ten papirak muze stat tak 200-300, odhadem :)

Jj papirak stal neco kolem 250,-... Nevim zda to ma nejaky vyznam davat drazsi, nejak tomu neverim, neznamena, ze to nefunguje.. ;)

Ma, jinak bych to davno vyhodil ;) Ale nevim, jestli je to k necemu bez dalsich uprav

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

jj poznáš to..ale ne na filtru za 500,-To jsou takový flusačky aby se neřeklo.. :D Musí už to být fakt kvalitní K&N nebo GREEN...A ještě jakej tam chceš dát..Otevřenej,nebo uzavřenej...To je taky dost velkej rozdíl....Já osobně bych dal jen vložku od GREENu..je snížená a trochu cítit to je...Když dáš otevřenej budeš muset koupit i nějaký potrubý,aby ti to nesálo falešnej vzduch od motoru a okta ti nekuckala + máš tam ještě jednu hadičku a na to taky musíš koupit zvlášť takovej mini filtřík.....A otevřeným moc nevěřím...přeci jen ta vložka má hustější bavlnu,víc toho zachytí... :t

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja jsem sel taky do sportovni vlozky :palec: . Mam KN. Videl jsem co udelal brachovi s motorem konickej filtr a nikdy bych to do auta nedal.

Co udělal konickej filtr s motorem ?

Já používám jedině konickej K&N a naprostá spokojenost ( cena 5,7 tis Kč a filtr má kapacitu do 400 PS ). Zkušenost mám pouze na motorech 1,8 turbo a RS.

Jo a původní papírák by se měl měnit při každé výměně oleje - max 30 tis km. Po vyfoukání vzduchem má větší propustnost - a tím pádem ti jde víc nečistot do motoru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja jsem sel taky do sportovni vlozky :palec: . Mam KN. Videl jsem co udelal brachovi s motorem konickej filtr a nikdy bych to do auta nedal.

čo sa tam stalo??

Dal si ho do fabie 1.4 MPI, ze zacatku vse OK, ale casem to zacalo. Kolisani otacek, chcipani motoru a vubec to nejelo. Sundali jsme filtr, sahl jsem do nasavani a neveril jsem vlastnim ocim, normalne jsem tahal chuchvalce prachu a ruku jsem mel cernejsi nez noc. Po vymene a vycisteni vse zas ok. Byl to myslim fitr Dragon, ale uz si to nepamatuju presne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja jsem sel taky do sportovni vlozky :palec: . Mam KN. Videl jsem co udelal brachovi s motorem konickej filtr a nikdy bych to do auta nedal.

čo sa tam stalo??

Dal si ho do fabie 1.4 MPI, ze zacatku vse OK, ale casem to zacalo. Kolisani otacek, chcipani motoru a vubec to nejelo. Sundali jsme filtr, sahl jsem do nasavani a neveril jsem vlastnim ocim, normalne jsem tahal chuchvalce prachu a ruku jsem mel cernejsi nez noc. Po vymene a vycisteni vse zas ok. Byl to myslim fitr Dragon, ale uz si to nepamatuju presne.

Jo jo - to chce používat kvalitu a nešetřit. Adihaš od vietnamců taky neni to co adidas. Nicméně i sport filtr vyžaduje svou údržbu a i hodně zatěžovanej motor bude chtít lepší olej, častější čištění klapky a sání atd...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Do TDI doporucuji klasicky papirovy filtr....Menit pri vymene oleje cca 15tis.Ty sportovni vlozky na vykonu nepridaji a jen zaneradi vahu vzduchu olejem co se uvolnuje z filtru.To jsem dnes resil na jednom TDI vaha mela pozadavek 850 a davala ledva 750 borec jezdil na sport filtr.Nez rvat penize do sport.filtru radeji kupte kvalitni papirak klidne casteji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja jsem sel taky do sportovni vlozky :palec: . Mam KN. Videl jsem co udelal brachovi s motorem konickej filtr a nikdy bych to do auta nedal.

čo sa tam stalo??

Dal si ho do fabie 1.4 MPI, ze zacatku vse OK, ale casem to zacalo. Kolisani otacek, chcipani motoru a vubec to nejelo. Sundali jsme filtr, sahl jsem do nasavani a neveril jsem vlastnim ocim, normalne jsem tahal chuchvalce prachu a ruku jsem mel cernejsi nez noc. Po vymene a vycisteni vse zas ok. Byl to myslim fitr Dragon, ale uz si to nepamatuju presne.

Jo jo - to chce používat kvalitu a nešetřit. Adihaš od vietnamců taky neni to co adidas. Nicméně i sport filtr vyžaduje svou údržbu a i hodně zatěžovanej motor bude chtít lepší olej, častější čištění klapky a sání atd...

Jo souhlasim, ze na tomhle se nema setrit, taky jsem mu to rikal, ze si kupuje "smecko".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Do TDI doporucuji klasicky papirovy filtr....Menit pri vymene oleje cca 15tis.Ty sportovni vlozky na vykonu nepridaji a jen zaneradi vahu vzduchu olejem co se uvolnuje z filtru.To jsem dnes resil na jednom TDI vaha mela pozadavek 850 a davala ledva 750 borec jezdil na sport filtr.Nez rvat penize do sport.filtru radeji kupte kvalitni papirak klidne casteji.

Cože? :o Nad tím olejem jsem nepřemýšlel...Ale já ten filtr moc neimpregnuju..Jen tak z lehka rozstříknu... :unsure:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A co tenhle značkový a bez úpravy vejde místo stávajícího :( Sportovní filtr Green ŠKODA OCTAVIA 1,9L TDI výkon 81kW (110 hp) rok výroby 99-

Kód zboží: P646531

Výrobce: Green cotton air filter

Auto: ŠKODA

Model: OCTAVIA

Rok výroby: 99-

Cena s DPH (19%): 1 935 Kč/kus

Sleva s DPH: 193,50 Kč (10%)

Vaše cena s DPH (19%): 1 742 Kč/kus

Počet [kus]:Dopravné: ?

Záruka: 24 měsíců

Sportovní filtr Green, materiál 3 vrstvá bavlna, po znečištění stačí vyčisti pomocí čistící sady. Tento typ filtru je určen do originál boxu sání, na výměnu za původní papírový filtr. Tvar tohoto filtru je hranatý , rozměry následující: Rozměr D1: 362mm Rozměr D3: 183mm Rozměr H: 24mm

Přidat do oblíbených | Našli jste lepší cenu? | Splátkový prodej

Tisk | Poslat tip známému | Poslat dotaz na zboží

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A co tenhle značkový a bez úpravy vejde místo stávajícího :( Sportovní filtr Green ŠKODA OCTAVIA 1,9L TDI výkon 81kW (110 hp) rok výroby 99-

Kód zboží: P646531

Výrobce: Green cotton air filter

Auto: ŠKODA

Model: OCTAVIA

Rok výroby: 99-

Cena s DPH (19%): 1 935 Kč/kus

Sleva s DPH: 193,50 Kč (10%)

Vaše cena s DPH (19%): 1 742 Kč/kus

Počet [kus]:Dopravné: ?

Záruka: 24 měsíců

Sportovní filtr Green, materiál 3 vrstvá bavlna, po znečištění stačí vyčisti pomocí čistící sady. Tento typ filtru je určen do originál boxu sání, na výměnu za původní papírový filtr. Tvar tohoto filtru je hranatý , rozměry následující: Rozměr D1: 362mm Rozměr D3: 183mm Rozměr H: 24mm

Přidat do oblíbených | Našli jste lepší cenu? | Splátkový prodej

Tisk | Poslat tip známému | Poslat dotaz na zboží

Tohle už je prostě kvalitka...Na motoru nikdy nešetři..Vyplatí se to B)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
chtel bych se zeptat nemáte nekdo zkušenost se sportovním filtrem misto toho originalu do ty plastoví krabice?stojí kolem 1600 jde auto líp??nebo to mam jen zvuk? mam octavu 1,8 turbo

Pravdepodobne mas na mysli vlozku vzduchoveho filtru... ;) Ja se chystam kupovat..Jinak co vim,ma MichalF v RS,pak OctaviaRRS a urcite i spousta lidi,co maji nachipovanou 1,8T od Sportmotoru..

Urcite by se autu melo lepe "dychat"...

Jinak ceny jsou ruzne..Rekneme od 1500Kc az po cca 2500... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam KN vlozku filtra a som spokojny. Treba vsak povedat, ze narast vykonu oproti seriovemu "papieraku" je zanedbatelny, ale s tym som pocital a KN vlozku som kupoval kvoli neporovnatelne vacsej vydrzi (v podstate by to malo vydrzat navzdy, staci prat a osetrovat specialnou sadou od KN), kedze "papierak" sa po 1000-2000km po zablatenych cestach bez problemov zvykol upchat ;)

Jedina negativna vec, ktoru si treba uvedomit je ze pri pouziti KN vlozky sa budes musiet zmierit s vyssim hlukom zo sania...

Celkovo mozem povedat ze sportova vlozka filtra je zaklad... pokial chces mat priechodne a ciste sanie :palec2:

P.S. Ku tej zvysenej hlucnosti sania... casom si clovek zvykne, ba co viac, nauci sa to aj vychutnavat... je krasne pocut turbo... specialne, odkedy mam hybrida, niekedy sa az divim ku kolkym vselijakym zvukom tam dochadza..... ako sa tam tie plyny prelievaju, je pekne pocut ako sa turbo nafukne ;)

Editováno: , autor: subz3ro
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam KN vlozku filtra a som spokojny. Treba vsak povedat, ze narast vykonu oproti seriovemu "papieraku" je zanedbatelny, ale s tym som pocital a KN vlozku som kupoval kvoli neporovnatelne vacsej vydrzi (v podstate by to malo vydrzat navzdy, staci prat a osetrovat specialnou sadou od KN), kedze "papierak" sa po 1000-2000km po zablatenych cestach bez problemov zvykol upchat ;)

Jedina negativna vec, ktoru si treba uvedomit je ze pri pouziti KN vlozky sa budes musiet zmierit s vyssim hlukom zo sania...

Celkovo mozem povedat ze sportova vlozka filtra je zaklad... pokial chces mat priechodne a ciste sanie :palec2:

P.S. Ku tej zvysenej hlucnosti sania... casom si clovek zvykne, ba co viac, nauci sa to aj vychutnavat... je krasne pocut turbo... specialne, odkedy mam hybrida, niekedy sa az divim ku kolkym vselijakym zvukom tam dochadza..... ako sa tam tie plyny prelievaju, je pekne pocut ako sa turbo nafukne ;)

Ted mozna trochu odbiham od tematu, ale chci se zeptat, jestli je problem udelat cele prime sani..? ne jen vymenit vlozku ale komplet! Treba od greenu na kolik to tak vyjde? mate zkusenost? tady na foru jsem se ve starsich tematech docetl, ze pouze prime sani nema vyznam, protoze tam jde teply vzduch z motoru... Jak se to resi?timto? http://skoda.autodoplnky.cz/skoda-octavia/...avia-rs-s286918

Editováno: , autor: pavlino
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ted mozna trochu odbiham od tematu, ale chci se zeptat, jestli je problem udelat cele prime sani..? ne jen vymenit vlozku ale komplet! Treba od greenu na kolik to tak vyjde? mate zkusenost? tady na foru jsem se ve starsich tematech docetl, ze pouze prime sani nema vyznam, protoze tam jde teply vzduch z motoru... Jak se to resi?timto? http://skoda.autodoplnky.cz/skoda-octavia/...avia-rs-s286918

Prime sani by melo vyznam,pokud by jsi filtr dost dobre tepelne izoloval od tepleho vzduchu v motorovem prostoru a privedl mu dostatek studeneho vzduchu primo k nemu. Pak by to smysl melo... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prime sani by melo vyznam,pokud by jsi filtr dost dobre tepelne izoloval od tepleho vzduchu v motorovem prostoru a privedl mu dostatek studeneho vzduchu primo k nemu. Pak by to smysl melo... ;)

Nojo, ja to chapu, ale jak se to resi ta izolace od okolniho tepleho vzduchu? tim co jsem uvedl v tom odkazu?

A ten studeny vzduch privedes nejakou trubkou od blatniku? Resil tu uz nekdo privod toho vzduchu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk odbral (a) toto téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...